Astravo AE, archyvinė nuotrauka

Astravo AE statybos jau baigiamos

29
(atnaujinta 10:00 2018.10.11)
Per ateinančius du mėnesius į jėgainę bus pristatytas branduolinis kuras

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Baltarusijos atominės elektrinės statyba Astravo rajone jau artėja prie pabaigos, o branduolinis kuras turi būti atgabentas per artimiausius du mėnesius, praneša Sputnik Baltarusija su nuoroda į vietos televizijos kanalą "ONT".

Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės 1-ojo bloko "fizinis paleidimas" planuojamas 2019 metų kovą, trečiadienį patvirtino Baltarusijos energetikos ministro pavaduotojas Michailas Michadiukas.

Atominės elektrinės atstovai nurodė, kad gamyklos personalas buvo specialiai apmokytas ir jau išmoko, kaip elgtis visais įmanomais atvejais, kurie  galėtų nutikti svarbiame energetikos objekte.

Šiuo metu Baltarusijos atominėje elektrinėje dirba TATENA ekspertų misija. Kartu su misija atominėje lankosi žurnalistai ir 23-ojo Baltarusijos energetinio ir ekologinio forumo dalyviai.

Trečiadienį Lietuvos vidaus reikalų ministerija pristatė atnaujintą Gyventojų apsaugos planą, įvykus incidentui Astravo atominėje elektrinėje pačiomis nepalankiausiomis Lietuvai aplinkybėmis.

Įtampa dėl Baltarusijos AE statybos

Lietuva, nepaisant Astravo AE atliktų streso testų, teigia, kad elektrinė nėra saugi. Vilnius jos statybą vadina "nacionaline grėsme" ir nuolat reiškia pretenzijas. Be to, Lietuvos valdžia paragino kitas valstybes boikotuoti Astravo AE ir ateityje nenaudoti jos energijos.

Minskas teigia, kad atominė elektrinė atitiks tarptautinius saugumo reikalavimus, ir Vilniaus protestai yra "politizuoti", o ne kilę iš susirūpinimo regiono saugumu.

Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto, Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus. Ją sudarys du naujosios kartos energetiniai blokai, atitinkantys naujausius saugos standartus. Pirmojo bloko paleidimas planuojamas 2019 metais, o antrojo — 2020 metais.

29
Tegai:
Astravo AE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos (356)
Dar šia tema
Vaičiūnas pareiškė, kad Lietuva tikisi JAV paramos Astravo AE klausimu
Kova su Baltarusijos AE vėjo malūnu
Baltarusija teigia, kad elektra iš Astravo AE gali patekti į Lietuvą kitu būdu
Žmogus oro uoste

Estijos pasienio postuose ketinama įdiegti automatinę veido atpažinimo sistemą

(atnaujinta 13:08 2020.07.15)
Estijos vidaus reikalų ministerija rengia veido atpažinimo sistemos ir automatinių sienų kontrolės vartų tiekimo konkursą

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Veido atpažinimo sistema bus skirta atpažinti trečiųjų šalių piliečius, pranešė portalas "ERR.ee".

Tokia sistema automatiškai nuskaito žmogaus veidą ir palygina jį su visos Europos duomenų baze. Pasak Estijos vidaus reikalų ministerijos Informacinių technologijų ir pasienio tarnybų plėtros skyriaus vedėjo Rometo Saaliste, ši sistema padidins pasieniečių efektyvumą.

"Pasieniečiai gaus papildomą įrankį, kuriame automatinė sistema padės atpažinti asmenį. Visos sistemos tikslas — padaryti procesą patikimesnį", — aiškino jis.

Nauji automatiniai sienos kontrolės vartai automatiškai patikrins asmens veidą ir asmens dokumentą. Anot jo, toks sprendimas paspartins ES piliečių sienos kirtimą.

"Europos Sąjungos piliečiams sienos kirtimas bus neabejotinai lengvesnis. Šie automatiniai vartai padidina pralaidumą", — sakė jis.

Šiuo metu nežinoma, kada tiksliai naujos technologijos bus įdiegtos sienos perėjimo punktuose.

Tegai:
kontrolė, pasienis, Estija
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas teigia, kad ES buvo sukurta siekiant naudos JAV

(atnaujinta 13:09 2020.07.15)
Kita vertus, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas nenurodė konkrečių jo poziciją patvirtinančių pavyzdžių

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Europos Sąjunga buvo sukurta siekiant naudos iš JAV, praneša RIA Novosti.

"Nepamirškite, mes konkuruojame su Kinija ir daugeliu kitų pasaulio šalių. Mes patiriame milžiniškas ekonomines lenktynes ​​su kitomis šalimis, įskaitant Europą, kuri niekada su mumis nesielgė deramai", — sakė Trampas spaudos konferencijoje Baltuosiuose rūmuose.

"Europos Sąjunga buvo sukurta siekiant naudos iš JAV, ji buvo sudaryta siekiant pasinaudoti JAV, aš tai žinau", — sakė Amerikos vadovas.

Kita vertus, JAV prezidentas nenurodė konkrečių jo poziciją patvirtinančių pavyzdžių.

Valdant Trampui, JAV įsitraukė į prekybos karą ne tik su Kinija, bet ir su ES šalimis. Praėjusią savaitę JAV paskelbė, kad 2021 metų sausio 6 dieną bus įvesti 25 procentų muitai prekėms iš Prancūzijos, kurių suma siekia 1,3 milijardo dolerių.

Vašingtonas nusprendė įvesti muitus reaguodamas į vadinamąjį skaitmeninį mokestį — Prancūzijos įstatymą dėl didžiausių skaitmeninių kompanijų, tokių kaip "Amazon", "Apple", "Facebook" ir "Google", paslaugų mokesčių. Šis įstatymas sukėlė didelę JAV kritiką.

Tegai:
ES, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Vokietija atsakė JAV apie sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę