Alus, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado naudingąsias alaus savybes

354
(atnaujinta 14:56 2018.10.12)
Vokietijos mokslininkai aptiko alaus sudėtyje dvi naudingas medžiagas, kurios turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Specialistai iš Vokietijos Erlangeno-Niurnbergo universiteto atskleidė teigiamą poveikį sveikatai dviejų medžiagų, esančių alaus sudėtyje. Straipsnis apie atradimą buvo paskelbtas universiteto tinklalapyje.

Tai cheminis junginys, vadinamas ksantohumoliu ir iso-alfa-karčia rūgštimis, esančiomis apyniuose.

Tyrimo metu profesorius Klauso Hellerbrando vadovaujama ekspertų grupė nustatė, kad medžiaga ksantohumolis gali užkirsti kelią kepenų apaugimui riebalais dėl viršsvorio ir nesveikos dietos, taip pat užkirsti kelią randų susidarymui šio organo audiniuose.

Be to, ekspertai nustatė, kad šis junginys sugeba sunaikinti vėžines ląsteles kepenyse ir užkirsti kelią antsvoriui.

Savo ruožtu alaus iso-alfa-karti rūgštis turi teigiamą poveikį gliukozės  ir riebalų metabolizmui. Pasak ekspertų, kiek jų gali būti naudojama kovoje su nutukimu, diabetu ir vėžiu, reikia nustatyti, atliekant papildomus tyrimus.

Tačiau teigiamą poveikį žmogaus sveikatai gali turėti tik nealkoholinis alus bei produktai, kurių sudėtyje yra apynių, apibendrino tyrėjai.

Anksčiau Italijos mokslininkai padarė išvadą, kad apie pusė litro alaus per dieną daro teigiamą poveikį širdies darbui dėl jo sudėtyje esančių antioksidantų, fosforo, jodo, magnio ir kalio.

354
Tegai:
sveikata, alus
Dar šia tema
Lietuvoje siūloma mažinti plastikinės taros dydžius stipriam alui
Alus, skirtas Putino ir Trampo susitikimui, yra labai populiarus
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES