Alus, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado naudingąsias alaus savybes

226
(atnaujinta 14:56 2018.10.12)
Vokietijos mokslininkai aptiko alaus sudėtyje dvi naudingas medžiagas, kurios turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai

VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Specialistai iš Vokietijos Erlangeno-Niurnbergo universiteto atskleidė teigiamą poveikį sveikatai dviejų medžiagų, esančių alaus sudėtyje. Straipsnis apie atradimą buvo paskelbtas universiteto tinklalapyje.

Tai cheminis junginys, vadinamas ksantohumoliu ir iso-alfa-karčia rūgštimis, esančiomis apyniuose.

Tyrimo metu profesorius Klauso Hellerbrando vadovaujama ekspertų grupė nustatė, kad medžiaga ksantohumolis gali užkirsti kelią kepenų apaugimui riebalais dėl viršsvorio ir nesveikos dietos, taip pat užkirsti kelią randų susidarymui šio organo audiniuose.

Be to, ekspertai nustatė, kad šis junginys sugeba sunaikinti vėžines ląsteles kepenyse ir užkirsti kelią antsvoriui.

Savo ruožtu alaus iso-alfa-karti rūgštis turi teigiamą poveikį gliukozės  ir riebalų metabolizmui. Pasak ekspertų, kiek jų gali būti naudojama kovoje su nutukimu, diabetu ir vėžiu, reikia nustatyti, atliekant papildomus tyrimus.

Tačiau teigiamą poveikį žmogaus sveikatai gali turėti tik nealkoholinis alus bei produktai, kurių sudėtyje yra apynių, apibendrino tyrėjai.

Anksčiau Italijos mokslininkai padarė išvadą, kad apie pusė litro alaus per dieną daro teigiamą poveikį širdies darbui dėl jo sudėtyje esančių antioksidantų, fosforo, jodo, magnio ir kalio.

226
Tegai:
sveikata, alus
Dar šia tema
Lietuvoje siūloma mažinti plastikinės taros dydžius stipriam alui
Alus, skirtas Putino ir Trampo susitikimui, yra labai populiarus