Rail Baltica, archyvinė nuotrauka.

"Rail Baltica" gali netekti Europos finansavimo

84
(atnaujinta 12:00 2018.10.13)
Violeta Bulc pabrėžė, jog reikalingos didelės pastangos, kad būtų laikomasi projekto įgyvendinimo grafiko tam, kad būtų gautas finansavimas iš ES Sanglaudos fondo lėšų

VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Nustatytų terminų nesilaikymas, įgyvendinant projektą "Rail Baltica", gresia tuo, kad gali būti nutrauktas Europos Sąjungos finansavimas, penktadienį perspėjo už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė Violeta Bulc, rašo The Baltic Course .

"RB Rail" vykdančiosios direktorės Baibos Rubesos atsistatydinimas pritraukė dėmesį prie "Rail Baltica" projekto valdymo ir plėtros. Nors projektas gavo tvirtą politinę paramą ir pasiekta tam tikrų rezultatų sprendžiant techninius klausimus, kyla tam tikrų praktinių projekto įgyvendinimo klausimų", — pridūrė už transporto politiką atsakinga Europos Komisijos narė.

Pasak jos, pastaruoju metu pastebimas vėlavimas, įgyvendinant tarpinius tikslus, iš tiesų kelia susirūpinimą. Bulc pabrėžė, jog reikalingos didelės pastangos, kad būtų laikomasi projekto įgyvendinimo grafiko tam, kad būtų gautas finansavimas iš ES Sanglaudos fondo lėšų.

Spalio pabaigoje Violeta Bulc ketina konsultuotis su Baltijos šalių ekonomikos ir infrastruktūros ministrais neoficialiame Austrijos Graco transporto ir aplinkos ministrų susitikime, kad paspartintų "Rail Baltica" projekto darbų vykdymą.

Kaip pranešta, rugsėjo pabaigoje Baiba Rubesa atsistatydino iš "RB Rail" vykdančiojo direktoriaus posto. Kalbėdama apie probleminius projekto klausimus, tada ji sakė: "Aš esu susirūpinusi, kad projektui "Rail Baltica" kyla grėsmė, jog jis nebus tinkamai įgyvendintas". Ji pabrėžė, kad dabar projektas yra prastai valdomas, o interesų konfliktas yra projekto esmė.

Siekdama ištaisyti padėtį, ji kreipėsi į Europos Komisiją, Europos Parlamento narius ir kitus susijusius asmenis, pateikdama keletą pasiūlymų, susijusių su patirtimi, kurią galima būtų įgyti iš projekto. Pavyzdžiui, ji pažymėjo, kad ES turėtų atlikti svarbų vaidmenį tarptautiniuose projektuose.

Pasak jos, "CEF"  85% remia projektą "Rail Baltic". Kita vertus, kaip teigia Rubesa, ES pasiūlymams beveik neskiriama dėmesio. Anot jos, ateityje Europos Komisija turėtų būti įtraukta į šį projektą. Viena iš galimybių — turėti Europos Komisijos atstovą, tiesiogiai susijusį su bendrąja įmone, kuris dalyvautų bent jau kaip stebėtojas.

84
Tegai:
finansavimas, ES, Rail Baltica
Temos:
"Rail Baltica" statyba (32)
Dar šia tema
Baiba Rubesa papasakojo apie nesutarimus statant "Rail Baltica"
Lietuvai papildomai skirta 95 mln eurų "Rail Baltica" projektui įgyvendinti
Svarbūs Lietuvai projektai įtraukti į trijų jūrų šalių pagrindinių uždavinių sąrašą