Krymas

Mogherini pavadino Juodąją jūrą "europiečių"

29
ES diplomatijos vadovė pareiškė, kad Vakarai nenori matyti, kaip Rusija vis stiprina karines pajėgas artimiausiame regione

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini pavadino Juodąją jūrą "europiečių", praneša RIA Novosti.

"Leiskite jums priminti, kad Juodoji jūra – tai Europos jūra, ir mes nenorime būti karinių pajėgų stiprinimo mūsų artimiausiame regione liudytojais", ― pareiškė ji Europos Parlamente.

Rugsėjo pabaigoje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atkreipė dėmesį į kitą Mogherini pareiškimą apie tai, kad Balkanai ― tai Europos Sąjungos teritorija, ir kitiems ten nėra vietos.

"Tokie "aukšto lygmens pareiškimai" neteikia garbės Europos Sąjungai", ― pažymėjo Lavrovas.

Spalio mėnesį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad karinio bloko šalys yra susirūpinusios dėl Rusijos karinių pajėgų stiprinimo Juodojoje jūroje.

Liepos mėnesį oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pasakė, kad Maskva rengia tarptautines pratybas "Sea Breeze-2018", kuriose dalyvauja Ukraina ir JAV, kaip bandymą destabilizuoti padėtį Juodojoje jūroje. Diplomatė pažymėjo, kad atsakomybę už galimus neigiamus padarinius turės prisiimti šalys, kurios įtraukia Ukrainą į pavojingus "žaidimus su ugnimi".

Juodoji jūra
© Sputnik /
Juodoji jūra
29
Tegai:
Juodoji jūra, Rusija, ES, Federica Mogherini
Dar šia tema
Britų naikintuvai palydėjo Rusijos lėktuvus virš Juodosios jūros
Ukraina apkaltino Rusiją "pavojingų situacijų" sudarymu Kerčės sąsiauryje
JAV pranašauja Ukrainos karinio jūrų laivyno žlugimą Azovo jūroje
Juodojoje jūroje nuskendo laivas su metalo laužu, įgula buvo išgelbėta