NATO viršūnių susitikimas, archyvinė nuotrauka

Lenkija paragino Vakarus susivienyti prieš Rusiją

40
(atnaujinta 13:59 2018.10.24)
Pasak Lenkijos politiko, Maskva "bando pažeisti pasaulio tvarką ir saugumą"

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Vakarai turėtų susivienyti prieš Rusiją, pareiškė Lenkijos nacionalinio saugumo biuro vadovas Pavelas Solochas Varšuvos saugumo forume.

"Rusija — tai strateginis saugumo iššūkis. Ne tik Lenkijos ir regiono saugumui, bet ir visam žemynui. Taip pat šis iššūkis yra pasaulinio masto", — cituoja Solochą RIA Novosti.

Pasak jo, Maskva "bando pažeisti pasaulio tvarką ir saugumą".

"Mūsų vienybė yra svarbi kaip niekada anksčiau. Ne tik NATO viduje, bet ir visoje Vakarų bendruomenėje. Mūsų atsakas turi būti suderintas", — sakė Solochas.

Biuro vadovas teigia, kad planuojama įkurti nuolatinė NATO bazė Lenkijoje yra "investicija į viso regiono saugumą".

"JAV rimtai svarsto sąjungininkų įsipareigojimus. Vienas iš pavyzdžių — kalba apie JAV karinių pajėgų Lenkijoje stiprinimą", — sakė jis.

Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karo pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Atsižvelgiant į tai, planuojama smarkiai padidinti Lenkijos karių skaičių, Lenkijoje yra tarptautinė NATO batalionų grupė ir šarvuota JAV armijos brigada.

Lenkija oficialiai pasiūlė skirti iki dviejų milijardų dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės dislokavimą savo teritorijoje. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigia, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų pulti, tačiau naudojasi savo teiginiais  kaip pretekstu diegti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

Lenkija planuoja įsteigti "Fort Trump" šalies Rytuose >>

Komentuodamas Varšuvos planus dislokuoti savo teritorijoje JAV karinę bazę, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu teigė, kad tai nestiprina regioninio saugumo ir gali priversti Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

"Esant tokioms sąlygoms, mes <...> privalome būti pasirengę neutralizuoti galimas karines grėsmes visomis kryptimis", — sakė Rusijos gynybos ministras.

40
Tegai:
"Rusijos grėsmė", Lenkija
Dar šia tema
Rusijos deputatas: JAV bazė Lenkijoje taps šalies okupacijos simboliu
Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą