Šveicarijos vėliava, archyvinė nuotrauka

Šveicarija pradeda tyrimą prieš "Rusijos šnipus"

51
(atnaujinta 16:24 2018.10.24)
Rugsėjo mėnesį Šveicarijos žiniasklaida pranešė, kad šių metų pavasarį Hagoje buvo areštuoti du rusai, kurie tariamai ketino šnipinėti netoli Berno esančioje laboratorijoje

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Šveicarijos generalinė prokuratūra patvirtino, kad gavo iš Federalinės tarybos nurodymus pradėti "politinio šnipinėjimo" tyrimą prieš du rusus, įtariamus įsilaužimu į laboratorijos Špice sistemas.

Dabar Generalinė prokuratūra "tiria tolesnius veiksmus", apie kuriuos bus pranešta papildomai. Anksčiau tyrimo pradžią paskelbė Generalinės prokuratūros atstovas Andreas Marti. Pasak jo, ši byla buvo pradėta 2017 metų kovo mėnesį.

Rugsėjo mėnesį Šveicarijos žiniasklaida pranešė, kad šių metų pavasarį Hagoje buvo areštuoti du rusai, kurie tariamai ketino šnipinėti laboratorijoje, esančioje netoli Berno, kur dirbo branduolinių, biologinių ir cheminių ginklų ekspertai. Vėliau Nyderlandų valdžia tariamai išsiuntė šiuos žmones iš šalies. Žiniasklaida pabrėžė, kad Šveicarijos žvalgyba patvirtino dalyvavimą šioje operacijoje "kartu su savo kolegomis iš Olandijos ir Didžiosios Britanijos".

Be to, rusai įtariami dėl programišių atakų prieš Pasaulinę antidopingo agentūrą (WADA). Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad nepriima nepagrįstų kaltinimų Rusijos specialiųjų tarnybų atžvilgiu, ir atkreipė dėmesį į tai, kad "šnipinėjimo isterijos" skatinimas be jokios priežasties kenkia Rusijos ir Šveicarijos santykiams.

Kaltinimai šnipinėjimu

Spalio pradžioje Nyderlandų gynybos ministerija pranešė, kad saugumo tarnybos užkirto kelią į Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) sistemas nukreiptai kibernetinei atakai, kurią galimai bandė atlikti keturi Rusijos piliečiai. Balandžio 13 dieną įtariamieji buvo išsiųsti iš Nyderlandų teritorijos.

"Microsoft" pareiškė, kad Rusijos programišiai bando paveikti rinkimus JAV >>

Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė kaltinimus "dar viena surežisuota propagandos akcija" ir pareiškė, kad "antirusiška šnipinėjimo manija" daro rimtą žalą dvišaliams santykiams.

Vėliau kaltinimus Rusijai paskelbė JAV ir Kanada, teigdamos, kad septyni "GRU darbuotojai" prisidėjo prie programišių atakos prieš JAV rinkimų sistemą, branduolinę kompaniją "Westinghouse", antidopingo agentūras ir įvairių šalių sporto federacijas. Be to, tariami "GRU pareigūnai" kaltinami duomenų vagyste ir viešinimu, pinigų plovimu, naudojant kriptovaliutas.

51
Tegai:
programišiai, rusų šnipai, Šveicarija, Rusija
Dar šia tema
Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados
VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
Rusofobija — leidimas į Lietuvos valdžią
Rusijos URM atsakė į "Microsoft" pareiškimą apie "Rusijos programišius"
Nėštumas

Mokslininkai išsiaiškino, kuo pavojingas stresas nėštumo metu

(atnaujinta 17:55 2021.05.10)
Pažymima, kad mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos patelės nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nėštumo metu patiriamas stresas gali ne tik sukelti vaikui astmą, bet ir perteikti ateinančioms kartoms, Argentinos mokslininkai dirba prie to galutinio įrodymo, pranešė Matansa universiteto mokslo populiarinimo agentūra CTyS-UNLaM, rašo RIA Novosti.

"Ilgą laiką buvo tiriamas streso motinai nėštumo metu poveikis jautrumui astmai... Mes tam pradėjome tyrimą su pelėmis, kad tai patvirtintume ir pamatytume poveikį", — agentūra cituoja Argentinos tyrimų tarybos mokslininką Ignacio Fenoi. 

Mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos moterys nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne. "Mes nustatėme, kad patyrusių stresą patelių palikuonys padidino alerginės pneumonijos dažnį", — sakė Fenoi.

Antrasis mokslininkų uždavinys buvo nustatyti, ar tokia įtaka perduodama per kartą.

"Mes leidome palikuonims augti, netaikydami jiems jokių pokyčių, ir tada apvaisinome, kad patvirtintume, ar palikuonys turi padidėjusį polinkį į astmą. Patelės, net jei nėštumo metu nepatyrė streso, turės daugiau palikuonių sergančių astma", — sakė mokslininkas.

Mokslininkai dabar tęs savo trečiosios kartos tyrimą, kad nustatytų, kaip toli kartų kartos gali paveikti ir sukelti astmą. Jų nuomone, tai įmanoma.

Tegai:
liga, nėštumas
Koronavruso testas

PSO pranešė apie COVID-19 mirtingumą ir sergamumą

(atnaujinta 11:09 2021.05.11)
Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sergamumo ir mirtingumo nuo COVID-19 lygis pasaulyje pasiekė plynaukštę, spaudos konferencijoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

"Sumažėjimas vyksta visuose regionuose, įskaitant Ameriką [Šiaurės ir Pietų — Sputnik] ir Europą. Tačiau tai yra nepriimtinai aukštas plynaukštės lygis, kai praėjusią savaitę (pasaulyje — Sputnik] buvo daugiau nei 5,4 milijono COVID-19 atvejų ir beveik 90 tūkstančių mirčių", — sakė jis.

Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja.

PSO ypač atidžiai stebi situaciją Indijoje, kur buvo nustatytas B.1.617 štamas. Organizacijos ekspertai nusprendė, kad šis viruso variantas kelia susirūpinimą pasauliniu lygiu.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Vilnius

Registrų centras: balandį ir toliau augo NT sandorių skaičius

(atnaujinta 17:58 2021.05.11)
Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 48,2 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Praėjusį mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičius toliau augo, aktyvūs išliko butų, gyvenamųjų namų ir žemės sklypų pirkėjai. Apie tai pranešė Registrų centro spaudos tarnyba.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvoje iš viso įregistruota 48,2 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 38 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-balandį, kai įregistruota 34,8 tūkst. NT sandorių (2019 m. sausį-balandį 38,1 tūkst.). Vien tik per balandžio mėnesį įregistruota 14,7 tūkst. NT sandorių — beveik dukart daugiau nei praėjusių metų balandį (7,4 tūkst.) ir 11 proc. daugiau nei šių metų kovą (13,2 tūkst.).

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Šiemet visoje šalyje įregistruota 12,1 tūkst. butų pardavimų — 20 proc. daugiau nei 2020 metų sausio-balandžio mėnesiais, kai įregistruota 10,1 tūkst. (2019 m. sausį-balandį 11,1 tūkst.), o vien tik per balandį — 3,6 tūkst., arba 87 proc. daugiau nei praėjusių metų balandį (1,9 tūkst.) ir 10 proc. daugiau nei šių metų kovą (3,3 tūkst.).

Šiemet Vilniuje iš viso įregistruota 4,5 tūkst. butų sandorių, arba 16 proc. daugiau nei atitinkamą laikotarpį pernai (2019 m. sausį-balandį 3,7 tūkst.), Kaune — 1,7 tūkst., arba 13 proc. daugiau (2019 m. sausį-balandį 1,6 tūkst.), Klaipėdoje — beveik 1,1 tūkst., 46 proc. daugiau (2019 m. sausį-balandį 1 tūkst.).

Šiais metais Lietuvoje taip pat įregistruota maždaug 4,4 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų — 39,5 proc. daugiau nei 2020 metų sausį-balandį (2019 m. sausį-balandį 3,3 tūkst.). Tik per balandį pasikeitė 1,4 tūkst. gyvenamųjų namų savininkų, arba 91 proc. daugiau nei per 2020 metų balandį ir 14 proc. daugiau nei per šių metų kovą.

Visoje šalyje šiemet taip pat įregistruota 24,2 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 46,5 proc. daugiau nei per pirmus keturis praeitų metų mėnesius (2019 m. sausį-balandį 17,9 tūkst.). Vien tik per balandį įregistruota 7,4 tūkst. žemės sklypų sandorių, arba dukart daugiau nei 2020 metų balandžio mėnesį ir 10 proc. daugiau nei šių metų kovą.

Tegai:
nekilnojamas turtas, Registrų centras, Lietuva
Dar šia tema
Sausį įregistruota beveik 10 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių
Specialistai papsakojo, kiek verta investuoti į namų atnaujinimą
Registrų centras: NT sandorių skaičius išaugo penktadaliu