Euras

Europos Parlamentas patvirtino naujas Šengeno sistemos taisykles

42
(atnaujinta 10:21 2018.10.25)
Naujovės skirtos taisyklių spragai, leidžiančiai užsienio piliečiams apeiti jų atžvilgiu priimtus sprendimus, susijusius su grįžimu į tėvynę, panaikinti

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Europos Parlamentas patvirtino naujas teisėsaugos organų ir pasienio tarnybų darbo su Šengeno informacine sistema taisykles, panaikinęs spragą, leidusią užsienio piliečiams apeiti jų atžvilgiu priimtus sprendimus, praneša RIA Novosti.

"Europos Parlamento deputatai trečiadienį priėmė tris taisyklių projektus, kurie atnaujins Šengeno informacinę sistemą (SIS)", ― pranešė ES įstatymų leidybos organo spaudos tarnyba.

Viena iš naujovių taps perspėjimų apie nacionalinių valdžios institucijų sprendimus, susijusius su neteisėtu užsienio valstybių piliečių buvimu Europos Sąjungoje, atsiradimas.

"Neturint informacijos mainų tarp ES šalių, trečiosios šalies pilietis, kurio atžvilgiu gali būti priimtas sprendimas grąžinti jį į tėvynę, gali lengvai jo išvengti, persikėlęs į kitą valstybę", ― paaiškino Europos Parlamento atstovas spaudai Džeronas Lenaersas, kurio žodžiai cituojami pranešime.

Dabar pasienio, policijos, muitinės, teisminiai ir migracijos organai jau turi prieigą prie Šengeno informacinės sistemos. Reforma numatoma, kad Europolas taip pat turės galimybę susipažinti su visais skubiais įspėjimais sistemoje, o Europos pasienio ir pakrančių apsaugos agentūra – su perspėjimais, susijusiais su jos užduotimis.

Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
© Sputnik /
Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
42
Tegai:
Šengenas, Europos Parlamentas, ES
Dar šia tema
Ispanijos pakrantėje per tris dienas aptikti beveik du tūkstančiai migrantų
Du pasieniečių sulaikyti latviai gabeno 12 nelegalių migrantų
Politologas: Europa "išpumpavo" visus darbingus Lietuvos gyventojus