VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Nuskendusio "Titaniko" kopija 2022 metais perplauks tuo pačiu maršrutu, praneša Britanijos laikraštis "Evening Standard".
Įmonė "Blue Star" stato Kinijoje legendinio laivo kopiją. Naujasis laivas bus pavadintas "Titanikas II". Naujas laivas visiškai atkartos originalą, tačiau bus įdiegtos šiuolaikinės technologijos.
Jis bus 269 metrų ilgio ir 28 metrų pločio. Laive tilps 2,4 tūkst. keleivių ir 900 įgulos narių.
Planuojama, kad iš pradžių "Titanikas II" dvi savaites plauks iš Dubajaus į Sauthemptoną Didžiojoje Britanijoje, iš kur pajudės link Niujorko per Atlanto vandenyną.
"Titanikas" — britų transatlantinis laivas, kuris nuskendo savo pirmojo ir vienintelio reiso metu Šiaurės Atlanto vandenyne 1922 metais, kai susidūrė su ledkalniu.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) neturi informacijos, kad vakcinacija sumažina koronaviruso perdavimo riziką. Tai teigiama PSO "Moderna" vakcinos naudojimo rekomendacijose.
Organizacija pabrėžė, kad prioritetinė keliautojų vakcinacija prieštarautų lygybės principams, nes šiuo metu vakcinų skaičius yra labai ribotas.
"Dėl to ir dėl įrodymų, kad trūksta įrodymų, jog skiepijimas sumažina perdavimo riziką, PSO nerekomenduoja skiepyti keliautojų nuo COVID-19", — sakoma dokumente. PSO pabrėžė, kad išimtys yra rizikos grupės asmenys.
Tačiau pažymima, kad organizacija gali pakeisti savo rekomendacijas, nes didėja turimų vakcinų skaičius.
"Kadangi dar nėra įrodymų apie vakcinos poveikį viruso perdavimui, būtina ir toliau laikytis ne farmacinių priemonių [virusui sulaikyti], įskaitant kaukių dėvėjimą, fizinį atstumą, rankų plovimą ir taip toliau", — teigė organizacija.
Pasaulyje yra keletas COVID-19 vakcinų. Rusijoje yra registruotos dvi vakcinos: "Sputnik V" ir "EpiVacCorona". Gruodžio 5 dieną Maskva pradėjo vakcinaciją nuo koronaviruso su "Sputnik V". JAV taip pat pradėjo skiepyti gyventojus preparatu iš "Pfizer-BioNTech" ir "Moderna". JK buvo patvirtintos "Pfizer" ir "AstraZeneca" vakcinos.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Amerikos mokslininkai nustatė, kad žmonėms, turintiems aukštą omega-3 riebalų rūgščių indeksą, yra žymiai mažesnė rizika mirti nuo COVID-19 nei pacientams, kuriems trūksta šios medžiagos. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale "Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids".
Neseniai paskelbta daugybė publikacijų, kuriose mokslininkai teigė, kad omega-3 riebalų rūgštys turi teigiamą poveikį pacientams, sergantiems nauja koronaviruso infekcija, tačiau iki šiol nebuvo paskelbta recenzuotų tyrimų, patvirtinančių šią hipotezę.
Kalifornijos riebalų rūgščių tyrimo instituto (FARI) ir Cedars Sinai medicinos centro mokslininkai paskelbė pirmuosius tiesioginius įrodymus, kad didesnis omega-3 kiekis kraujyje sumažina COVID-19 mirties riziką.
Autoriai išanalizavo omega-3 indekso (O3I — bendras EPA ir DHA riebalų rūgščių kiekis raudonųjų kraujo kūnelių membranose) kraujo tyrimus, paimtus iš šimto pacientų, sergančių COVID-19, hospitalizacijos metu. Keturiolika šių pacientų mirė.
Pagal duomenų apdorojimo programoje "OmegaQuant Analytics" rezultatus, pacientai buvo suskirstyti į keturias grupes pagal O3I indeksą. Paaiškėjo, kad 13 iš 14 mirčių yra grupėje, turinčioje mažiausią O3I indeksą — mažiau nei 5,7 proc.
Regresijos analizė, pritaikyta pagal amžių ir lytį, parodė, kad šios grupės asmenys mirė keturis kartus dažniau nei turintys aukštesnį O3I lygį.
"Nors šis bandomasis tyrimas neatitinka standartinių statistiškai reikšmingų ribų, jis kartu su gausiais priešuždegiminiais EPA ir DHA riebalų rūgščių poveikiu įrodo, kad turimos riebalų rūgštys gali sumažinti nepageidaujamų COVID riziką. Šiems preliminariems rezultatams atlikti reikalingi išsamesni tyrimai", — sakė pagrindinis tyrėjas Arashas Asheris iš Samuelio Oshino vėžio centro Cedars Sinai medicinos centre, Los Andžele.
Tyrėjai mano, kad žemas omega-3 kiekis gali būti laikomas didelės mirties nuo COVID-19 rizikos prognoze ir didelis O3I indekso lygis — apsauga nuo sunkios ligos eigos.
Tyrėjai tai sieja su tuo, kad ilgos grandinės omega-3 riebalų rūgštys, tokios kaip EPA ir DHA, randamos žuvų taukuose, turi stiprų biologinį aktyvumą ir priešuždegiminį poveikį bei mažina pernelyg didelį uždegiminį atsaką — citokinų audra yra viena iš pagrindinių mirties nuo COVID-19 priežasčių.
VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Buvęs Užkrečiamųjų ligų ir AIDS prevencijos centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas COVID-19 sergantiems žmonėms patarė vartoti cholesterolio kiekį mažinančius vaistus. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.
Profesorius papasakojo, jog naujas tyrimas rodo, kad koronavirusams įsiskverbti į ląstelę reikalingas cholesterolis. Cholesterolis daugiausia žinomas dėl to, kad užkemša arterijas.
"Tyrėjai nustatė, kad įsiskverbimui į ląsteles, koronavirusams reikalingas cholesterolis be kurio jie negali prasmukti pro ląstelės apsauginį barjerą. Cholesterolis yra sudėtinė ląstelių ir kai kurių virusų, tokių kaip SARS-CoV-2, apvalkalo (membranos) dalis", — parašė Čaplinskas.
Anot profesoriaus, duomenys rodo, kad geresni COVID-19 pacientų sveikatos rezultatai pasiekiami kai jie vartoja cholesterolio kiekį mažinančius vaistus — statinus, nes šie vaistai, pašalindami cholesterolį, neleidžia SARS-CoV-2 patekti į ląsteles.