Karinis transporto lėktuvas Airbus A400M

Vokietijoje didžioji dalis karinės technikos pripažinta netinkama

53
(atnaujinta 10:58 2018.10.31)
Vokietijos žurnalistų teigimu, tokias problemas sukelia didėjantis Vokietijos dalyvavimas NATO karinėse operacijose – Bundesveras dalyvauja 15 aljanso misijų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Šalies gynybos ministerijos valstybės sekretorius Peteris Tauberis pranešė, kad tik trečdalį Vokietijos karinės technikos, kuri buvo pradėta eksploatuoti 2017 metais, galima laikyti tinkama. Apie tai praneša Vokietijos laikraštis "Stuttgarter Nachrichten".

Iš 97 pristatytų kovinių mašinų galima naudoti tik 38, tai sudaro maždaug 37 procentus bendro skaičiaus. Tuo metu Bundesveras ketina padidinti kovinę parengtį iki 70 procentų.

"Mes kaip ir anksčiau tikime, kad pramonė privalo kuo greičiau pasiekti sutartus rodiklius", — teigiama Tauberio ataskaitoje.

Vokietijos gynybos ministerija labiausiai nerimauja dėl pėstininkų kovinių mašinų "Puma" būklės – iš 71 priimtos eksploatuoti, koviniams veiksmams atlikti parengtos tik 27.

Taip pat ministerija nepatenkinta kariniais transporto lėktuvais "Airbus A400M" – iš aštuonių tinkami tik keturi.  Be to, iš keturių naikintuvų "Eurofighter", kuriuos gavo kariuomenė, techniškai tvarkingas buvo tik vienas.

Anot Vokietijos žurnalistų, problemas sukelia didėjantis Vokietijos įtraukimas į NATO karines operacijas – Bundesveras dalyvauja 15 aljanso misijų.

Anksčiau "The National Interest" ekspertai pareiškė, kad Vokietijos Karinių jūrų pajėgų būklė yra gėdinga turtingiausiai Europos šaliai. Pasak specialistų, dėl nepakankamo finansavimo ir prasto planavimo Vokietijos laivynas negali vykdyti savo pagrindinių užduočių.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
53
Tegai:
Bundesveras, NATO, karinė technika, Vokietija
Dar šia tema
Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero
Rusija visiškai pakeitė Ukrainos komponentus savo karinėje įrangoje
Žiniasklaida papasakojo apie apgailėtiną britų kariuomenės padėtį
Pentagonas padarė didžiausią XXI amžiuje šaudmenų tiekimą į Europą