Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų

35
(atnaujinta 11:48 2018.10.31)
Ukrainos prezidentas pažadėjo savo tautai, kad valstybė negrįš į tuos laikus, kai reikėjo važinėti į Maskvą ir mainais į suverenitetą prašyti dujų

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Petro Porošenko pažadėjo, kad jis neleis perduoti Rusijai suvereniteto dėl dujų, tai liudija Ukrainos Prezidento administracijos spaudos tarnybos pranešimas.

Porošenko ragino neleisti mažinti ukrainiečių gyvenimo lygio ir pareikalavo, kad vyriausybė neatidėtų problemų dėl subsidijų komunalinėms paslaugoms sprendimo.

"Mes negalime leisti jokiems politikams žadėti, kad dujos — o anksčiau tai buvo benzinas, cukrus, ir net duona — bus nemokamai dalinamos. Mes jau to prisivalgėme. Nemokamas sūris – tik pelėkautuose. Arba imperijos sostinėje, Maskvoje, kur reikėjo važiuoti, norint gauti dujų ir atiduoti suverenitetą. Mes neleisime, kad grįžtų tie laikai", — paskelbė jis.

Spalio 19 dieną Ukrainos ministrų kabinetas nusprendė padidinti dujų kainą gyventojams nuo lapkričio 1 dienos 23,5 proc. Tai bus padaryta pagal TVF susitarimus ir reikalavimus. Vyriausybė taip pat pranešė, kad fondas reikalavo padidinti dujų kainas 60 proc., tačiau buvo galima susitarti dėl kompromisinės galimybės tolesniam skolinimui.

35
Tegai:
Maskva, dujos, Petro Porošenko, Ukraina
Dar šia tema
Ukrainos premjeras paragino "nenulenkti galvos ir nesiklaupti" prieš Maskvą
Kijevas papasakojo apie "milžiniškas" dujų atsargas Ukrainoje
"Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą