Pultas ir televizorius

Britanijos "Ofcom" nagrinėja skundus dėl "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" kanalų

100
Reguliuotojo atstovė pranešė, kad televizijos kanalai savo programose galėjo pažeisti transliacijos standartus

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Didžiosios Britanijos žiniasklaidos reguliuotojas "Ofcom" tiria televizijos kanalų "NTV-Mir Baltija" ir "REN TV Baltic" programas, ar jos atitinka transliacijos standartus, praneša RIA Novosti.

"Mes tiriame dvi naujienų programas, kurios buvo transliuojamos balandžio 2 ir 3 dienomis televizijos kanale "NTV-Mir Baltija". Tyrimas vyksta. Mes tiriame, ar buvo pažeistos mūsų taisyklės, susijusios su naujienų nešališkumu", — pasakė "Ofcom" atstovė.

Be to, reguliuotojas jau įvertino "REN TV Baltic" programą, kuri buvo transliuojama balandžio 11 dieną, po gauto skundo, tačiau nepaskelbė savo išvadų.

"Ofcom" atstovė paaiškino, kad Britanijos reguliuotojas tiria skundus dėl televizijos kanalų, kurie transliuojami kitose šalyse, nes jie yra įregistruoti Didžiojoje Britanijoje, ir pagal ES taisykles jiems taikomi "Ofcom" transliacijos standartai.

Gegužės mėnesį Lietuvos televizijos kanalas "NTV-Mir Baltija" buvo apkaltintas Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimu. Kaip teigė Lietuvos reguliuotojas, vienos iš programų siužete neva skambėjo dezinformacija ir buvo skatinama nacionalinė nesantaika.

Po to Lietuvos radijo ir televizijos komisija pranešė "Ofcom" apie nustatytus pažeidimus. Televizijos kanalui prigrasinta, kad pakartotinio pažeidimo atveju, bus sustabdyta transliacija.

Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija vieneriems metams sustabdė Švedijoje įregistruotą "RTR-Planeta" kanalo transliaciją. Pasak Lietuvos valdžios institucijų, kanalas ne kartą "pažeidė ES direktyvą dėl žiniasklaidos paslaugų audiovizualizacijos ir Lietuvos įstatymą dėl visuomenės informavimo – karo, nesutarimų ir etninės neapykantos kurstymo".

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Baltijos šalys laikosi Rusijos žiniasklaidos teisių pažeidimo ir kovos su ja krypties, kuri, jos nuomone, yra nukreipta prieš rusakalbių gyventojų interesus.

100
Tegai:
Ofcom, Didžioji Britanija, televizija
Dar šia tema
Rusija laimi informacinį karą prieš Vakarus
Lenkijos senatorius buvo priverstas palikti partiją dėl interviu "Sputnik"
Lietuvoje pradedama JAV finansuojamo kanalo rusų kalba retransliacija
Lietuvos rusams rusiškai skleis melą apie Rusiją
Protestai Minske

Prisiminė apie žodžio laisvę. Žiniasklaida Lietuvoje kreipėsi į kolegas Baltarusijoje 

Jie pažymėjo, kad XXI amžiaus Europoje negali būti vietos areštams ir smurtui prieš žiniasklaidos narius

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Lietuvos žiniasklaidos redaktoriai išreiškė solidarumą su Baltarusijoje persekiojamais žurnalistais ir siūlo pagalbą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasidalino pareiškimu, kurio tekstas buvo paskelbtas keturiomis kalbomis: baltarusių, rusų, lietuvių ir anglų.

"Mes smerkiame Baltarusijos valdžios vykdomą žurnalistų persekiojimą, taip pat prieigos prie interneto apribojimą, kitas kliūtis, trukdančias atlikti savo pareigas. XXI amžiaus Europoje negali būti vietos žurnalistams areštuoti ir smurtauti prieš juos", — teigiama pranešime.

Lietuvos žurnalistai paragino kaimyninės šalies valdžią nutraukti veiksmus siekiant persekioti žiniasklaidos atstovus, pažeidžiančius visuomenės teisę gauti informaciją. Jie taip pat pasiūlė savo pagalbą ir sukurtą turinį nemokamai nepriklausomoms Baltarusijos žiniasklaidos priemonėms.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais VRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Svetlana Tikhanovskaya — antroje vietoje su 10,09 proc.

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir kitomis dienomis. Padėtis stabilizuota.

Buvo užfiksuota daugybė prievartos prieš žurnalistus atvejų.

Įvairiomis dienomis buvo pranešta, kad tarp užpultų žurnalistų Baltarusijoje buvo "Sputnik", BBC Rusijos tarnybos žurnalistai, sulaikyti du "Onliner" portalo darbuotojai. Taip pat buvo sulaikyta daug spaudos atstovų, įskaitant Rusijos žiniasklaidą. Sulaikymo metu prieš juos buvo panaudota fizinė jėga. Kai kuriems išėjus į laisvę jiems buvo uždrausta atvykti į Baltarusiją penkeriems metams.

Tuo tarpu apie protestus visuomenę aktyviai informavo populiarūs Baltarusijos "Telegram" kanalai "Nexta“ ir "Nexta Live", žinomi dėl savo opozicinės orientacijos. Prasidėjus protestams, pastarųjų sekėjų skaičius labai išaugo. Be to, patys autoriai yra kaimyninėje Lenkijoje ir būtent iš ten jie nušviečia įvykius.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politinis analitikas Aleksandras Nosovičius teigė, kad Lenkija vaidina aktyviausią vaidmenį organizuodama masinius protestus, o tai, kas vyksta Baltarusijoje, yra koordinuojama "Telegram" kanalais. Kalbėdamas apie Lietuvą, jis pažymėjo, kad respublikoje yra dislokuota visa Baltarusijos opozicijos mokymo bazė. Anot jo, Lietuvai kišimasis į kitų šalių vidaus reikalus yra norma.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Pompėjas neatmetė sankcijų Baltarusijai įvedimo  
Baltarusijos CRK paskelbė balsavimo rezultatus Minske
Analitikas: Lietuvoje išskleista tikra Baltarusijos opozicijos pasirengimo bazė
Yandex logotipas

Ginkluoti žmonės užblokavo "Yandex" biurą Minske

(atnaujinta 15:42 2020.08.13)
Nepažįstamieji nepranešė apie savo reikalavimus, o su skyriaus darbuotojais nepavyksta susisiekti. Anot įvykio liudininkų, ten vykdomi tyrimai

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nežinomi asmenys apsirengę juodos spalvos drabužiais ir apsiginklavę atėjo į du "Yandex" biurus Minske, jie nepateikė jokių reikalavimų, su keliais biuruose esančiais darbuotojais nepavyksta susisiekti, RIA Novosti pranešė šaltinis.

Rinkimai Minske, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Илья Питалев

"Nežinomi žmonės atėjo į du "Yandex" biurus (plėtros ir aptarnavimo skyriai) ir vairuotojų centrą "Yandex.Taxi". Ofisuose dirba keli žmonės, nes įmonė nuo kovo veikia nuotoliniu būdu. Biure dirbo tik apsaugos darbuotojai, budintys ir pagrindiniai specialistai, palaikantys biurų darbą", — teigė agentūros pašnekovas.

"Atėjo žmonės apsirengę juodos spalvos drabužiais ir apsiginklavę. Apie reikalavimus nepranešė, su ofisų darbuotojais susisiekti nepavyksta", — pridūrė jis.

Pasak tame pačiame verslo centre esančių kaimyninių biurų darbuotojų, "Yandex" biure Pobeditelei prospekte, 104, vykdomi tyrimo veiksmai.

Kaip pranešė liudytojai, iš ryto į biurą atėjo žmonės apsirengę juodais drabužiais ir kaukėmis, jų buvo trys ar keturi. Anot vieno iš liudininkų, kai jis ėjo pro "Yandex" biurą, su atėjusiais bendravo tik "Yandex" darbuotojai, vadovybės vietoje jau nebuvo.

RIA Novosti korespondentas nuėjo į "Yandex" biurą, duris atvėrė, kaip manoma, teisėsaugos darbuotojas. Jis pažymėjo, kad situacijos nekomentuos, "visi komentarai bus pateikti vėliau".

"Yandex" registratūra negalėjo operatyviai pakomentuoti susiklosčiusios situacijos.

Netoli biuro padėtis rami, stovėjimo aikštelėje stovi mikroautobusas, kurio, tikėtina, atvyko teisėsaugos pareigūnai.

Tegai:
Minskas, Yandex.Taxi, Yandex, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų