Vergija, archyvinė nuotrauka

Britanijoje sutuoktiniai ketverius metus kaip vergą laikė vyrą Lenkijos

36
(atnaujinta 11:08 2018.11.02)
Lenkas dirbo už maistą, kurio galiojimo terminas būdavo pasibaigęs

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Pora iš Didžiosios Britanijos ketverius metus laikė vergijoje darbuotoją iš Lenkijos, praneša "Daily Mail" su nuoroda į policiją.

Pasak leidinio, 56 metų amžiaus universiteto dėstytoja Pritpal Binning ir jos 54 metų amžiaus vyras Palvinder'is Binning'as buvo suimti, įtarus, kad ketverius metus jie laikė vergijoje vyrą. Pažymima, kad Binning'ai  yra labai turtingi, jų namas kainuoja 1,2 mln. svarų.

Policija atvyko į poros namus po to, kai nukentėjęs vyras kreipėsi medicinos pagalbos į ligoninę ir pranešė, jog jau kelerius metus priverstas dirbti už maistą. Jis taip pat tvirtino, kad turėjo tik plastikinį šezlongą, kurį naudojo miegui, tualeto nebuvo, be to, jam duodavo maisto produktus su pasibaigusiu galiojimo terminu.

Policija ir toliau tiria šią situaciją.

"Po suėmimo mūsų tyrimas tęsiasi, mes vertiname surinktą medžiagą", — sakė vyresnysis tyrėjas Ton'is Byrn'as.

Pernai Didžiosios Britanijos kriminalistai atliko daugiau nei 300 tyrimų, kurie parodė, kad šiuolaikinė vergovė, įskaitant seksualinę ir vaikų darbo išnaudojimą, Jungtinėje Karalystėje yra gana paplitusi. Beveik kiekviename didžiajame mieste dešimtys žmonių laikomi vergijoje. Kaip pažymi NCA, kai kurie iš jų net nesuvokia, kad vergauja.

36
Tegai:
vergija, Lenkija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Šimtai žmonių Britanijoje tapo šiuolaikinės vergovės aukomis
Vergija Vilniuje: merginos patyrė seksualinį bei kitokį išnaudojimą
UNICEF: pasaulyje vis dažniau vaikai išnaudojami karo tikslais