Vladimiro Putino ir Angelos Merkel susitikas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos žurnalistas apkaltino Merkel "išdavyste" dėl šypsenos Putinui

88
(atnaujinta 15:31 2018.11.02)
Anot Ukrainos žurnalistų, Merkel neturi teisės maloniai bendrauti su Putinu

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Ukrainos žurnalistas Dmitrijus Gordonas apkaltino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel "Ukrainos išdavyste" dėl to, kad ji Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paspaudė ranką ir jam nusišypsojo.

Televizijos vedėjui nepatiko tai, kad Europos valstybių lyderiai bendrauja su savo kolega iš Rusijos. Tradicinį politikų pasisveikinimą Gordonas  apskritai įvertino kaip nepadorų elgesį.

"Turiu klausimą frau Merkel ir ponui Makronui: kaip jų bendravimas su Putinu, lankymasis pas jį Sočyje ar Sankt Peterburge ar priėmimas pas save, — kaip tai atitinka žmoniškuosius principus?" — pareiškė žurnalistas televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

Gordonas sakė, kad jam nemalonu matyti, kaip "frau Merkel laiko Putiną už rankos".

Šypseną Rusijos prezidentui žurnalistas taip pat laiko nepriimtina, nes tokiais veiksmais tariamai "išduodama Ukraina".

Panašias "pretenzijas" Merkel anksčiau išreiškė Vokietijos "Bild" žurnalistas Julian Röpke, kuris klausė, ar kanclerė turėjo teisę būti "tokia draugiška" Putinui.

Gegužę tas pats laikraštis sukritikavo Rusijos vadovą už Merkel skirtą puokštę: straipsnio autorius palaikė Putino veiksmus "įžeidžiančiais". Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas straipsnį, pabrėžė, kad gėlių įteikimas moterims Rusijoje yra mandagumo ženklas.

88
Tegai:
Ukraina, Vladimiras Putinas, Angela Merkel
Dar šia tema
Vokietijoje Merkel sukritikuota už "per didelį draugiškumą" Putinui ir Erdoganui
Merkel nebus perrinkta Krikščionių demokratų sąjungos pirmininke
Merkel pasišalinimas naudingas tik Rusijai