Anrejaus Stenino fotografijos konkurso laureatų paroda.

JT atidaryta Andrejaus Stenino konkurso finalistų fotografijos paroda

21
(atnaujinta 10:58 2018.11.03)
Atidarymo ceremonijoje dalyvavo nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas JT Vasilijus Nebenzia ir MIA "Rossija segodnia" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Andrejus Blagodyrenko

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Penktadienį JT atidaryta tarptautinio Andrejaus Stenino fotografijos konkurso finalistų paroda, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau pasveikinti visus jaunus žurnalistus iš viso pasaulio, kurie dalyvavo kasmetiniame Andrejaus Stenino konkurse", — sakė atidarymo ceremonijos metu JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja komunikacijų ir viešosios informacijos klausimais Alison Smile.

Ji pridūrė, kad kaip asmuo, kuris praeityje ilgą laiką dirbo korespondentu ir redaktoriumi, ji žino itin svarbią fotografijos reikšmę naujienose: "Straipsnį galima pamiršti, o įspūdingos nuotraukos nepamirši niekada".

"Šiandien yra Tarptautinė kovos su nusikaltimais prieš žurnalistus diena, kuri mums primena, kad turime apsaugoti visus žurnalistus, įskaitant fotografus, ir užtikrinti, kad jie galėtų saugiai atlikti savo darbą", — pabrėžė JT generalinio sekretoriaus pavaduotoja.

Riaušės po rinkimų Kenijoje
© Photo : Луис Тато/Luis Tato/Stenincontest : Kenya's Post-Election Turmoil

Savo ruožtu nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas JT Vasilijus Nebenzia sakė, jog labai svarbu, kad paroda buvo atidaryta Tarptautinės kovos su nusikaltimais prieš žurnalistus dieną. Jis priminė žiūrovams, kad konkursui suteiktas tragiškai žuvusio talentingo karo fotožurnalisto Andrejaus Stenino vardas.

"Mums didelė garbė, kad pasaulinio Andrejaus Stenino konkurso finalistų kūrinių paroda atidaryta čia, Jungtinių Tautų būstinėje", — sakė MIA "Rossija segodnia" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Andrejus Blagodyrenko.

"Andrejus Steninas žuvo 2014 metais Ukrainos rytuose dėl ginkluotų konfliktų, jis buvo mūsų kolega, draugas, talentingas fotožurnalistas, todėl tarptautinė informacijos agentūra "Rossija segodnia" nusprendė surengti šį konkursą prieš ketverius metus", — pridūrė redaktoriaus pavaduotojas.

Выставка лауреатов конкурса им. Стенина-2018 в штаб-квартире ООН
© Sputnik / Александр Давашкин
Andrejaus Stenino fotografijos konkurso laureatų parodos atidarymas.

Jis paaiškino, jog šis konkursas skiriasi nuo kitų tuo, kad "jis gali būti startas profesionaliems fotografams iš viso pasaulio".

"Konkurso dalyvių amžiaus riba yra 33 metai — lygiai tiek, kiek gyveno Andrejus", — pridūrė Blagodyrenko.

Per "ketverius metus jis (konkursas) tapo pagrindiniu humanitariniu projektu rusų fotografijoje, šiais metais paraiškas dalyvauti pateikė daugiau nei 6 tūkstančiai žmonių iš 77 šalių", —  pastebėjo Blagodyrenko.

Выставка лауреатов конкурса им. Стенина-2018 в штаб-квартире ООН
© Sputnik / Александр Давашкин
Andrejaus Stenino fotografijos konkurso laureatų parodos atidarymas.

Konkursą 2014 metais įsteigė MIA "Rossija segodnia", kuriai vadovavo Rusijos Federacijos komisija UNESCO klausimais. Kasmetinis darbų priėmimas į konkursą tradiciškai atidaromas per žuvusio korespondento gimtadienį, gruodžio 22 dieną. Nuo pat įkūrimo iki šių dienų konkursas išlieka vienintele Rusijos tarptautine platforma, kuri atranda naujų vardų šiuolaikinės fotografijos srityje. Pagrindinis konkurso tikslas — remti jaunus fotografus ir išlaikyti aukštus fotožurnalistikos standartus.

Šiais metais konkurse buvo keturios nominacijos: "Pagrindinės naujienos", "Sportas", "Mano planeta" ir "Portretas. Mūsų laikų herojus", taip pat dvi kategorijos: "Viena nuotrauka" ir "Serija".

Į finalą pateko 14 šalių atstovai: Rusijos, Irano, Irako, Izraelio, Indijos, Bangladešo, Egipto, Turkijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Baltarusijos, Kenijos ir Pietų Afrikos.

Kijeva. Archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Стенин

Konkurso metu žiuri sudarė pripažinti pasaulio fotografijos meistrai ir pirmaujančių tarptautinių naujienų agentūrų atstovai. Tarp jų ― Džeisonas Eskenazis, Gugenheimo fondo (JAV) laureatas; Ruth Eichhorn, žurnalo GEO (Vokietija) fotoredaktorė ; Andreas Trump, žurnalo "Stern" (Vokietija) fotorežisierius; Ahmedas Selas, "Anadolu" agentūros (Turkija) nuotraukų ir vaizdo įrašų naujienų vadovas; Denisas Packinas, "Associated Press" agentūros (JAV) asocijuotasis direktorius; Zheng Wei, "Photo Information Department", "Xinhua News Agency" (Kinija) direktoriaus pavaduotojas.

2018 metų konkurso prizinis fondas sudaro 100, 75 ir 50 tūkst. rublių už pirmąją, antrąją ir trečiąją vietas kiekvienoje nominacijoje. Konkurso nugalėtojui bus įteiktas Didysis prizas — 700 tūkstančių rublių.

Lapkričio 8 dieną Valstybinio istorijos muziejaus parodų komplekse vyks konkurso laureatų apdovanojimų ceremonija ir jų kūrinių parodos atidarymas. Tradiciškai ceremonijos metu bus paskelbtas konkurso nugalėtojas.

21
Tegai:
Andrejaus Stenino konkursas, MIA "Rossija segodnia", JT Generalinė Asamblėja
Dar šia tema
"Rossija segodnia" priima paraiškas dalyvauti Stenino konkurse
Koronaviruso antikūnų tyrimas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado 28 antikūnus, kurie neutralizuoja koronavirusą

(atnaujinta 18:52 2020.07.10)
Mokslininkai pripažįsta, kad virusą neutralizuojantys antikūnai tveikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Kelno universiteto ligoninės ir Vokietijos infekcijų tyrimų centro mokslininkų grupei pavyko išskirti 28 antikūnus, kurie, tikėtina, neutralizuoja koronavirusą, rašo RIA Novosti.

"Mes planavome nuodugniau ištirti organizmo imuninį atsaką į infekciją ir tuo pačiu rasti antikūnus, kurie galėtų būti naudojami gydant COVID-19", — pranešime spaudai teigė projekto vadovas Florianas Kleinas.

Pasak eksperto, tyrėjų aptikti antikūnai jungiasi prie patogeno baltymo ir neleidžia virusui patekti į sveikas ląsteles.

Kartu su kolegomis iš Izraelio vokiečių mokslininkai ištyrė daugiau nei keturis tūkstančius specifinių B ląstelių iš 12 sergančių pacientų, sergančių COVID-19. Dėl to tyrėjai iš dalies iššifravo antikūnų susidarymo mechanizmą, rekonstravo juos laboratorijoje ir patikrino šių baltymų efektyvumą kovoje su koronavirusu.

Dabar ekspertai toliau tiria antikūnų savybes kartu su farmacijos kompanija "Boehringer Ingelheim". Manoma, kad klinikiniai tyrimai gali būti pradėti jau šiais metais. Mokslininkai pripažįsta, kad virusą neutralizuojantys antikūnai tveikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Skvernelis kalbėjo apie antrąją koronaviruso bangą
Lietuvoje per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo
Žmonės su kaukėmis

PSO mano, kad kaukės gali tapti mados aksesuaru

(atnaujinta 09:40 2020.07.11)
Organizacijos atstovė Rusijoje taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekcinės priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Kaukė gali tapti mados aksesuaru, tačiau ji turi būti trisluoksnė ir plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, interviu RIA Novosti sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

"Turime padaryti taip, kad kaukės būtų visiems prieinamos. Aš net nesu prieš, kad kaukė taptų mados aksesuaru. Bet su sąlyga — jei ji pagaminta iš audinio, ji turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, ir kad ji būtų trisluoksnė. Išvaizda gali būti bet kokia. Suprantu, kad karštis nemalonus, viskas aišku. Reikia tiesiog prie to priprasti", — sakė ji.

Vujnovič taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekcinės priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti.

"Mes labai pasimetę. Mes įpratę, kad viskas yra pagydoma. Tačiau COVID nėra eilinė bakterija. Taigi, gera higiena — tai, ką turime grąžinti į mūsų gyvenimą", — pridūrė PSO atstovė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 549 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Pareigūnas laiko šuniuką

Sustabdžius neblaivų BMW vairuotoją, pareigūnams teko pasirūpinti vyro augintiniu

(atnaujinta 09:55 2020.07.11)
Pasak pareigūnų, kadangi savininkui teko keliauti į areštinę, policijos pareigūnai pasirūpino keturkoju

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Sustabdžius neblaivų BMW vairuotoją, policijos pareigūnams teko pasirūpinti vyro augintiniu. Apie tai savo Facebook paskyroje pranešė Lietuvos policija.

Klaipėdos rajone buvo sustabdytas BMW automobilis, kurį vairavo neblaivus (2,03 prom.) vyras.

"Ant keleivio sėdynės buvo įsitaisęs šis gražus mažylis. Kadangi savininkui teko keliauti į areštinę, pareigūnams teko pasirūpinti keturkoju", — rašoma policijos pranešime.

Šią nuotrauką interneto vartotojai pavadino "metų kadru". "Be komentarų — tai pati gražiausia Lietuvos policijos šių metų nuotrauka!", — rašė Facebook vartotoja Lina.

"Ah sustok akimirka žavinga... Kadras tirpdantis širdis. Šilta akimirka, kupina rūpesčio ir švelnumo, tam, kuris pats negali savimi pasirūpinti. Štai ką reiškia būti žmogumi", — paliko komentarą Vaida.

Tegai:
policija, Klaipėdos rajonas
Dar šia tema
Policijos pareigūnai sulaikė du asmenis, gabenusius didelį kiekį cigarečių
Vilniuje melagingai pranešta apie užminuotą Lazdijų ligoninę
Kauno rajone paauglys peiliu sužeidė vyrą, kuris užpuolė jo motiną