NATO lėktuvas, archyvinė nuotrauka.

Amerikos žvalgybinis lėktuvas pastebėtas netoli Kaliningrado srities sienų

78
(atnaujinta 12:11 2018.11.03)
Pastaruoju metu pastebimai išaugo užsienio žvalgybos orlaivių šalia Rusijos sienų veikla

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik.  JAV oro pajėgų strateginis orlaivis RC-135V vykdė žvalgybą netoli Kaliningrado srities sienų, praneša RIA Novosti su nuoroda į "PlaneRadar" paskelbtus duomenis.

​Lėktuvas su numeriu 64-14846 skrido iš Mildenhall oro bazės JK. Skrydžio metu orlaivis buvo Lenkijos oro erdvėje.

Pastaruoju metu pastebimai išaugo užsienio žvalgybos orlaivių šalia Rusijos sienų veikla.

Taigi praėjusios savaitės pradžioje RC-135V nusileido Abchazijos, Krasnodaro teritorijoje ir Krymo pakrantėje. Orlaivio radaro galimybės leidžia atlikti žvalgybą, nepažeidžiant Rusijos sienų, ir rinkti informaciją apie oro gynybos sistemų išsidėstymą šiame regione.

Spalio 26 dieną strateginis bepilotis RQ-4B "Global Hawk" vienuolika valandų skrido palei Rusijos sienas. Jis skrido iš Italijos "Sigonella" oro bazės Sicilijoje ir rinko žvalgybinius duomenis netoli Kaliningrado srities sienos apie penkias valandas, būdamas Lietuvos oro erdvėje. Vėliau bepilotis orlaivis atliko kelis skrydžius išilgai Leningrado ir Pskovo sričių ribų, palei Estijos Tartu ir Suomijos įlanką, o prieš grįždamas į bazę jis vėl sukiojosi prie Kaliningrado srities sienų.

Rusijos gynybos ministerija pakartotinai paragino Vašingtoną nutraukti tokias operacijas, tačiau Pentagonas atsisakė.

78
Tegai:
Rusija, žvalgyba
Dar šia tema
Ekspertas: JAV neatsiklaus Briuselio apie raketų dislokaciją Europoje
Nufilmuotas ekstremalus JAV naikintuvo tūpimas
Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva?
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
NATO ir Ukrainos vėliavos

Erdoganas pasisakė Ukrainos įstojimą į NATO

(atnaujinta 11:09 2021.04.11)
Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas palaikė Ukrainos įstojimą į NATO. Tai teigiama bendroje deklaracijoje po jo derybų su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu, praneša RIA Novosti.

Šeštadienį Ukrainos prezidentas atvyko į Stambulą darbo vizito.

Šalys pasisakė už Ukrainos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto aljanso perspektyvą, ypač apie jos ketinimus "artimiausiu metu gauti veiksmų planą dėl narystės". Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis.

"Dar kartą patvirtinti paramą regioniniam bendradarbiavimui Juodosios jūros regione, siekiant užtikrinti stabilumą ir saugumą pagal dvišalius ir daugiašalius mechanizmus, įskaitant NATO", — sakoma deklaracijos tekste.

Kijevas ne kartą pareiškė, kad įstojimas į NATO yra Ukrainos prioritetas. 2014 metais Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusio valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį Ukraina narystę aljanse nurodė kaip savo užsienio politikos tikslą.

Tuo pat metu, kaip pabrėžė NATO, organizacija iš šalies tikisi vidinių reformų ir savo gynybos plėtojimo pagal karinio bloko standartus. Anot buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmusseno, norint įstoti į aljansą, Ukrainai reikės įgyvendinti daugybę kriterijų, kuriuos įgyvendinti reikės daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės NATO.

Tegai:
Ukraina, NATO, Turkija