Bundestagas Berlyne, archyvinė nuotrauka.

Vokiečiai siūlo supaprastinti vizų režimą rusams iki 25 metų amžiaus

42
(atnaujinta 13:19 2018.11.03)
Daugelis Vokietijos apklausų rodo, kad iki 90 proc. piliečių mano, jog svarbu išlaikyti gerus santykius su Rusija

VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Siūloma  supaprastinti vizų režimą keliaujantiems tarp dviejų šalių Rusijos ir Vokietijos piliečiams iki 25 metų amžiaus, rašoma leidinyje Parlamentskaja gazeta.

Federacijos taryboje per pirmąjį parlamentarų susitikimą Vokietijos ir Rusijos forume "Potsdamo susitikimai" nuspręsta, kad tai paskatins dviejų šalių jaunųjų specialistų ir verslininkų bendravimą. 

Susitikime Regionų rūmuose dalyvavo Rusijos senatoriai, Bundestago nariai, atstovaujantys visoms Vokietijos parlamento frakcijoms, ekspertams. Tema, kuria buvo diskutuojama, yra labai aktuali — jie kalbėjo apie strateginės modernizavimo partnerystės atnaujinimą.

"Esu įsitikinęs, kad egzistuoja būtinos sąlygos — visų pirma, jos yra mūsų šalių visuomenėje", — pabrėžė Tarptautinio komiteto federacijos tarybos vadovas Konstantinas Kosačevas.

Daugelis Vokietijos apklausų rodo, kad iki 90 proc. piliečių mano, jog svarbu išlaikyti gerus santykius su Rusija, iki 60 proc. vokiečių palankiai vertina sankcijų politiką. Konstantinas Kosačevas yra įsitikinęs, kad jei būtų aiškesnė santykių tarp Maskvos ir Berlyno padėtis, būtų galima išvengti tokių sunkių krizių, kaip, pavyzdžiui, Jugoslavijoje ir Ukrainoje.

"Būtent mūsų šalys turėtų veikti kaip varikliai ir organizatoriai, kad būtų galima modernizuoti mechanizmus, užkertančius kelią tokiems konfliktams, o Potsdamo formatas turėtų būti impulsas", — sakė Rusijos senatorius.

Vokietijoje daugiausia dėmesio skiriama kultūriniams ir humanitariniams santykiams su Rusija. Ypač tarp dviejų šalių jaunimo. Apie tai iš karto kalbėjo keletas Vokietijos parlamentarų ir politikų. Tarp jų — Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas ir buvęs Vokietijos Bundesrato narys Matthias Platzeck, kuris yra įsitikinęs, kad pilietinė visuomenė yra svarbiausia šių šalių santykių "atkūrimo" sąlyga.

Jo manymu, nuolatinis dialogas tarp jaunimo gali būti didelis žingsnis į priekį.

Vienas iš konkrečių Vokietijos parlamentarų pasiūlymų yra palengvinti vizų režimą tarp Rusijos ir Vokietijos, bent jaunesniems nei 25 metų amžiaus asmenims.

"Aš bandžiau asmeniškai įtikinti Vokietijos kanclerį, kad būtų palengvintas žmonių gyvenimas. Jei kam nors kyla abejonių, įveskime supaprastintą vizų režimą ne visiems laikams, o iš pradžių bent penkeriems metams", — sakė Matthias Platzeck.

Pritaria Vokietijos vyriausybės pasiūlymui ir įgaliotas bendradarbiauti su Rusija Bundestago narys Dirkas Vizė. Jis mano, kad tai puiki idėja, kurią reikia įgyvendinti.

42
Tegai:
santykiai, Rusija, Vokietija
Dar šia tema
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Viena ir Berlynas įsitikinę būtinybe išvengti griežto "Brexit" varianto
Vokietijos URM papasakojo apie krizę santykiuose su JAV
Vokietijos URM vadovas atsakė į Trampo kritiką dėl "Nord Stream-2"