Aukščiausioji Rada, archyvinė nuotrauka

Rados narys: Europa yra šokiruota to, kas vyksta Ukrainoje

48
(atnaujinta 07:49 2018.11.08)
Pasak parlamentaro, Europa labiausiai susirūpinusi dėl žodžio laisvės Ukrainoje

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Europos senatoriai sukrėsti dėl to, kas vyksta Ukrainoje, Prancūzijos Senate pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius, praneša RIA Novosti.

Pasak parlamentaro, Europa susirūpinusi dėl žodžio laisvės Ukrainoje, visų pirma, senatoriai pasipiktinę smurtu prieš žurnalistus. Rabinovičius pabrėžė, kad jei situacija nepasikeis, Europos šalys gali taikyti atitinkamas sankcijas.

"Jie sako, kad mes (Prancūzijos senatoriai — Sputnik) informuosime ir Prancūzijos vyriausybę, ir Europos struktūras ir, svarbiausia, stebėsime situaciją — jei tai vyks ir toliau, tada labai rimtai kalbėsime apie sankcijas tiems, kas pažeidžia žodžio laisvę. Jie (ukrainiečių politikai — Sputnik.) ko bijo? Ogi to, kad jiems bus uždrausta išvykti iš šalies ir kad jie bus nepageidaujami, bet su jais taip ir pasielgsime. Mes, varžydami žodžio laisvę, nesakysime Europai, kad esame demokratai", — sakė deputatas televizijos kanalui "NewsOne".

Smurto prieš Ukrainos žurnalistus atvejų skaičius siekia dešimtis. Tai ir sulaikyto 2017 metų birželio 22 dieną Kijeve dėl įtarimo turto prievartavimu interneto svetainės strana.ua redaktoriaus Igorio Gužvos atvejis; tėvynės išdavyste kaltinamo Žitomyro žurnalisto Vasilijaus Muravickio areštas dėl publikacijų žiniasklaidoje; Rusijos portalo "RIA Novosti" Ukrainos skyriaus vadovo Kirilo Višinskio sulaikymas ir kratos jo namuose ir biure. Taip pat spalio pradžioje Aukščiausioji Rada priėmė rezoliucijos projektą, kuriame ji pasiūlė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybai įvesti sankcijas prieš  Ukrainos televizijos kanalus "112" ir "NewsOne" už "valstybės agresoriaus skleidžiamą propagandą".

48
Tegai:
Europa, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Simonian Vakarų reakciją į Višinskio sulaikymą pavadino nuostabia
Porošenko šiurkščiai atsakė žurnalistui, kuris uždavė "neteisingus" klausimus
Prie Ukrainos ambasados Maskvoje įvyko Višinskio palaikymo akcija