Balistinės raketos paleidimas

Žiniasklaida paaiškino, kodėl Rusijai nereikia naujo ginklo, kad sunaikintų JAV

177
(atnaujinta 11:25 2018.11.08)
Rusijoje yra pusė tūkstančio povandeninio ir antžeminio bazavimo balistinių raketų, galinčių nutraukti Jungtinių Valstijų kaip valstybės egzistavimą, tuo tarpu JAV neturi apsaugos nuo tokių raketų

VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Rusijai nereikia "Avangard" sistemų, kad karo atveju sunaikintų JAV, kurios neturi priešraketinės gynybos sistemos, galinčios atremti šiuo metu egzistuojančias balistines raketas, rašo "National Interest".

Leidinyje rašoma, kad Rusijoje yra beveik 528 povandeninio ir antžeminio bazavimo balistinės raketos, o tam, kad nutrauktų Jungtinių Valstijų kaip valstybės egzistavimą, pakanka tik nedidelės jų dalies.

Anot žurnalo, JAV neturi apsaugos nuo balistinių raketų. Šiuo metu šalis gali tik pabandyti sukurti ribotų pajėgumų sistemą, kuri galės bent numušti raketas, paleistas "mažų valstybių", tokių kaip Šiaurės Korėja.

Vašingtonas dar praėjusį šimtmetį bandė sukurti apsaugą nuo balistinių raketų: programą "Safeguard" 1960 metais ir Reigano programą  "Žvaigždžių karai" 1980 metais.

Tačiau, rašo "National Interest", "nė vienas blaiviai mąstantis žmogus" nepatikės, kad ateityje galimos naujos programos bus tokios neįveikiamos, kad galės sustabdyti kiekvieną iš kovinių galvučių, artėjančių greičiu, 20 kartų viršijančiu garso greitį.

Rusijos zenitinės raketų sistemos S-400
© Sputnik / Сергей Пивоваров

Taigi, pabrėžiama leidinyje, naujausias Rusijos ginklas buvo sukurtas tiesiog tam, kad sunaikintų gynybą, kurios tiesiog nėra ir vargu ar bus.

Spalio viduryje Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija per artimiausius mėnesius pradės eksploatuoti "Avangard" kompleksus.

Kovo 1 dieną Rusijos vadovas, sakydamas kalbą prieš Federalinį susirinkimą, paskelbė apie "Avangard" sistemos sukūrimą, kuri gali skristi tankiuose atmosferos sluoksniuose tarpkontinentiniu atstumu viršgarsiniu greičiu, daugiau kaip 20 kartų viršijančiu Macho skaičių. Liepos mėnesį Rusijos gynybos ministerija pranešė apie serijinės "Avangard" viršgarsinių kovinių blokų gamybos pradžią.

177
Tegai:
balistinė raketa, ginklai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijoje pradėta "absoliutaus ginklo" masinė gamyba
JAV įvertino Rusijos branduolinio smūgio padarinius
"The National Interest" išpranašavo "atsitiktinį" branduolinį pasaulinį karą
Paskelbtas naujausios Rusijos priešraketinės sistemos bandymo vaizdo įrašas
Pratybose "Vostok-2018" buvo panaudotos "nematomos raketos"