Krymas

Klaipėdos deputatas pažadėjo atvykti į ekonominį forumą Kryme

45
Deputatas papasakojo, kad priėmė kvietimą dalyvauti Jaltos forume, kadangi jis palankiai vertina dialogą, kuris galėtų būti naudingas Baltijos valstybėms

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Klaipėdos miesto tarybos deputatas, miesto "Lietuvos rusų sąjungos" skyriaus vadovas Viačeslavas Titovas pareiškė, kad dalyvaus V Jaltos tarptautiniame ekonomikos forume Kryme nuo 2014 metų. Apie tai jis pranešė RIA Novosti.

"Pirmadienį buvau pakviestas dalyvauti Jaltos forume. Tai buvo išankstinis kvietimas, ir aš sutikau. Pasisakau už dialogą, ypač siekiu susipažinti su ekonominiu Krymo potencialu. Galbūt, tai bus naudinga ne tik Lietuvai, bet ir visoms Baltijos valstybėms", — pasakė Titovas.

Deputatas papasakojo, kad pagal Lietuvos įstatymus nedraudžiama lankytis Kryme. Tačiau nerekomenduojama atvykti į pusiasalį. Nepaisant to, Titotas nusprendė važiuoti.

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович

Deputatas jau anksčiau pareiškė, kad vizitas į pusiasalį – gera proga Baltijos politikams kurti partnerystės santykius su Rusijos verslininkais.

Skandalas aplink Titovą

Viačeslavas Titovas yra žinomas Lietuvoje kaip deputatas, pasisakęs prieš tai, kad būtų įamžintas Lietuvos "partizano", ​​"miško brolių" vado Adolfo Ramanausko-Vanago, dėl kurio kaltės Antrojo pasaulinio karo metu žuvo aštuoni tūkstančiai civilių, atminimas.  

Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl deputato pareiškimo pagal straipsnį dėl mirusiojo atminimo paniekinimo. Tuo pačiu metu miesto meras Vytautas Grubliauskas inicijavo Įgaliojimų netekimo procedūrą prieš Titovą.

Aukščiausiasis administracinis teismas išklausys Titovo bylą lapkričio 14 dieną ir priims nuosprendį dėl to, ar deputatas pažeidė miesto tarybos priesaiką savo veiksmais. Po to bus nuspręstas apkaltos paskelbimo Klaipėdos politikui klausimas.

Jaltos forumas

Spalio pabaigoje Jaltos ekonomikos forumo organizacinio komiteto narys Andrejus Nazarovas papasakojo, kad pirmą kartą nuo 2014 metų į forumą atvyks delegacija iš Baltijos šalių. Grupę sudarys apie 20 žmonių, tarp kurių bus veikiantys politikai, ekspertai, verslininkai ir visuomeniniai veikėjai.

Jaltos tarptautinis ekonomikos forumas – 2018 vyko Jaltoje balandžio, jame dalyvavo 3 122 žmonės: 612 iš jų atstovavo 71 pasaulio šaliai, 300 – pagrindiniams jaunimo judėjimams ir organizacijoms, 900 dalyvių atstovavo Krymui, o likusi dalis – 45 Rusijos regionams. 2018 metais į forumą Kryme atvyko didelė vyriausybės delegacija iš Sirijos.

45
Tegai:
Baltijos šalys, Viačeslavas Titovas, Lietuva, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Lietuvos atstovai prisijungė prie asociacijos "Krymo draugai"
Baltijos šalių delegacija pirmą kartą aplankys Krymą
Europarlamentaras iš Latvijos ragina stiprinti ryšius su Krymu
Estai ir latviai pateko į užsienio turistų, poilsiaujančių Kryme, penketuką
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai
 Antanas Smetona

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 10-osios šventės

(atnaujinta 22:28 2020.08.06)
Šią dieną 1874 metais Užulėnyje gimė tarpukario Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona

Rugpjūčio 10 yra 222-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 223-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 143 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 10 dieną, švenčiama Visagino miesto gimimo diena

Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo tik keli kaimai. Pradėjus Ignalinos AE statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 metų vasarą jėgainės statybininkai atvilko ir prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena, kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.

Rugpjūčio 10 dieną taip pat  švenčiama Tarptautinė apatinių drabužių diena. Šia proga Brazilijoje rengiamas mados festivalis, kuriame daugiau nei 1000 gamintojų pristato apatinių drabužių kolekcijas. Šią dieną Amerikoje organizuojamos akcijos, kurių metu žmonės į gatves išžygiuoja su apatiniais drabužiais. 

Rugpjūčio 10 dieną senovės lietuviai garbindavo Perkūną. Tai paskutinė metų Perkūno šventė. Buvo skaičiuojama, kad nuo šios dienos perkūnas daugiau nebetrenkia. Šią dieną senoliai neveždavo šieno, nes manyta, kad taip gali suerzinti perkūną. Jei šią dieną nelyja, rudenį bus daug gaisrų.

Atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su šv. Lauryno diena, varduvėmis. Šv. Laurynas buvo vienas iš septynių Romos diakonų. Buvo persekiojamas už krikščionybės skelbimą ir mirtinai nukankintas ant įkaitintų geležinių grotų. Mirė 258 m. Liaudyje tikima, kad jis saugo namus nuo gaisrų. Jis dar laikomas virėjų ir bibliotekų globėju.

Be to, katalikai šią dieną mini Šv. Dominyką. 1195 metais jis buvo įšventintas kunigu, tapo Osmos katedros kanauninku, garsėjo pamokslais.

Šv. Dominykas gyveno nusižeminęs savanoriškame skurde, nuolat kalbėdamas su Dievu arba apie Dievą. Trokšdamas tikėjimo skelbimui naujų formų, įsteigė Pamokslininkų ordiną. Kad Bažnyčioje atsinaujintų apaštalinio gyvenimo forma, skatino savo brolius malda, studijomis ir pamokslais tarnauti artimui. Jo įkurta vienuolija vadinama "Pamokslininkų ordinu", nors paprastai žinoma kaip Dominikonų ordinas.

Savo vardadienius rugpjūčio 10 dieną švenčia Aistė, Astorija, Astra, Aurimas, Laurynas ir Normantas.

Ši diena Lietuvos istorijoje

Šią dieną 1874 metais Užulėnyje gimė Antanas Smetona, tarpukario Lietuvos Respublikos prezidentas. 

1908 metais gimė Albinas Andrulionis, lietuvių poetas, prozininkas.

1943 metais gimė  lietuvių poetė Ona Baliukienė-Pranckevičiūtė bei Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras, žurnalistas, rašytojas Stasys Kašauskas.

Ši diena pasaulio istorijoje

Šią dieną 1913 metais baigėsi Antrasis Balkanų karas: Bulgarijos, Rumunijos, Serbijos, Juodkalnijos ir Graikijos atstovai pasirašė Bukarešto Sutartį, kuria užbaigė karą.

2003 įvyko pirmosios "kosminės vestuvės" – Tarptautinės kosminės stoties vadas Jurijus Malenčenka buvo kosmose, o juo nuotaka Jakaterina Dmitrijeva – Žemėje.

Tegai:
Antanas Smetona, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai