Dujotiekis

Rados deputatas pasiūlė atšaukti žiemą dėl aukštų dujų kainų

27
(atnaujinta 14:39 2018.11.09)
Parlamentaras sukritikavo Ukrainos vadovybę už tai, kad ji toliau meluoja gyventojams apie kainų užšaldymo galimybę, nors tokios nėra

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados biudžeto komiteto narys Viktoras Pinzenikas juokais pasiūlė uždrausti žiemą dėl dujų kainų padidėjimo.

Politikas sukritikavo Kijevo valdžią už tai, kad atidedamas įstatymo projekto, susijusio su komunalinių paslaugų kainų kilimo gyventojams moratoriumu, įgyvendinimas. Pinzenikas pažymėjo, kad ukrainiečiai "maitinami pasakomis" apie mažas kainas, tačiau iš tikrųjų jie vis tiek turės mokėti didelius pinigus.

"Noriu įnešti savo įndėlį į "moratoriumo kūrimą". Galbūt, vietoje dujų kainų didinimo moratoriumo geriau uždrausti žiemą (nustatyti moratoriumą žiemai)? Tuomet ir dujų nereikės", ― parašė Rados deputatas savo Facebook paskyroje.

Pasak jo, "mėlynojo kuro" tiekėjai jį parduos tokiomis pačiomis kainomis, todėl jokios teisėkūros iniciatyvos šiam procesui neturės įtakos.

"Laukiame, kad išsigandę tokio sprendimo dujų tiekėjai iš Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos ar kitų šalių, norėdami įtikti Ukrainos politikams, nedelsdami sumažins kainas? Ilgai teks laukti. Ir jie parduos dujas tokiomis pačiomis kainomis, kaip ir iki šiol", ― parašė Pinzenikas.

Nuo lapkričio Ukrainoje 23,5 proc. pabrango dujos gyventojams. Kijevas įvykdė Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kuris atsisakė išduoti valdžiai eilinę paskolą, jei dujų kainos nebūs padidintos, sąlygą.

Dabar tūkstantis kubinių metrų dujų ukrainiečiams kainuos 8,5 tūkst. grivinų (305 dolerius). Ukrainos vyriausybė pareiškė, kad TVF reikalavo padidinti tarifus 60 procentų, tačiau šalims pavyko pasiekti kompromisą.

TVF misija rugsėjo mėnesį lankėsi Ukrainoje. Po to fondas pateikė Kijevui kelias sąlygas naujai paskolai gauti. Be dujų kainų augimo, Ukraina turi įvykdyti kovos su korupcija reformą, priimti subalansuotą biudžetą ir pertvarkyti Valstybės fiskalinę tarnybą.

27
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, dujų kaina, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatas papasakojo apie katastrofišką Ukrainos ekonomikos padėtį
Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų
Kijeve daugiaaukščio namo gyventojai blokavo greitkelį
Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
Kijevo meras pajuokavo dėl karšto vandens trūkumo mieste