Dujotiekis

Rados deputatas pasiūlė atšaukti žiemą dėl aukštų dujų kainų

30
(atnaujinta 14:39 2018.11.09)
Parlamentaras sukritikavo Ukrainos vadovybę už tai, kad ji toliau meluoja gyventojams apie kainų užšaldymo galimybę, nors tokios nėra

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados biudžeto komiteto narys Viktoras Pinzenikas juokais pasiūlė uždrausti žiemą dėl dujų kainų padidėjimo.

Politikas sukritikavo Kijevo valdžią už tai, kad atidedamas įstatymo projekto, susijusio su komunalinių paslaugų kainų kilimo gyventojams moratoriumu, įgyvendinimas. Pinzenikas pažymėjo, kad ukrainiečiai "maitinami pasakomis" apie mažas kainas, tačiau iš tikrųjų jie vis tiek turės mokėti didelius pinigus.

"Noriu įnešti savo įndėlį į "moratoriumo kūrimą". Galbūt, vietoje dujų kainų didinimo moratoriumo geriau uždrausti žiemą (nustatyti moratoriumą žiemai)? Tuomet ir dujų nereikės", ― parašė Rados deputatas savo Facebook paskyroje.

Pasak jo, "mėlynojo kuro" tiekėjai jį parduos tokiomis pačiomis kainomis, todėl jokios teisėkūros iniciatyvos šiam procesui neturės įtakos.

"Laukiame, kad išsigandę tokio sprendimo dujų tiekėjai iš Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos ar kitų šalių, norėdami įtikti Ukrainos politikams, nedelsdami sumažins kainas? Ilgai teks laukti. Ir jie parduos dujas tokiomis pačiomis kainomis, kaip ir iki šiol", ― parašė Pinzenikas.

Nuo lapkričio Ukrainoje 23,5 proc. pabrango dujos gyventojams. Kijevas įvykdė Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kuris atsisakė išduoti valdžiai eilinę paskolą, jei dujų kainos nebūs padidintos, sąlygą.

Dabar tūkstantis kubinių metrų dujų ukrainiečiams kainuos 8,5 tūkst. grivinų (305 dolerius). Ukrainos vyriausybė pareiškė, kad TVF reikalavo padidinti tarifus 60 procentų, tačiau šalims pavyko pasiekti kompromisą.

TVF misija rugsėjo mėnesį lankėsi Ukrainoje. Po to fondas pateikė Kijevui kelias sąlygas naujai paskolai gauti. Be dujų kainų augimo, Ukraina turi įvykdyti kovos su korupcija reformą, priimti subalansuotą biudžetą ir pertvarkyti Valstybės fiskalinę tarnybą.

30
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, dujų kaina, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatas papasakojo apie katastrofišką Ukrainos ekonomikos padėtį
Porošenko pažadėjo "nelaukti Maskvos malonės" dėl dujų
Kijeve daugiaaukščio namo gyventojai blokavo greitkelį
Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
Kijevo meras pajuokavo dėl karšto vandens trūkumo mieste
Vakcina

PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje

(atnaujinta 09:26 2021.01.24)
Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Vakcinų nuo koronaviruso pasaulyje trūkumas yra didžiulis, o tai lemia didelę nelygybę daugelyje šalių, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje.

"Žinoma, vakcinų (nuo koronaviruso) trūkumas visame pasaulyje yra didžiulis. Jei dabar pažiūrėsime, vakcinos yra prieinamos dideles pajamas gaunančiose šalyse, o tai lemia didelę nelygybę", — televizijos kanalo "Rossija 24" eteryje sakė ji.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje. Dėl pertvarkymo bendrovė planuoja padidinti vakcinų gamybą nuo 1,3 milijardo dozių per metus iki 2 milijardų dozių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Rusijos vakcinos Sputnik V gamyba

Pakistanas pritarė Rusijos vakcinos "Sputnik V" vartojimui, praneša žiniasklaida

(atnaujinta 10:50 2021.01.24)
Pabrėžiama, kad vietinė farmacijos įmonė "AGP" bus vienintelė Rusijos vakcinos importuotoja ir platintoja

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Pakistano vyriausybė leido skubiai naudoti Rusijos vakciną "Sputnik V" ir leido vietinei farmacijos įmonei importuoti ir platinti šį preparatą, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Dawn".

Vakcina Sputnik V
© Sputnik / Евгений Одиноков

Pažymima, kad Rusijos vakcina tapo trečiuoju patvirtintu vartoti preparatu.

"Susitikime, kurį surengė Pakistano vaistų kontrolės valdybos (Drap) registracijos taryba, dar viena vakcina taip pat gavo leidimą būti naudojama nepaprastosiose situacijose — ji buvo sukurta remiant Rusijos tiesioginių investicijų fondui", —laikraštis cituoja oficialaus šalies atstovo žodžius.

Valdininkas taip pat pabrėžė, kad vietinė farmacijos įmonė "AGP" bus vienintelė Rusijos vakcinos importuotoja ir platintoja.

Anksčiau tapo žinoma, kad Pakistano valdžia leido skubiai naudoti vakciną "AstraZeneca" ir Kinijos bendrovės "Sinopharm" preparatą.

Rusijos "Sputnik V" vakciną Sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį. Ją sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis. Vakcinos veiksmingumas viršija 90 proc.

Tegai:
Pakistanas, Rusija, Sputnik V, vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
PSO nemano, kad pagyvenusių žmonių mirtys yra susijusios su "Pfizer" vakcina
Vengrija planuoja iš Rusijos įsigyti du milijonus "Sputnik V" vakcinos dozių
Vakcina "iš po prekystalio"
Lietuva prašo ES suteikti leidimą Britanijos "AstraZeneca" vakcinai iki jos patvirtinimo

Čekijos slidininkė visu greičiu nuskriejo į užtvarą video

(atnaujinta 09:52 2021.01.24)
Dukart olimpinė čempionė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta

Čekijos kalnų slidininkė Ester Ledeckaja greičio nusileidimo nuo kalno, vykusiame Šveicarijoje, Kran-Montane pasaulio čempionate, metu nesuvaldė greičio ir nuskriejo į užtvarą.

Kaip matoma vaizdo įraše, Ledeckaja įgauna greitį, tačiau tada ji nesugebėjo patekti į viražą ir visu greičiu nulėkė į tinklą ir taranavo užtvarą.

Remiantis kai kuriais duomenimis, gali būti, kad ji įveikė per didelį greitį ir, nuvažiavusi greičiau nei ankstesnėse lenktynėse, nesugebėjo susidoroti su viražu, nes trasa jai buvo per trumpa jai.

Nepaisant patirtų traumų, slidininkė sugebėjo pati atsikelti ir palikti trasą. Kaip pažymėta, ji susižeidė veidą. Kalnų lenktynėse nugalėjo Sofija Godža.

Ledeckaja yra dukart olimpinė čempionė. Sportininkė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta.

Tegai:
slidinėjimas, vaizdo įrašas, Čekija, sportas