Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl, archyvinė nuotrauka

Politikė, kurios vestuvėse lankėsi Putinas, atšaukė kelionę į Rusiją

42
(atnaujinta 14:55 2018.11.09)
Vizitas atšauktas dėl naujo šnipinėjimo skandalo; penktadienį Austrijos leidinys "Kronen Zeitung" pranešė, kad buvęs Austrijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas sulaikytas dėl galimo šnipinėjimo Rusijos naudai

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneisl atšaukė vizitą į Rusiją dėl šnipinėjimo skandalo, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Austrijos kanclerį Sebastianą Kurcą.

Kelionė buvo planuojama gruodžio 2-3 dienomis.

Penktadienį leidinys "Kronen Zeitung" su nuoroda į Austrijos gynybos ministerijos atstovą pranešė, kad buvęs Austrijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas sulaikytas dėl galimo šnipinėjimo Rusijos naudai. Teigiama, kad jis šnipinėjo 20 metų.

Pasak laikraščio, pareigūnas rinko informaciją apie Austrijos oro pajėgas, artilerijos sistemas, migracijos krizę ir daugelį Austrijos aukšto rango karininkų.

Kas dvi savaites jis susisiekdavo su Rusijos specialiosiomis pajėgomis per žmogų vardu Jurijus, rašo "Kronen Zeitung".

Vėliau Austrijos kariuomenės spaudos tarnyba patvirtino, kad buvęs pulkininkas yra įtariamasis. Pažymima, kad jis vykdė žvalgybinę veiklą Rusijos naudai nuo 1990-ųjų.

Austrijos kanclerio pavaduotojas pavadino Putino vizitą didele garbe >>

Rusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Austrijos ambasadorių Johanesą Aignerį. Ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad jį nemaloniai nustebino gauta informacija. Jis taip pat apgailestauja, kad Vakarai verčiasi "ne tradicine, o "mikrofonine" diplomatija".

Savo ruožtu Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis sakė, kad vizito atšaukimas neturėtų būti suvokiamas kaip Rusijos ir Austrijos santykių pablogėjimas. Jis atkreipė dėmesį į Kneisl profesionalumą, ir kad ji yra viena iš nedaugelio Europos politikų, suprantančių būtinybę palaikyti dialogą su Maskva.

42
Tegai:
šnipinėjimas, Austrija, Rusija
Dar šia tema
Viena kaltina Londoną, kad jis vertė išsiųsti Rusijos diplomatus
Londonas skundžiasi, kad ES neleidžia sugriežtinti sankcijų Rusijai
Austrija, kaip Europos Sąjungos pirmininkė, plėtos dialogą su Rusija
Austrijos užsienio reikalų ministrė ragina į Rusiją pažvelgti kitaip