Teisėjo plaktukas ir Temidės skulptūra, archyvinė nuotrauka.

Švedijos gyventojas nuteistas kalėti septynerius metus dėl grasinamų laiškų

21
(atnaujinta 15:21 2018.11.09)
Švedų kalba rašyti vyro laiškai buvo ne tik grasinamo turinio, juose rasta miltelių, kurie, atlikus tyrimą, pasirodė esą nepavojingi

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik.  Vakarų Švedijos gyventojas, kuris buvo suimtas šių metų gegužę dėl grasinamų laiškų siuntimo 21 Švedijos vyriausybės nariui ir kitiems žymiems šalies žmonėms, buvo nubaustas kalėti septynerius metus, rašo RIA Novosti su nuoroda į Stokholmo teismą.

"Šis žmogus buvo nuteistas septyneriems metams laisvės atėmimo dėl bandymo nužudyti, dėl daugiau nei 20 smurto grėsmės atvejų ir įvairių nusikaltimų, susijusių su narkotikais",  — sakoma pranešime.

Kaip anksčiau pranešė prokuratūra, vyras buvo sulaikytas dėl tariamai keliamo pavojaus ne tik Švedijoje. Jis taip pat buvo įtariamas bandymu nužudyti JK, kai keturi žmonės iš vienos bendrovės gavo grasinamą laišką iš nuteisto asmens. Švedų kalba rašyti vyro laiškai buvo ne tik grasinamo turinio. Juose rasta miltelių, kurie, atlikus tyrimą, pasirodė esą nepavojingi.

Iš viso Švedijoje 26 žmonės gavo laiškus iš 43 metų amžiaus nuteistojo. Jis siųsdavo laiškus nuo 2017 metų rugpjūčio iki rugsėjo mėnesio. Šįmet gegužę policija suėmė jį Stokholmo Arlandos oro uoste, kai jis skrido iš Tailando.

21
Tegai:
tyrimas, laiškai
Dar šia tema
Kaliningrade vyras nuteistas už dviejų lietuvių nužudymą
JAV latvis nuteistas 14 metų kalėjimo už antiviruso-šnipo sukūrimą
Britanijoje vyras plėšė senjorus, pasitelkęs kečupą
JAV pirmą kartą per penkerius metus įvykdyta mirties bausmė