Belgijos policininkas, archyvinė nuotrauka

Didžiosios Britanijos ir Belgijos premjerų kortežas pateko į eismo įvykį

28
(atnaujinta 10:17 2018.11.10)
Avarija įvyko dėl to, kad motociklus vairavę policininkai nespėjo sureaguoti į pašalinį automobilį, staiga įsiveržusį į kortežą

VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Penktadienį Belgijos autostradoje į eismo įvykį pateko Belgijos ir Didžiosios Britanijos premjerų Šarlio Mišelio ir Teresos Mei kortežas, du policininkai buvo sužeisti, pranešė leidinys DH.be.

Premjerai važiavo į Monso karių kapines, kur turėjo dalyvauti Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-ųjų metinių minėjimo renginyje.

Pasak laikraščio, incidentas įvyko, kai kortežas judėjo E42 magistrale link Monso, kur yra jungtinių NATO pajėgų Europoje vyriausiojo vado būstinė.

Pranešama, kad motociklininkai, kurie lydėjo ministrus pirmininkus, nespėjo sureaguoti į automobilį, kuris staiga sustojo, ir atsitrenkė į jį. Leidinio "Sudinfo" duomenimis, pašalinis automobilis neteisėtai įsiveržė į kortežą ir taip sukėlė eismo įvykį.

Mei ir Mišelis nenukentėjo. Policininkai buvo hospitalizuoti, tačiau jų sveikatai pavojus negresia.

Sekmadienį Prancūzijoje vyks Pirmojo pasaulinio karo pabaigos metinių minėjimas. Šia proga bus surengtas Taikos forumas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono kvietimu sekmadienį, lapkričio 11-ąją, Paryžiuje dalyvaus Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-mečio iškilmėse.

Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-metis, į kurį laukiama atvykstant apie 60 valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų, bus paminėtas simbolinėje vietoje — prie Triumfo arkos. Būtent pro ją 1918 metais pergalingai žygiavo Prancūzijos kariai, Vakarų fronte nugalėję Vokietijos kariuomenę.

28
Tegai:
Didžioji Britanija, Belgija
Dar šia tema
Britanijoje apsivertus autobusui nukentėjo daugiau kaip 40 žmonių
Fotofaktas: Klaipėdoje atsirado neįprasti kelio ženklai
Lietuvis laikomas pagrindiniu mirtinos avarijos Sankt Peterburge kaltininku
Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka

"ES be Turkijos negalės išlaikyti savo galios". Erdoganas kreipiasi į Europos Sąjungą

(atnaujinta 15:21 2021.05.09)
Europos Sąjungai reikia naujų požiūrių ir struktūrinių pertvarkymų, mano Turkijos lyderis, per pastaruosius ketverius metus Briuselis ir skirtingo lygio ES valstybės narės ne kartą pareiškė, kad Turkijos veiksmai prisideda prie atstumo nuo Europos bendruomenės

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad be Turkijos ES negalės išlaikyti savo galios. Jis patikslino, kad narystės Europos Sąjungoje klausimas yra vienas iš strateginių Ankaros tikslų.

Turkijos lyderis pabrėžė, kad Europos Sąjungai reikalingos struktūrinės reformos ir sprendimų priėmimo mechanizmas.

"Didžiausia kliūtis, kad ES taptų stipriu pasauliniu veikėju, yra strateginės kantrybės ir vizijos stoka", — sakoma Erdogano pranešime Europos dienos proga, kurį cituoja RIA Novosti.

Pasak jo, Turkija tęsia ryžtingą darbą kelyje į narystę ES, "tai yra jos strateginis tikslas, nepaisant dvigubų standartų ir kliūčių, su kuriais ji susiduria".

Turkija yra asocijuota Europos Sąjungos narė nuo 1964 metų, 1987 metų balandžio 14 dieną pateikė prašymą įstoti į ES. Derybų dėl jos priėmimo į ES procesas prasidėjo 2005 metų spalio 3 dieną. Norėdama įstoti į sąjungą, Turkija turi sėkmingai užbaigti derybas su Europos Komisija dėl 33 iš 35 derybų punktų (dėl dviejų susitarimo nereikia). Po to ES šalys turi vieningai balsuoti dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje suteikimo.

2017 metų liepos 6 dieną Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią ES ir EK sustabdyti derybas dėl Turkijos stojimo, kol jos valdžia pakeis konstituciją. 2017 metų balandžio mėnesį įvyko referendumas dėl Turkijos konstitucinės reformos, kuri žymiai išplėtė prezidento galias.

Per pastaruosius ketverius metus Briuselis ir skirtingo lygio ES valstybės narės ne kartą pareiškė, kad Turkijos veiksmai prisideda prie atstumo nuo Europos bendruomenės, ir paragino Ankarą nustatyti savo poziciją.

Tegai:
Redžepas Tajipas Erdoganas, ES, Turkija
Dar šia tema
Turkija paskelbė derybas dėl naujo Rusijos S-400 pirkimo
Žiniasklaida: JAV pranešė Turkijai apie pašalinimą iš F-35 programos
Sergejus Lavrovas: mes nenorime nepagrįstai priskirti šalis prie nedraugiškų
Turkija tikisi, jog gaus "Sputnik V" gegužę
Baltijos šalių ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Europos dieną Baltijos šalių premjerai paragino kurti bendrą Europos ateitį

(atnaujinta 15:48 2021.05.09)
Bendru politikų pareiškimu Europos institucijos taip pat raginamos atsakingai įvertinti žmonių idėjas ir paversti jas konkrečiais veiksmais

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Šiandien, Europos dienos proga Estijos, Latvijos ir Lietuvos ministrai pirmininkai Kajai Kallas, Krisjanis Karinis ir Ingrida šimonytė  pasirašė bendrą kreipimąsi, kuriame pabrėžė, kad Europai reikia drąsių ir vizionieriškų idėjų bei ryžto jas įgyvendinti. Informaciją patvirtina Vyriausybės spaudos tarnyba.

Jų pareiškimas paskelbtas Europos dienos proga. Jame ministrai pirmininkai pakvietė visus, ypač Baltijos šalių gyventojus, aktyviai dalyvauti kuriant bendrą ateitį.

"Bendrame kreipimesi Estijos, Latvijos ir Lietuvos premjerai paragino visus žmones, o ypač Baltijos šalių piliečius  aktyviai kurti bendrą europiečių ateitį, o Europos Sąjungos institucijas — atsakingai įvertinti žmonių idėjas ir paversti jas konkrečiais veiksmais, taip labiau atsižvelgiant į piliečių poreikius ir viltis, bei užtikrinant klestinčią Europos ateitį", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

Europos diena Lietuvoje minima nuo 2002 metų. Ji žymi vieningos Europos idėją ir yra politinė šventė. Tradiciškai ji švenčiama gegužės 9 dieną, tą dieną, kai ES įkūrėjai 1950 metais pasiūlė ją sukurti.

Šventė sutampa ir su pergalės Didžiojo Tėvynės kare data. Lietuva ir Vakarų Europa Pergalės prieš fašizmą dieną mini gegužės 8 dieną.

Tegai:
Europos diena, ES, Baltijos šalys