Geležinkelis per Krymo tiltą, archyvinė nuotrauka.

Sumontuotos visos Krymo tilto geležinkelio dalies atramos

53
(atnaujinta 09:28 2018.11.12)
Šeštadienį statytojai sujungė tilto geležinkelio arką su pirmąja tilto jungtimi iš Kerčės pusės

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Statybininkai baigė statyti Krymo tilto geležinkelio dalies atramas, sakė "Strojgazmontaž" direktorių tarybos pirmininkas Arkadijus Rotenbergas, praneša RIA Novosti.

"Sumontuotos 595 atramos. Tai labai sudėtingas procesas, tiek techniškai, tiek dėl labai sudėtingų oro sąlygų, stiprių vėjų. Žinoma, tai reikalauja specialios darbuotojų parengties", — kalbėjo Rotenbergas televizijos kanalui "Rossija 24".

Remiantis oficialiu Krymo tilto tinklalapiu "Twitter", šeštadienį statytojai sujungė tilto geležinkelio arką su pirmąja tilto jungtimi iš Kerčės pusės.

Taigi, visos atramos — tiek kelio, tiek geležinkelio — yra paruoštos.

"Atliktas milžiniškass darbas. Tūkstančiai šių atramų polių panardinti į didelį gylį, kai kuriose vietose — daugiau nei 100 metrų. Sudėtingas reljefas ir dažnos audros labai apsunkino darbą, bet vis tiek sugebėjome viską atlikti kokybiškai ir laiku", — pareiškė Rotenbergas.

Paruoštos 307 konstrukcijos, dabar palaipsniui perimančios antstatus, sudarytus iš 160 tūkst. tonų metalinių konstrukcijų. Paskutinė buvo geležinkelio atrama Nr. 254 Kerčės sąsiauryje tarp farvaterio ir Krymo pakrantės. Ji susidaro iš pamatų, išdėstytų ant 16 vamzdinių polių, nuleistų skirtingais kampais iki 70 metrų gylio, bei plieno armatūros ir hidraulinio betono korpuso.

Krymo tiltas, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Geležinkelis per Kerčės sąsiaurį bus be bėgių sandūros ir galės atlaikyti devynių balų žemės drebėjimą.

Krymo tiltas statomas ir veikia, atsižvelgiant į regiono seisminius bruožus. Pasak mokslininkų, kartą per penkis tūkstančius metų Kerčės sąsiauryje gali atsirasti iki devynių balų žemės drebėjimas. Tikimybė, kad tai įvyks, yra nedidelė, tačiau projektuotojai atsižvelgė į šį dalyką.

Geležinkelis skirtas keleiviniams traukiniams, kurių svoris yra iki 7,1 tūkst. tonų, o greitis — iki 120 kilometrų per valandą, ir iki 80 kilometrų per valandą krovininiams traukiniams, temperatūra svyruoja nuo —27 iki +57 laipsnių. Pralaidumas — iki 47 traukinių porų per dieną.

Geležinkelis per Kerčės sąsiaurį pradėtas tiesti kartu su keliu 2016 metų vasario mėnesį. Darbus numatoma užbaigti 2019 metais.

Tiltas į Krymą iš Krasnodaro krašto yra ilgiausias Rusijoje, jo ilgis yra 19 kilometrų. Automobilių eismo pradžia buvo planuota gruodžio mėnesį, tačiau darbas buvo baigtas anksčiau laiko. Gegužės 15 dieną Vladimiras Putinas atidarė automobilio tilto dalį, kitą dieną pradėtas eismas.

53
Dar šia tema
ES įvedė sankcijas šešioms bendrovėms dėl Krymo tilto statybos
Rangovas papasakojo apie geležinkelio per Kerčės sąsiaurį stabilumą
Krymo tiltu pervažiavo pirmieji sunkvežimiai
Pokyčiai Kryme padarė įspūdį ukrainiečiams iš užsienio
Aktorius Leonardas Dikaprijas

Žiniasklaida: Leonardas Dikaprijas ruošiasi tapti tėvu

(atnaujinta 17:09 2020.10.01)
Vieno iš amerikiečių bulvarinių leidinių šaltiniai atskleidė 23 metų Holivudo sekso simbolio mylimosios — modelio Kamilos Moronės — nėštumą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių aktorius Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) ir modelis Kamila Moronė (Camila Morrone) ruošiasi tapti tėvais, apie tai pranešė leidinio "Woman's Day" insaideriai.

Kai tik Dikaprijas pradėjo susitikinėti su argentiniečių modeliu, gerbėjai pasmerkė aktorių dėl didelio amžiaus skirtumo — 47 metų Dikaprijas yra 24 metais vyresnis už Moronę.

Trejus metus modelis kentė viešus išpuolius, bandydama įrodyti pasauliui, kad amžius nėra kliūtis tikriems jausmams. Pernai pasirodė žinia, kad įsimylėjėliai susižadėjo.

Panašu, kad dabar gerbėjai turės pagaliau susitaikyti su savo dievaičio pasirinkimu. Kaip pranešė leidinys "Woman's Day", Leonardas Dikaprijas ir Kamila Moronė laukia pirmagimio.

Anot insaiderių, modelis yra ankstyvoje nėštumo stadijoje, todėl aktorius kruopščiai slepia džiugią žinią ir neskuba su oficialiu pranešimu.

Модель Камила Морроне
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Modelis Kamila Moronė

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad neseniai laimingų tėvų gretas papildė aktoriai Choakinas Feniksas (Joaquin Phoenix) ir Runi Mara (Rooney Mara).

Tegai:
aktorius, JAV
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Juokingas Dikaprijo šokis sukėlė ažiotažą Internete — video
JAV dainininkas Džonas Ledžendas ir jo žmona JAV modelis Krisi Teigen

Dainininko Džono Ledžendo žmona neteko vaiko

(atnaujinta 16:46 2020.10.01)
Savo Instagram paskyroje 34 metų Krisi Teigen atvirai parašė apie baisią netektį, kuri ištiko jos šeimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių muzikantas Džonas Ledžendas (John Legend) ir jo žmona Krisi Teigen (Chrissy Teigen) neteko vaiko: kraupi žinia sukrėtė visus žvaigždžių poros gerbėjus.

Neseniai paaiškėjo, kad nėščia muzikanto žmona atsidūrė ligoninės palatoje: modeliui prasidėjo stiprus kraujavimas, dėl kurio gydytojai pareikalavo skubios hospitalizacijos. Visą šį laiką Ledžendas nepaliko žmonos ir meldėsi dėl žmonos ir sūnaus išgelbėjimo.

Teigen Instagram paskyroje pasirodė nespalvotų kadrų iš ligoninės serija: modelis su skausmu pranešė, kad ji ir Džonas Ledžendas neteko trečiojo vaiko. Berniukas taip ir negimė.

"Mes taip ir nesugebėjome sustabdyti kraujavimo ir jo išgelbėti, nors ir buvo perpiltas kraujas. Šį mažą manyje gyvenusį žmogų mes pavadinome Džeku. Ir jis visada bus juo. Mes nesugebėjome suteikti tau namų gyventi, bet mes visada tave mylėsime", — parašė modelis.

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen taip pat padėkojo visiems gerbėjams už palaikymą ir pažadėjo dar labiau mylėti savo šeimą. Žvaigždžių pora jau augina du vaikus: vyresnę dukrą Luną ir jaunesnį sūnų Mailzą.

Tegai:
dainininkas, JAV
Paminklas Hariui Poteriui Londono centre

Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui

(atnaujinta 17:37 2020.10.01)
Skulptūra papildė projekto, skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, eksponatus, tarp kurių jau yra triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Londono centre, Lesterio aikštėje, pasirodė paminklas garsiam visame pasaulyje burtininkui Hariui Poteriui, praneša agentūra "Press Association".

Lenkų skulptoriaus Andžejaus Šimčiko (Andrzej Szymczyk) kūrinyje užfiksuota scena iš filmo "Haris Poteris ir Išminties akmuo", kur Hogvartso mokinys žaidžia kvidičą.

Bronzinis paminklas Hariui Poteriui įrengtas Londono Lesterio aikštėje, netoli kino teatro "Odeon", kur 2001 metais įvyko pasaulinė filmo premjera.

Skulptūra, vaizduojanti aktorių Danielį Redklifą (Daniel Radcliffe), taps projekto "Scenos aikštėje" (angl. "Scenes in the Square"), skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, dalimi. Įgyvendinant šį projektą, kuris tęsis iki 2023 metų liepos, Lesterio aikštėje jau įrengtos triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros.

Septynių britų rašytojos Džoanos Rouling (Joanne Rowling) romanų apie Harį Poterį serija, parašyta 1997–2007 metais, išleista 400 milijonų egzempliorių tiražu ir išversta į 65 pasaulio kalbas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Haris Poteris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku