Lėktuvas Be-200, archyvinė nuotrauka.

Žiniasklaida patarė JAV nusipirkti Rusijos lėktuvų gaisrams gesinti

53
(atnaujinta 10:42 2018.11.12)
JAV, nepaisydamos Rusijai taikomų sankcijų, galėtų išperkamosios nuomos sąlygomis įsigyti Be-200ČS, nes Rusijos lėktuvų efektyvumas buvo įrodytas ne kartą, o pati Maskva pasirengusi padėti šiuo klausimu

VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Rusijos lėktuvo-amfibijos Be-200 panaudojimas gali būti naudingas JAV, kurios kiekvienais metais kenčia nuo didelio masto gaisrų, rašo leidinys Asia Times.

Ketvirtadienį Kalifornijos šiaurėje kilo miškų gaisrai. Remiantis naujausiais duomenimis, ugnis apėmė daugiau nei 42 tūkstančius hektarų ir sunaikino beveik septyniasdešimt tūkstančių pastatų. 25 žmonės žuvo, Paradaiso miestas buvo visiškai sunaikintas.

JAV lyderiauja aviacijos srityje, tačiau valstijose niekada nebuvo gaminami lėktuvai, skirti gaisrams gesinti, rašo portalas.

Rusijoje, Kanadoje ir Japonijoje yra specializuotas aviacijos parkas. Be to, Rusijos Be-200, palyginti su kitų šalių analogais, pasižymi geresnėmis greičio charakteristikomis ir yra pigesni, rašoma leidinyje.

Nepaisydamos geros kainos ir kokybės, JAV praktiškai nenaudoja jų kovai su gaisrais. Vietoj to, amerikiečiai paprastai naudoja senus perdarytus kitos paskirties lėktuvus, kurie brangiai kainuoja ir dažnai yra prastos techninės būklės.

JAV, nepaisydamos Rusijai taikomų sankcijų, galėtų išperkamosios nuomos sąlygomis įsigyti Be-200ČS, nes Rusijos lėktuvų efektyvumas buvo įrodytas ne kartą, o pati Maskva pasirengusi padėti šiuo klausimu.

Leidinyje taip pat išreikšta viltis, kad Donaldo Trampo administracija "ieško sąlyčio taškų su Maskva". Todėl žurnalistai daro išvadą, kad rusų amfibijų išperkamoji nuoma gali būti viena iš diskusijų tarp dviejų šalių lyderių būsimame G20 aukščiausiojo lygio susitikime temų.

Be-200 yra daugiafunkcis lėktuvas-amfibija, sukurtas specialiai ugnies gesinimo, paieškos ir gelbėjimo misijoms atlikti, vandens paviršių apsaugai, keleiviams ir kroviniams gabenti. Dėl daugelio charakteristikų Be-200 neturi analogų pasaulyje.

53
Tegai:
Maskva, lėktuvai, sankcijos, Rusija, JAV
Dar šia tema
Dalyje Lietuvos miškų dėl gaisrų uždraustas arba apribotas lankymasis
Lietuvos sraigtasparniai jau trečią savaitę malšina gaisrus Latvijoje ir Švedijoje
Ispanijoje dėl miškų gaisrų evakuota apie 2,5 tūkst žmonių
Kovai su miškų gaisrais bus pasitelkta šiuolaikiška technika
Princesė Eugenie

Sekė Megan Markl pavyzdžiu: princesė Eugenie apsisprendė dėl savo vaiko likimo

(atnaujinta 17:01 2020.09.29)
Maištingųjų hercogų istorija turėjo įtakos karalienės anūkės planams: būsima mama nusprendė padovanoti savo pirmam vaikui teisę į įprastą gyvenimą

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II anūkė Eugenie priėmė svarbų sprendimą: nėščia princesė pasekė princo Hario žmonos Megan Markl pavyzdžiu ir nusprendė išvengti "titulų prakeiksmo".

Princų Hario ir Viljamo pusseserė užima tik dešimtą poziciją eilėje į sostą. Tačiau ji vis tiek turi laikytis visų griežtų karališkojo protokolo taisyklių. Eugenie ne iš nuogirdų žino, kaip tai sunku, todėl nusprendė būsimas atžalas apsaugoti nuo tokio likimo.

Nėščia princesė Eugenie iš anksto apsisprendė dėl savo vaiko likimo ir nusprendė neprašyti titulo mažyliui.

Priminsime, kad pagal karalystės taisykles Eugenie sūnus ar dukra automatiškai negauna titulo. Tačiau Elžbieta II gali padaryti išimtį, bet to nenori nei princesė, nei jos nekilmingas vyras.

"Eugenie suprato, kad titulas — tai, viena vertus, prakeikimas ir, kita vertus, palaiminimas. Jie su Džeku svajoja apie paprastą gyvenimą savo mažyliui — su tikra profesija, iš kurios jis pragyvens. Taigi, princesė tikrai atsisakys titulo, net jei jis bus jai pasiūlytas", — pažymėjo leidinio "Daily Mail" šaltinis.

Žinia apie princesės Eugenie nėštumą paskelbta visai neseniai ir sukėlė džiaugsmingą ažiotažą tarp britų.

Tegai:
Megan Markle, karališkoji šeima, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Žiniasklaida sužinojo apie Tichanovskajos planus susitikti su Merkel

(atnaujinta 15:33 2020.09.29)
Antradienio rytą su Tichanovskaja susitiko Vilniuje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidento postą Svetlana Tichanovskaja pranešė, kad kitą savaitę planuoja susitikti su Vokietijos kanclere Angela Merkel, apie tai pranešė RIA Novosti su nuoroda į RFI radijo stotį.

"Kitą savaitę esame numatę susitikti su Angela Merkel. Su Angelos Merkel kabinetu. Taip pat virtinę kitų susitikimų Europoje. Dalis jų vyks vaizdo ryšiu, kiti bus asmeniniai. Tačiau jie [susitikimai] labai svarbūs siekiant taikiai išspręsti mūsų klausimą", — sakė Tichanovskaja interviu radijo stočiai.

Antradienio rytą Vilniuje viešintis Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas susitiko su Tichanovskaja.

Masiniai opozicijos protestai prasidėjo Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos protestus malšino, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, naudojo ašarines dujas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6700 žmonių.

Lietuvos ir ES politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti".

Praėjusią savaitę Europos Sąjunga atsisakė pripažinti Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu. Kaip pareiškė ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell), inauguruojant Aleksandrą Lukašenką atimamas demokratinis teisėtumas ir Baltarusijoje gilėja krizė.

Tegai:
Angela Merkel, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Pranckietis pareiškė, kad Lukašenka turi palikti Baltarusijos prezidento postą
JT Žurnalistų apsaugos draugų grupė susirūpino dėl situacijos Baltarusijoje
Didysis brolis šalia. Makronas išmokys Baltijos šalis, kada loti, o kada tylėti