Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka.

NATO kalbėjo apie pratybų Norvegijoje metu dėl šalčio iškilusias problemas

45
(atnaujinta 17:11 2018.11.13)
Slovėnijos kariuomenė taip pat skundėsi dėl šalčio: kariams buvo suteikta uniforma ir avalynė, kuri "neapsaugojo jų nuo šalčio ir drėgmės"

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad didžiausių per pastaruosius metus pratybų "Trident Juncture" metu Norvegijoje karinė įranga išėjo iš rikiuotės dėl šalčio, praneša RIA Novosti.

"Mes pradėjome naudoti 3D spausdintuvą atsarginėms detalėms gaminti. Jos gali būti pristatomos iš karto, be būtinybės laukti, kol bus pristatytos iš toliau esančio sandėlio", — sakė jis NATO pramoniniame forume Berlyne.

Slovėnijos kariuomenė taip pat skundėsi dėl šalčio: kariams buvo suteikta uniforma ir avalynė, kuri "neapsaugojo jų nuo šalčio ir drėgmės".

"Temperatūra Folldale, kur vyko Slovėnijos motorizuotojo padalinio lauko pratybos, svyravo nuo 23 iki septynių laipsnių šalčio, tačiau nė vienas Slovėnijos kareivis nesikreipė medicininės pagalbos", — teigė Slovėnijos gynybos ministerija ir pažymėjo, kad pratybų dalyviams išduota batų pora kainuoja 80 eurų.

Šalčiai lapkričio mėnesį Norvegijoje nustebino ir Juodkalnijos kariuomenę. Kaip jau minėta, kariai nesitikėjo tokios žemos temperatūros.

Nuo spalio 25 iki lapkričio 7 dienos vyko didžiausios nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinės pratybos "Trident Juncture", kuriose dalyvavo beveik 50 000 kariuomenės vienetų. NATO misija pratybų metu atliko apie 20 "eksperimentų".

45
Tegai:
šaltis, kariuomenė, Slovėnija
Dar šia tema
Kaliningrado srityje vyko Baltijos laivyno pratybos
Lietuvos kariai grįžta namo po pratybų JAV
Estijos ir Suomijos karinės jūrų pajėgos atlieka senų minų paiešką
Viešosios įstaigos ir įmonės bendrai dalyvauja kibernetinėse pratybose
Twitter išmaniajame įrenginyje

Amerikos socialiniai tinklai didina cenzūrą: Twitter įvedė sankcijas RIA Novosti

(atnaujinta 11:50 2020.09.28)
Anksčiau Twitter tokiu pačiu būdu blokavo RT ir Sputnik profilius

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Twitter žengė dar vieną žingsnį kontroliuodama Rusijos informacinį lauką — pašalino RIA Novosti paskyrą iš paieškos lauko, praneša RIA Novosti.

Vartotojai, kurie anksčiau neužsiprenumeravo agentūros puslapio, dabar negalės jo rasti nei Rusijoje, nei kitose šalyse. Anksčiau Twitter tokiu pačiu būdu blokavo RT ir Sputnik profilius.

"Mes tokius Twitter apribojimus laikome žiniasklaidos cenzūros veiksmu, kurį tiesiogiai draudžia Rusijos Konstitucija. Socialinis tinklas nereaguoja į mūsų prašymus ir nepaaiškina savo sprendimų", — sakė naujienų agentūros "Rossija segodnia" spaudos tarnyba.

Rugpjūčio mėnesį Twitter vadovybė paskelbė, kad žymės vyriausybės kontroliuojamas žiniasklaidos paskyras. Tiesa, tai galioja ne visiems.

"Tokio ženklo nerasite šalia "Amerikos balso" arba "Radio Svoboda". Tačiau asmeninėje Margaritos Simonian paskyroje yra ženklas "Valstybinis leidinys". Tai tokia ta lygybė ir teisingumas. Ir, žinoma, teisinga "žodžio laisvė", kurgi be jos. Prašome laikyti šį pranešimą kreipimusi į "Roskomnadzor", — pridūrė spaudos tarnyba.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik /
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
Tegai:
Twitter
Dar šia tema
Lavrovas mano, kad "Sputnik" ir "RT" diskriminacija Europoje yra nepriimtina  
Rusijos senatorius pasiūlė draudimą transliuoti RT Baltijos šalyse aptarti ETPA
Rusijoje palygino RT draudimą Latvijoje su TSRS kova su "priešų balsais"
Geltonųjų liemenių protestai Paryžiuje, archyvinė nuotrauka

Lukašenka patarė Makronui atsistatydinti pačiam, primindamas apie "geltonąsias liemenes"

(atnaujinta 10:29 2020.09.28)
Emanuelio Makrono teigimu, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka turėtų palikti savo postą. Lukašenka atsakydamas priminė Makronui apie "geltonąsias liemenes" ir pažymėjo, kad pagal Prancūzijos lyderio logiką, jam pats laikas atsistatydinti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną pavadino "nebrandžiu politiku", priminė apie "geltonąsias liemenes" ir pasiūlė Minską kaip platformą deryboms dėl valdžios perdavimo su "Black Lives Matter" grupių atstovais ir musulmonais, protestuojančiais Marselyje ir Lione, praneša RIA Novosti

Anksčiau Makronas interviu laikraščiui "Le Journal du Dimanche" sakė, kad Baltarusijoje yra valdžios krizė, kuri "negali priimti demokratijos logikos ir bando išsilaikyti jėga", todėl prezidentas Lukašenka turi palikti savo postą.

Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka pakomentavo Makrono žodžius, primindamas jam apie vykstančius "geltonųjų liemenių" protestus Prancūzijoje.

"Būdamas šalies prezidentu, vadovaudamasis paties pono Makrono principais, noriu pasakyti, kad pats Prancūzijos prezidentas, remiantis jo logika, turėjo atsistatydinti prieš dvejus metus, kai Paryžiaus gatvėse pasirodė "geltonosios liemenės", — sakė Lukašenka. 

Primename, kad rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuose, CRK duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 % balsų, Baltarusijoje prasidėjo masinės protesto akcijos. Opozicija šių rezultatų nepripažįsta ir nugalėtoja laiko Svetlaną Tichanovskają.

"Geltonųjų liemenių" protestai Prancūzijoje prasidėjo 2018 metų lapkričio viduryje, kai apie 290 000 protestuotojų išėjo į Prancūzijos miestų gatves, protestuodami prieš kuro kainų didinimą.

Masinius protestus lydėjo riaušės ir susirėmimai su policija. Iš pradžių buvo pranešta apie daugiau nei 400 sužeistųjų, 14 sunkiai sužeistų ir vieną žuvusįjį.

Prancūzijos valdžia nuo 2019 metų atšaukė kuro mokesčių padidinimą, tačiau protestuotojų tai netenkino ir jie pradėjo reikalauti padidinti perkamąją galią, be to, reikalavo vyriausybės atsistatydinimo.

Po dvejų metų "geltonųjų liemenių" protestai tęsiasi. Rugsėjo 12 dieną per mitingą Paryžiuje protestuotojai mėtė akmenis į policijos pareigūnus. Buvo sulaikyta apie 200 žmonių. 17-ajame Paryžiaus rajone policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Emanuelis Makronas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Vyras su antrankiais

Pasieniečiams įkliuvo karo prievolę vengęs atlikti kybartiškis

(atnaujinta 14:50 2020.09.28)
Į Kauno oro uostą vaikinas atvyko pasitikti kito asmens, tačiau gėrė savo atsineštą alkoholį, į pasieniečių pastabas reagavo agresyviai, todėl teko jį sulaikyti

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Kauno oro uoste pasieniečiams teko jėga ir antrankiais tramdyti alkoholį viešoje vietoje vartojusį kybartiškį. Paaiškėjo ir tai, kad agresyviai besielgęs ir necenzūriniais žodžiais plūdęsis dvidešimtmetis vengia atlikti karo prievolę, praneša VSAT spaudos tarnyba.

Kaip pranešama, vėlų penktadienio vakarą Kauno oro uoste Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai vaizdo kameromis užfiksavo keleivių atvykimo salės prieigose įtartinai besielgusį asmenį. Paaiškėjo, kad prie stalo sėdėjęs vyras gėrė savo atsineštą alų — tą daryti minėtoje oro uosto zonoje griežtai draudžiama.

Pasieniečiams priėjus sudrausminti pažeidėjo, šis reagavo agresyviai, ėmė keiktis, nedėvėjo apsauginės veido kaukės, o sulaikomas ėmė muistytis ir priešintis. Vyrą VSAT pareigūnai sutramdė fizine jėga ir antrankiais.

Jį atvesdinus į tarnybines VSAT patalpas paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 20 metų Kybartų gyventojas. Į oro uostą jis buvo atvykęs pasitikti kito asmens.

Pasieniečiai netrukus išsiaiškino ir tai, kad kybartiškis Lietuvoje vengia atlikti privalomąją karo tarnybą. Šio šauktinio nuo birželio ieškojo Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.

Penktadienį, prieš vidurnaktį, Kybartų gyventoją pasieniečiai perdavė Kauno policijos pareigūnams, kurie tiria šį įvykį. Jis administracine tvarka turės atsakyti už kelis nusižengimus: alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje pakartotinai, viešos tvarkos pažeidimą, teisėtų reikalavimų nevykdymą, buvimą be kaukės, pareigūno garbės ir orumo pažeminimą.

Tegai:
Lietuva, Kauno oro uostas, pasieniečiai, karo prievolė