Krymas, archyvinė nuotrauka

Ukraina sulaikė 15 laivų įplaukimą į Krymo uostus

55
(atnaujinta 19:46 2018.11.15)
Pasienio tarnyba pranešė, kad laivai yra Berdiansko ir Mariupolio uostuose. Kol kas nenurodoma, ar tarp jų yra Rusijos laivų

VILNIUS, lapkričio 15 ― Sputnik. Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba sulaikė 15 laivų už "neteisėtą atvykimą į okupuoto Krymo uostus", praneša UNN.

"Kai kurie iš jų buvo areštuoti, kitų atžvilgiu vyksta atitinkami teismai", ― rašoma pasienio tarnybos atstovų pranešime.

Ministerija pridūrė, kad laivai yra Berdiansko ir Mariupolio uostuose.

Kol kas nenurodoma, ar tarp jų yra Rusijos laivų.

Kaip pastebėta, iš viso Ukrainos sienos apsaugos pareigūnų akiratyje yra 940 laivų. Dauguma jų yra laivai, aptarnaujantys Krymo uostų veiklą.

Laivybos Azovo jūroje padėtis paaštrėjo prieš keletą mėnesių. Kovo mėnesį Ukraina sulaikė Rusijos tralerį "Nord", apkaltinusi jo kapitoną nelegaliai įplaukus į Krymą, "siekiant pakenkti valstybės interesams". Rugpjūtį Chersono uoste buvo sulaikytas tanklaivis "Mechanikas Pogodinas".

Kremlius Kijevo veiksmus pavadino "jūros terorizmu" ir sugriežtino pasienio patikrinimus Rusijai priklausančioje Azovo jūros dalyje. Ukrainos pasieniečiai, savo ruožtu, apkaltino Rusijos valdžią "griežta laivų sulaikymo ir tikrinimo politika", nepaisydami to, kad net Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, jog Rusija laikosi reglamento.

Anksčiau Europos Parlamentas patvirtino rezoliuciją, kurioje ES šalys raginamos sustiprinti sankcijas Rusijai tuo atveju, jei situacija Azovo jūroje būtų "eskaluojama". Be to, iniciatyvos autoriai pasiūlė ES valdžios institucijoms numatyti galimybę sukurti "specialiojo Krymo ir Donbaso pasiuntinio" postą.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama EP rezoliuciją, pareiškė, kad Azovo jūros tema yra dar viena propagandos korta, kuria lošia Vakarai.

55
Tegai:
Ukraina, Krymas
Dar šia tema
Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą
Lietuva, Ukraina ir Lenkija sukurs bendrą energetikos centrą
Ukraina pasiūlė surengti "žaibo karą" ir užimti Maskvą
Ukraina pripažino priklausomybę nuo Rusijos kuro