Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatas

Rados deputatas palygino Kijevo valdžios pažadus su "Buratino" personažų aferomis

28
(atnaujinta 14:39 2018.11.19)
Parlamentaras stebisi tuo, kad šalies gyventojai ir toliau kenčia tai, kas vyksta valstybėje

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius mano, kad katastrofą daugelyje šalies sričių sukėlė valdžioje esantys "kvailiai", praneša RIA Novosti su nuoroda į kanalą "112 Ukraina".

Parlamentaras palygino Kijevo valdžios pažadus su "Buratino" personažų – katino Bazilijaus ir lapės Alisos – aferomis. Rabinovičius pabrėžė, kad Ukraina veikia be plėtros plano, būtent todėl šalyje patiriami rimti sunkumai.

"Pas jus niekas neauga, pas kvailius. Pas jus iš viso niekas neauga: žemės ūkis – katastrofa, sunkioji pramonė – katastrofa, vidutinis ir smulkusis verslas – katastrofa, kuro ir energijos kompleksas – katastrofa. Prašom pasakyti man, kur yra mūsų laimėjimai? Ką mes statome? Daržinę, trobą, priestatą stato su kokiu nors brėžiniu. Kur yra to, ką stato mūsų šalis, brėžinys? Na, ką jie stato, nežino. Mes galėtume užimti pirmą vietą pasaulyje pagal vyriausybės penėjimą. Tai yra viskas, kas jums tikrai sekasi", – pareiškė deputatas.

Rabinovičius išreiškė pasipiktinimą tuo, kad Ukrainos žmonės ir toliau kenčia tai, kas vyksta.

Ekonominė situacija Ukrainoje

Ekonomikos krizė Ukrainoje prasidėjo po 2014 metų įvykių. Po to, kai įvyko ekonominis nuosmukis, o grivina žlugo, Kijevas paėmė paskolas iš TVF, dėl to padidėjo komunalinių paslaugų tarifai ir apskritai pablogėjo piliečių materialinė gerovė.

Taip pat Ukrainos ekonomikai daro neigiamą įtaką aukštas korupcijos lygis, ekonominių santykių su Rusija nutraukimas ir karo veiksmai Donbaso teritorijoje.

Be to, Ukrainos valdžia padidino dujų kainas gyventojams 23,5 proc. Nuo lapkričio 1 dienos dujų kaina už tūkstantį kubinių metrų sudaro 8,5 tūkst. grivinų (265,39 eurų).

Remiantis naujausiais duomenimis, Ukrainos skola užsieniui yra viena iš didžiausių Rytų Europoje. Nuo 2013 iki 2018 metų pradžios valstybės skolos ir BVP santykis beveik padvigubėjo: nuo 36,6 iki 71,8 procento.

Anksčiau Rabinovičius pareiškė, kad šalies ekonomika yra katastrofiška, o pagrindinė kitų metų biudžeto dalis numato tik užsienio skolų dengimą.

28
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, ekonomika, Ukraina
Dar šia tema
Buvęs Ukrainos ministras sukritikavo Kijevą už dujų kainų didinimą
Ukrainos valdžia padidino dujų kainas gyventojams beveik ketvirtadaliu
Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams
Ukrainos laukia "baisios problemos" dėl fašizmo, teigia buvęs šalies ministras