Turkish Stream

Užbaigta "Turkish Stream" jūrinės dalies statyba

33
(atnaujinta 18:13 2018.11.19)
Rusijos ir Turkijos prezidentai iškilmingos ceremonijos metu Stambule nurodė nutiesti paskutinę atkarpą

VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Juodojoje jūroje užbaigta dujotiekio "Turkijos srautas" ("Turkish Stream") jūrinio ruožo statyba, praneša RIA Novosti.

Iškilmingos ceremonijos metu Stambule Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas nurodė nutiesti paskutinę atkarpą.

""Turkish Stream" vamzdis su galine sandūra nuleistas į Juodąją jūrą", ― pranešė "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris iš plaukiojančio vamzdžių klojimo laivo.

Jis taip pat pranešė, kad vamzdžių klojimo darbai vyksta greičiau, nei suplanuota, o pats dujotiekis bus paleistas eksploatuoti 2019 metų pabaigoje.

Rusijos prezidentas pažymėjo, kad šis įvykis kalba apie dviejų šalių partnerystės efektyvumą. Jis taip pat pridūrė, kad "Turkish Stream" yra konstruktyvaus pobūdžio ir "nėra nukreiptas prieš kieno nors interesus".

Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui" >>

Savo ruožtu, Erdoganas pabrėžė, kad įgyvendinus projektą Europos šalys gaus naują postūmį, nes pusė visų dujų dujotiekiu bus tiekiama į ES. Pasak jo, Turkija niekada nežiūrėjo į santykius su Maskva, remdamasi kitų valstybių reikalavimais.

Gazprom, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Блинов

"Turkish Stream" sudaro dvi linijos, kiekvienos iš jų pajėgumas yra 15,75 mlrd. kubinių metrų. Dujas, tiekiamas pirmąja linija, gaus vartotojai Turkijoje. Antrąja linija dujos gali būti tiekiamos į Serbiją, Vengriją ir Bulgariją.

Dujotiekio jūrinė atkarpa buvo nutiesta nuo kompresorinės stoties "Russkaja" Anapos rajone Juodosios jūros dugnu iki Turkijos pakrantės. Jos ilgis yra 900 kilometrų.

Numatoma, kad visi darbai bus užbaigti 2019 metų gruodį. Bendrovei "Gazprom" priklausys visa dujotiekio jūrinė dalis.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
33
Tegai:
"Turkijos srautas", Vladimiras Putinas, Redžepas Tajipas Erdoganas, dujotiekis, Rusija, Turkija
Dar šia tema
Viltis miršta paskutinė: kodėl JAV susitaikė su "Šiaurės srautu"
Vengrijos prezidentas susidomėjo Klaipėdos SGD terminalu
Lenkijos ministras pirmininkas paskelbė apie karo grėsmę po "Nord Stream-2" paleidimo