Apšaudymas šaudmeninis su baltuoju fosforu

JAV vadovaujama koalicija Sirijoje panaudojo šaudmenis su baltuoju fosforu

103
(atnaujinta 13:52 2018.11.21)
Medžiaga yra labai toksiška žmonėms, greitai patenka į kraują, o degdama išskiria ypač toksiškus garus

VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Tarptautinė koalicija iš oro apšaudė Hadžino miestą, esantį Sirijos Deir ez Zoro provincijos rytuose, panaudodama baltąjį fosforą, praneša RIA Novosti su nuoroda į valstybinį televizijos kanalą "Ikhbariya".

Pranešama, kad yra žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų, tačiau jų skaičius dar nenustatytas.

Šaudmenų su baltuoju fosforu panaudojimas apgyvendintose vietovėse ar šalia jų yra draudžiamas pagal tarptautinius susitarimus. Medžiaga yra labai toksiška, žmogui mirtina dozė — vos 0,05-0,15 gramo. Be to, degdamas baltasis fosforas išskiria toksiškus garus, o taip pat gerai tirpsta skysčiuose ir, patekęs į žmogaus kūną, greitai absorbuojamas.

JAV vadovaujama koalicija reguliariai apšaudo iš oro Hadžino miestą ir aplinkinius kaimus Deir ez Zoro provincijoje, kai kada panaudodama sviedinius su fosforu. Remiantis vietos žiniasklaidos duomenimis, yra aukų tarp civilių gyventojų.

Pentagonas atsisakė įvardyti šaudmenų, kurie naudojami Sirijoje, rūšis, tačiau teigė, kad jie neva atitinka tarptautinius standartus.

Sirijos valdžia ne kartą ragino JT imtis priemonių prieš kaltus ir sustabdyti nelegalų koalicijos buvimą Sirijos teritorijoje.

103
Tegai:
JAV, Sirija
Dar šia tema
Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: Danijos sprendimas padidina galimybę laiku užbaigti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 20:36 2020.08.05)
Sutikimas nutiesti vamzdžius Danijos vandenyse yra labai geras signalas, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Tokio Danijos sprendimo ir buvo tikimasi, o jų vyriausybė ir reguliavimo institucija neturėjo pagrindo atidėti leidimo išdavimo, interviu Sputnik Lietuva sakė investicijų bendrovės "Regionas" Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

"Kitas dalykas tai, kad per praėjusią savaitę iš Amerikos pusės negirdėjome jokių naujų prieštaravimų dėl "Nord Stream-2". Akivaizdu, kad padėtis buvo kažkokiame užkulisiniame derybų etape, kurio baigtį gana sunku numatyti. Nepaisant to, sutikimas dėl vamzdžio klojimo Danijos vandenyse — tai labai geras signalas, iš esmės tai padidina galimybę užbaigti projektą per anksčiau nurodytą terminą, tai yra šių metų pabaigoje-kitų pradžioje. Manau, kad svarbiausia — pabaigti statybas ir paleisti dujas per šias dvi naujas atšakas", — sakė jis.

Danijos energetikos apeliacinė taryba negavo apeliacijų dėl Danijos energetikos agentūros (DEA) sprendimo, kuriuo buvo leista "Nord Stream 2 AG" naudoti inkaruotus laivus tiesiant "Nord Stream-2".

Nord Stream-2
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nuo antradienio "Nord Stream 2 AG" gali atnaujinti statybas.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas Europos partneriams.

Tegai:
Nord Stream-2, Danija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Laivo "Fortūna" nuomininkas atsisakė dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2"
Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"
Ekspertas numatė derybų tarp "Gazprom" ir laivo "Fortūna" savininko rezultatus
Sprogimas Beirute

Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute

(atnaujinta 18:38 2020.08.05)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Po sprogimo Beirute į atmosferą galėjo patekti nuodingų medžiagų, praneša televizija "360", cituodama buvusio JT biologinių ginklų komisijos nario, karo eksperto Igorio Nikulino žodžius.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Anot jo, be azoto oksido, ore gali būti dar pavojingesnė medžiaga — asbestas.

"Azoto oksidas nėra ypač toksiškas. Dešimtys pastatų taip pat sunaikinti. Čia jis gali būti kenksmingesnis. Jie galėjo būti pastatyti praėjusio amžiaus šeštajame — septintajame dešimtmečiuose, naudojant asbestą. Tai jau pavojinga medžiaga, sukelianti vėžį", — aiškino ekspertas.

Jo teigimu, suspensija po sprogimo, kurioje yra degimo produktų ir dalelių iš sunaikintų pastatų, įsitvirtins per dvi — tris dienas. Tačiau kol kas specialistas Libano sostinės gyventojams rekomenduoja dėvėti respiratorius.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dėl ekstremalios situacijos buvo sugadinta pusė miesto pastatų, o ligoninės  perpildytos dėl didelio aukų skaičiaus. Naujausiais duomenimis, daugiau nei šimtas žmonių mirė, o apie 4000 buvo sužeista. Daugelis žmonių vis dar ieškomi.

Tegai:
oro tarša, sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Beirute įvyko galingas sprogimas — video
Per sprogimą Beirute žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 78