Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka.

Rados deputatas argumentavo, kodėl Ukraina negali įstoti į NATO

57
(atnaujinta 16:27 2018.11.21)
Ekspertų teigimu, Kijevas per ateinančius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės Aljanse

VILNIUS, lapkričio 21— Sputnik. Nepriklausomas Aukščiausiosios Rados deputatas, Opozicijos platformos "Už gyvenimą" pirmininkas Jurijus Bojko mano, kad šalis dėl Donbaso konflikto negalės tapti NATO nare, rašo RIA Novosti.

"Niekas mūsų nepriims į NATO, šeštajame nuostatų punkte sakoma: jeigu šalyje yra teritorinis konfliktas, ji negali būti NATO narė. Mes turime bendradarbiauti su NATO, lygiai taip pat, kaip turėtume bendradarbiauti su visu pasauliu ir imti geriausia, ką jis turi", — sakė politikas kalbos parlamente metu.

Lapkričio mėnesį Kijevas gali patvirtinti konstitucijos pataisas, nustatydamas šalies vystymosi kryptį ir ketinimus įstoti į Europos Sąjungą ir NATO. Dabar prezidento įstatymo projektą nagrinėja Ukrainos Konstitucinis Teismas.

"Nereali narystė"

2014 metais Kijevas atsisakė nepriklausomos valstybės statuso. 2016 metais ketinimas įstoti į NATO apibrėžtas kaip šalies užsienio politikos tikslas. Iki 2020 metų Ukraina turi užtikrinti visišką savo ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su Aljanso šalimis.

Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas sakė, kad, norėdamas prisijungti prie kariuomenės-politinio bloko, Kijevas turi laikytis tam tikrų kriterijų, kuriuos įgyvendinti užtruks ilgai.

Pasak Europos kaimynystės politikos ir ES plėtros komisaro Johaneso Hahno, artimiausiais metais nerealu kalbėti apie Kijevo narystę Europos Sąjungoje. Jis pažymėjo, kad šalis turėtų sutelkti dėmesį į susitarimų su ES įgyvendinimą.

Ekspertų teigimu, Kijevas per ateinančius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės Aljanse.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
57
Tegai:
NATO, Ukraina
Dar šia tema
Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
Rados deputatas pasiūlė atšaukti žiemą dėl aukštų dujų kainų
Buvęs Lietuvos premjeras pristatė Ukrainos integracijos į ES planą