Danske Bank.

"Danske Bank" pinigų plovimo istorijoje dalyvavo ir Lietuva

39
(atnaujinta 09:10 2018.11.22)
Buvęs "Danske Bank" darbuotojas Hovardas Vilkinsonas sakė, kad nešvarūs pinigai buvo plaunami ne tik per banko padalinį Estijoje, bet į tai buvo įtraukti ir banko padaliniai Lietuvoje ir Danijoje

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Vienoje didžiausių Europoje pinigų plovimo istorijų, į kurią įsipainiojo "Danske Bank" padalinys Estijoje, minimas ir Lietuvos vardas, praneša LRT.

Buvęs "Danske Bank" darbuotojas Hovardas Vilkinsonas, liudijęs Europos Parlamento komitete ir specialioje komisijoje Danijos parlamente, sakė, kad nešvarūs pinigai buvo plaunami ne tik per banko padalinį Estijoje, bet į tai buvo įtraukti ir banko padaliniai Lietuvoje ir Danijoje.

""Danske Bank" sistemoje įtartinų pinigų operacijos vyko per Lietuvą, Estiją ir pačią Daniją. Pinigai atkeliaudavo iš Rusijos, buvo keli Rusijos bankai, per kuriuos buvo pervedami pinigai, taip pat buvo pasitelkiami ir Europos bei JAV bankai. Skandalas palietė aštuonias Europos Sąjungos šalis ir JAV. Šios šalys buvo tik pirmojoje bangoje. O pinigai greičiausiai buvo pervedami į visas Europos Sąjungos šalis", – teigia buvęs "Danske Bank" darbuotojas Hovardas Vilkinsonas.

Skaičiuojama, kad 2007–2015 metais per Estijos filialą galėjo būti išplauta apie 200 milijardų eurų. Vidinį tyrimą atlikęs pats bankas sakė, kad neaišku, kokia pinigų suma buvo nešvarūs pinigai, bet esą kai kurie pervedimai gali būti vadinami kriminaliniais.

Lietuvos banko atstovai sako, kad jokių įtartinų pervedimų "Danske Bank" Lietuvos padalinyje nebuvo nustatę ir tyrimą atnaujintų, tik gavę faktų, kad tokie pervedimai galėjo būti.

Skandalas dėl "Danske Bank" filialo Estijoje prasidėjo po to, kai į prokuratūrą kreipėsi tarptautinis finansininkas ir investuotojas, fondo "Hermitage Capital" steigėjas Viljamas Brouderis. Pasak jo, filialo darbuotojai dalyvavo "pinigų plovime".

Pasak Estijos generalinio prokuroro Lovlio Perlingo, 26 Estijos banko filialo darbuotojai sukūrė nusikalstamą grupę, užsiimančią pinigų plovimu. Per ją perėjo apie 13 milijardų dolerių.

"Financial Times" duomenimis, nerezidentų atliktų operacijų apimtis 2013 metais pasiekė rekordą ir sudarė apie 80 tūkst. sandorių, kurių vertė yra apie 30 milijardų JAV dolerių.

39
Tegai:
pinigų plovimas, Lietuva, Danske Bank
Dar šia tema
"Danske Bank" ketina pasitraukti iš Baltijos šalių
"Danske Bank" vadovas traukiasi iš pareigų dėl skandalo Estijos padalinyje