Украинская армия

Ukraina paskelbė karo padėtį

172
(atnaujinta 08:49 2018.11.26)
Ukrainos valdžia dėl nesutarimų su Rusija Azovo jūroje parengė kariuomenę koviniams veiksmams

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ukrainos armija parengta koviniams veiksmams, praneša RIA Novosti su nuoroda į šalies Gynybos ministeriją.

Pranešime teigiama, kad atitinkamas įsakymas buvo priimtas, remiantis Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sprendimu dėl karo padėties įvedimo. Be to, Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) taip pat parengta koviniams veiksmams.

"Sustiprintos kontržvalgybinės priemonės, siekiant užkirsti kelią kitoms Rusijos specialiųjų tarnybų provokacijoms Ukrainos teritorijoje ir padėties destabilizacijai šalies viduje", — teigiama SBU pranešime.

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

FSB pasienio tarnyba Kryme anksčiau pareiškė, kad trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai, pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną, pateko į laikinai uždarus Rusijos teritorinius vandenis ir juda iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, nuotrauka iš įvykio vietos
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti 44 laipsnių šiaurės platumos ir 23 laipsnių rytų ilgumos koordinatėse, apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio išilgai Kerčės sąsiaurio, po Krymo tiltu.

Per incidentą trys Ukrainos kariuomenės kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, nėra jokios grėsmės gyvybei.

Rusija iškėlė baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje.

Ukraina teigia, kad informavo Rusiją apie planus pasiųsti savo laivus į Mariupolį.

© Ruptly .
Situacija Kerčės sąsiauryje
172
Tegai:
Azovo jūra, Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija (2)
Dar šia tema
Valstybės Dūma atsakė į Lietuvos raginimą taikyti sankcijas Rusijos uostams
Maskva paskelbė apie galimybę nebeprileisti Ukrainos laivų prie Azovo jūros