Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.

Zacharova padėtį Kerčės sąsiauryje pavadino suplanuota provokacija

82
(atnaujinta 13:15 2018.11.26)
Sekmadienį Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jana Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova mano, kad situacija Kerčės sąsiauryje su Ukrainos karinio jūrų laivyno laivais yra iš anksto suplanuota ir organizuota provokacija, naudojant agresyvius veiksmus, rašo RIA Novosti.

Sekmadienį Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jana Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną. Laivai įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į Rusijos laivų ir juos lydinčių katerių reikalavimus. Jie buvo sulaikyti.

"Dabar "ekspertai" kalba apie teisinius vakarykščio incidento aspektus Kerčės sąsiauryje. Iš tiesų — puiki tema. Ją reikia taikyti ir interpretuoti. Tik visa tai neturi jokios prasmės, kai mes susiduriame su iš anksto suplanuota provokacija ir organizuotais agresyviais veiksmais", — rašo Zacharova savo Facebook paskyroje.

Pasak jos, iš tikrųjų viskas, kuo remiasi Ukrainos prezidento Petro Porošenko ir jo režimo politika, yra neatsakinga, baili provokacija, nes ji "vykdoma ne savomis rankomis, o mūsų vaikų rankomis, paprastų žmonių rankomis". Zacharova pridūrė, kad tokia provokacija veda į blogėjančią padėtį Ukrainoje.

"Kodėl? Už ką? Tai vykdoma tam, kad būtų galima nukreipti dėmesį nuo vidaus problemų, kurios griauna Ukrainą, ir viskuo apkaltinti kaimynus", — pabrėžė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

Vakar ryte Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jana Kapu", pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną. Laivai įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į Rusijos laivų ir juos lydinčių katerių reikalavimus.

Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, nuotrauka iš įvykio vietos
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai buvo sulaikyti apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio prie Krymo tilto.

Per incidentą trys Ukrainos kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems buvo suteikta medicininė pagalba, pavojaus gyvybei nėra.

Rusija pradėjo baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje. Preliminarus susitikimas numatytas pirmadienį, 11:00 (18:00 Lietuvos laiku).

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba šalyje įvedė karo padėtį, sprendimą turi patvirtinti Aukščiausioji Rada.

82
Tegai:
Rusija, laivai, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (46)
Dar šia tema
Lvove, priešais Rusijos konsulatą, mitingo dalyviai uždegė padangas