JT Saugumo taryba, archyvinė nuotrauka.

JT Saugumo Taryba nesileido į diskusijas apie padėtį Kerčės sąsiauryje

202
(atnaujinta 18:57 2018.11.26)
Saugumo Taryba palygino ES paramą Kijevui su "kulkosvaidžio atidavimu į psichopato rankas"

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. JT Saugumo Taryba nesiėmė svarstyti Rusijos klausimo dėl incidento Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti.

Saugumo Taryba palygino ES paramą Kijevui su "kulkosvaidžio atidavimu į psichopato rankas".

"Balsavimo metu septyni nariai balsavo prieš klausimo svarstymą, keturi balsavo "už", keturi — susilaikė, darbotvarkė nebuvo priimta", — sakė Kinijos atstovas, kuris pirmininkauja Saugumo Tarybai lapkričio mėnesį.

Nuolatinis Rusijos atstovas Dmitrijus Polianskis sakė, kad keletą mėnesių Ukraina su Jungtinių Amerikos Valstijų pagalba kurstė Azovo jūros militarizaciją.

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

FSB pasienio tarnyba Kryme anksčiau pareiškė, kad trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai, pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną, pateko į laikinai uždarus Rusijos teritorinius vandenis ir juda iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Президент Украины Петр Порошенко
© Photo : Пресс-служба президента Украины

Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai sulaikyti 44 laipsnių šiaurės platumos ir 23 laipsnių rytų ilgumos koordinatėse, apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio išilgai Kerčės sąsiaurio, po Krymo tiltu.

Per incidentą trys Ukrainos kariuomenės kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems suteikta medicininė pagalba, nėra jokios grėsmės gyvybei.

Rusija iškėlė baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje.

Ukraina teigia, kad informavo Rusiją apie planus pasiųsti savo laivus į Mariupolį.

202
Tegai:
Kijevas, parama, ES
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
Dar šia tema
Linkevičius pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Ukrainos laivus
Ukraina paskelbė karo padėtį
Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje
Lvove, priešais Rusijos konsulatą, mitingo dalyviai uždegė padangas