Trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, archyvinė nuotrauka.

Seime siūlymas įvesti sankcijas Rusijai dėl Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų

102
(atnaujinta 08:04 2018.11.27)
Konservatoriai reikalauja, kad Rusija laikytųsi branduolinio ginklo neplatinimo sutarties ir imtų vykdyti Minsko susitarimus, taip pat, kad būtų užtikrinta netrukdoma navigacija per Kerčės sąsiaurį ir Rusijai būtų įvestos papildomos sankcijos

VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai teikia rezoliuciją, kuria Seimas kviečiamas kreiptis į Europos Sąjungos ir NATO šalis nares, taip pat į ESBO, Europos Tarybą ir Jungtinių Tautų organizaciją, kad jos imtųsi visų priemonių, kad "Rusija nutrauktų Azovo jūros militarizaciją", skelbiama Seimo pranešime žiniasklaidai.

Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Konservatoriai reikalauja, kad Rusija laikytųsi branduolinio ginklo neplatinimo sutarties ir imtų vykdyti Minsko susitarimus, taip pat, kad būtų užtikrinta netrukdoma navigacija per Kerčės sąsiaurį ir Rusijai būtų įvestos papildomos sankcijos.

Pasak Morkūnaitės-Mikulėnienės, Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose, taip pat Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos kryptį, griežtai smerkia "Rusijos agresiją prieš Ukrainą" ir niekada nepripažins "neteisėtos Krymo aneksijos".

Ukrainos karinio jūrų laivyno provokacija

FSB pasienio tarnyba Kryme anksčiau pranešė, kad trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai, pažeidę JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius, kirto Rusijos valstybės sieną, pateko į laikinai uždarus Rusijos teritorinius vandenis ir juda iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį

Buvo nuspręsta panaudoti ginklus. Visi trys laivai sulaikyti 44 laipsnių šiaurės platumos ir 23 laipsnių rytų ilgumos koordinatėse, apie 20 kilometrų nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio išilgai Kerčės sąsiaurio, po Krymo tiltu.

Per incidentą trys Ukrainos kariuomenės kariai buvo nesunkiai sužeisti. Jiems suteikta medicininė pagalba, nėra jokios grėsmės gyvybei.

Rusija iškėlė baudžiamąją bylą dėl valstybės sienos pažeidimo ir paprašė skubiai surengti JT Saugumo Tarybos posėdį dėl padėties Azovo jūroje.

Ukraina teigia, kad informavo Rusiją apie planus pasiųsti savo laivus į Mariupolį.

Ukrainos prezidento Petro Porošenko interneto svetainėje pranešama, kad jis pasirašė nutarimą dėl Nacionalinio saugumo tarybos sprendimo paskelbti karo padėtį šalyje. Karo padėtis Ukrainoje galios nuo lapkričio 26 iki 2019 metų sausio 26 dienos.

 

102
Tegai:
sankcijos, Rusija, konservatoriai
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje
Lvove, priešais Rusijos konsulatą, mitingo dalyviai uždegė padangas
Porošenko pasirašė nutarimą dėl karo padėties įvedimo
Lietuvos "vanagai" skatina Ukrainą kariauti su Rusija