Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka

Ukrainos generolas teigia, kad Kijevas "pakišo" savo jūrininkus

111
(atnaujinta 10:53 2018.11.28)
Anot generolo, Kijevo valdžia sąmoningai parinko tokį maršrutą, kai laivai kirstų Rusijos sieną; tokius veiksmus karininkas vertina kaip "didelį nusikaltimą"

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Buvęs Ukrainos žvalgybos tarnybos vadovas, armijos generolas Nikolajus Malomužas interviu portalui "Politeka" pareiškė, kad jūreivius, kurie neteisėtai kirto Rusijos sieną Kerčės sąsiauryje ir buvo sulaikyti FSB pareigūnų, "pakišo" Kijevo valdžia.

Anot Malomužo, Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai įplaukė į Rusijos kontroliuojamą teritoriją, ir todėl nebuvo kitų įvykių eigos variantų, kaip tik areštuoti pažeidėjus, panaudojant ginklą.

"Mes turime faktą, kad mūsų jūrininkus tikrai "pakišo"", — sakė generolas.

"Jei Kijevas sąmoningai parinko savo laivams panašų maršrutą ir eismo formatą, tai yra "didelis nusikaltimas"", — pridūrė Malomužas.

Lapkričio 25-ąją Ukrainos kariniai laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną, keletą valandų atliko pavojingus manevrus bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

111
Tegai:
Rusija, Kerčės sąsiauris, laivai, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (46)
Dar šia tema
Amerikos lėktuvas atliko žvalgybą virš Kerčės sąsiaurio
Lavrovas paragino Vokietijos URM paveikti Kijevą, kad būtų išvengta provokacijų
Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
Trampas gali atšaukti susitikimą su Putinu