Salome Zuraibišvili, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė pirmoji pasveikino naująją Gruzijos prezidentę Zurabišvili

45
(atnaujinta 11:04 2018.11.29)
Nepriklausoma kandidatė Salomė Zurabišvili laimėjo Gruzijos prezidento rinkimus: savo sveikinimuose Grybauskaitė palinkėjo sėkmės tarnystėje savo valstybei ir žmonėms

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo pirmoji valstybės lyderė, kuri pasveikino Salomę Zurabišvili su pergale Gruzijos prezidento rinkimuose.

"Sveikinu išrinktą Gruzijos prezidentę Salomę Zurabišvili. Linkiu sėkmės tarnauti šaliai ir tautai", — rašo Grybauskaitė savo Twitter paskyroje.

Zurabišvili, remiama Gruzijos demokratinės partijos "Gruzijos svajonė", per antrąjį rinkimų turą gavo 59,56 proc. balsų, pagal apdorotus rezultatus iš 99,7 proc. rinkimų apylinkių. Jos varžovą, buvusios valdančiosios partijos "Vieningas nacionalinis judėjimas" narį Grigolą Vašadzę, palaikė 40,44 proc. balsavusių rinkėjų.

Rinkėjų aktyvumas siekė 56,23 proc.

Rinkimų metu prireikė antrojo turo, nes spalio 28 dieną nė vienas iš 25 kandidatų į prezidentus nesugebėjo gauti daugiau nei 50 proc. balsų, kurių reikia, norint laimėti iš pirmo karto. Antrojo turo metu laimi tas, kuris surenka daugiausia balsų.

Salomė Zurabišvili gimė Paryžiuje, Gruzijos politinių emigrantų šeimoje, ir daugiau kaip trisdešimt metų dirbo Prancūzijos užsienio reikalų ministerijoje.

2004-2005 metais ji vadovavo Gruzijos užsienio reikalų ministerijai ir sukūrė partiją "Gruzijos kelias", kuri aktyviai dalyvavo 2007-ųjų ir 2009-ųjų metų protestuose.

2013 metais Zurabišvili jau dalyvavo Gruzijos prezidento rinkimuose, tačiau ji nebuvo užregistruota kaip kandidatė dėl dvigubos pilietybės (Prancūzijos ir Gruzijos). Norėdama dalyvauti rinkimuose 2018 metais, ji atsisakė Prancūzijos pilietybės.

45
Tegai:
Gruzija, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Lietuvos sostinė sveikina Sakartvelą valstybingumo 100-mečio proga
Saakašvilis pirmą kartą paskelbė apie savo norą atgauti Gruzijos pilietybę
Lietuvos URM vadovas mano, kad Gruzija artimiausiu metu netaps NATO nare