Televizijos studija, archyvinė nuotrauka

Lenkijos valstybinis televizijos kanalas pridėjo SS simboliką prie Rusijos pavadinimo

64
(atnaujinta 18:07 2018.11.29)
Tiesioginiame eteryje televizijos kanalo žurnalistai parodė žodį "Russia", kuriame raidės "ss" buvo panašios į nacių simbolius

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Lenkijos valstybinis televizijos kanalas TVP ("Telewizja Polska") tiesioginiame eteryje diskusijos apie incidentą Juodojoje jūroje metu pridėjo nacių baudžiamųjų būrių simboliką prie žodžio "Rusija", praneša RIA Novosti.

Laidos vedėjas ir jo svečiai aptarė temą "Rusijos ir Ukrainos konflikto stiprėjimas", ekrane už jų nugarų vokiečių kalba buvo užrašyta "Achtung Russia!" (Dėmesio, Rusija!"). Šiuo atveju raidės "ss" žodyje "Russia" buvo stilizuotos kaip nacių simboliai.

Be to, televizijos žurnalistai pateikė dar vieną nacių simbolį, pridėdami prie jo Rusijos prezidento Vladimiro Putino nuotrauką.

Lenkijos publicistas Kšištofas Podgorskis Facebook pareiškė, kad kanalo veiksmams taikytinas Lenkijos baudžiamojo kodekso 136 straipsnis dėl užsienio valstybės vadovo įžeidimo.

Teisininkas iš Varšuvos Janas Husy taip pat pastebėjo aiškius Lenkijos valstybės televizijos kanalo elgesio nusikalstamos veikos požymius.

Jis paaiškino, kad už 136 straipsnio pažeidimą gresia iki penkerių metų kalėjimo. Advokatas taip pat priminė, kad Lenkijoje draudžiama propaguoti nacių simbolius, už tai skiriama didelė bauda.

64
Dar šia tema
"CNN galvoje tik Putinas": RT išjuokė kolegas dėl klaidos
Lenkija atšaukė baudžiamąją atsakomybę Holokausto įstatyme
Lenkijoje griaunamas Dėkingumo Raudonajai armijai paminklas
Lenkijoje pradėtas tyrimas prieš Ukrainos bendrovę dėl žaidimo apie Aušvicą