Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Porošenko paragino Berlyną padidinti karines pajėgas Juodojoje jūroje

39
(atnaujinta 12:13 2018.12.02)
Ukrainos prezidentas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę "sustiprinti spaudimą Rusijai", sustabdyti "Nord Stream-2" ir apsvarstyti naujas sankcijas

VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareškė, kad būtina padidinti karinį Vokietijos ir jos sąjungininkų dalyvavimą Juodojoje jūroje, praneša RIA Novosti.

"Mums reikia didesnio Vokietijos ir sąjungininkių karinio jūrų laivyno buvimo Juodojoje jūroje kaip Rusijos atgrasymo faktoriaus", — Porošenko sakė interviu Vokietijos "Funke Media Group", kurio fragmentai paskelbti Ukrainos valstybės vadovo interneto svetainėje.

Jis taip pat paragino tarptautinę bendruomenę "sustiprinti spaudimą Rusijai", sustabdyti "Nord Stream-2" ir apsvarstyti naujas sankcijas.

Po to, kai trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinę jūros zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį, Porošenko jau kelis kartus yra išreiškęs tokius prašymus.

Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

39
Tegai:
Vokietija, Petro Porošenka, Ukraina
Dar šia tema
Rada griežtai sukritikavo Porošenko už karo padėties įvedimą
Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje
Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
Porošenko tikisi, kad į Juodąją jūrą atplauks NATO laivai
Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje