Ukrainos kariai

Porošenko paskelbė apie kariuomenės padalinių perkėlimą prie Rusijos sienos

56
(atnaujinta 11:52 2018.12.03)
Ukrainos regionuose, kur buvo paskelbta karo padėtis, bus rengiamos mokomosios pratybos, pareiškė šalies prezidentas

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad karinės padėties ribose bus perkelti kariuomenės vienetai, kad būtų "sustiprinta gynyba" pasienyje su Rusijos Federacija, taip pat jis paskelbė pratybas pasienio srityse, praneša RIA Novosti.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Ukrainos Aukščiausioji Rada lapkričio 26 dieną patvirtino Porošenko įsakymą dėl karo padėties įvedimo dešimtyje regionų 30 dienų laikotarpiui po to, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną Juodojoje jūroje ir buvo sulaikyti Rusijos laivų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie ir vadovavo šiai specialiajai operacijai.

"Vyks atitinkamų padalinių perdislokavimas, siekiant sustiprinti pasienio gynybą. Vietose, kur buvo paskelbta karo padėtis, bus rengiamos mokomosios rezervo karių pratybos", — pasakė Porošenko kalboje, kurią transliavo televizijos kanalas "112 Ukraina".

Porošenko ir anksčiau teigė, kad Rusija neva dislokavo didelę karinę grupuotę prie Ukrainos sienos. Be to, Kijevas ne kartą kaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus, ypač dalyvavimu Donbaso konflikte, šnipinėjimu, kibernetiniais išpuoliais ir net Ukrainos raketų variklių tiekimu į Šiaurės Korėją.

URM praneša, kaip keliauti į Ukrainą karo padėties metu >>

Rusija šiuos kaltinimus neigia ir laiko juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę. Pasak senatoriaus Aleksejaus Puškovo, "kad ir kas įvyktų Ukrainoje, ji iš karto kaltina Rusiją".

56
Tegai:
karo padėtis, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje
DLR paviešino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų planus atakuoti Rusijos sieną
Porošenko vėl pasiskundė, kad Putinas nenori su juo kalbėtis