Ukrainos kariai

Porošenko paskelbė apie kariuomenės padalinių perkėlimą prie Rusijos sienos

56
(atnaujinta 11:52 2018.12.03)
Ukrainos regionuose, kur buvo paskelbta karo padėtis, bus rengiamos mokomosios pratybos, pareiškė šalies prezidentas

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad karinės padėties ribose bus perkelti kariuomenės vienetai, kad būtų "sustiprinta gynyba" pasienyje su Rusijos Federacija, taip pat jis paskelbė pratybas pasienio srityse, praneša RIA Novosti.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Ukrainos Aukščiausioji Rada lapkričio 26 dieną patvirtino Porošenko įsakymą dėl karo padėties įvedimo dešimtyje regionų 30 dienų laikotarpiui po to, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną Juodojoje jūroje ir buvo sulaikyti Rusijos laivų. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie ir vadovavo šiai specialiajai operacijai.

"Vyks atitinkamų padalinių perdislokavimas, siekiant sustiprinti pasienio gynybą. Vietose, kur buvo paskelbta karo padėtis, bus rengiamos mokomosios rezervo karių pratybos", — pasakė Porošenko kalboje, kurią transliavo televizijos kanalas "112 Ukraina".

Porošenko ir anksčiau teigė, kad Rusija neva dislokavo didelę karinę grupuotę prie Ukrainos sienos. Be to, Kijevas ne kartą kaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus, ypač dalyvavimu Donbaso konflikte, šnipinėjimu, kibernetiniais išpuoliais ir net Ukrainos raketų variklių tiekimu į Šiaurės Korėją.

URM praneša, kaip keliauti į Ukrainą karo padėties metu >>

Rusija šiuos kaltinimus neigia ir laiko juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę. Pasak senatoriaus Aleksejaus Puškovo, "kad ir kas įvyktų Ukrainoje, ji iš karto kaltina Rusiją".

56
Tegai:
karo padėtis, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje
DLR paviešino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų planus atakuoti Rusijos sieną
Porošenko vėl pasiskundė, kad Putinas nenori su juo kalbėtis
Karinės pratybos Lenkijoje Anakonda, archyvinė nuotrauka

Lenkijoje prasidėjo kariuomenės pratybos "Anakonda"

(atnaujinta 17:09 2020.06.01)
Respublikos Gynybos ministerijos duomenimis, nepaisant koronaviruso pandemijos, pratybose dalyvauja penki tūkstančiai kareivių

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Pirmadienį prasidėjusiose Lenkijos kariuomenės pratybose "Anakonda" dalyvaus penki tūkstančiai kareivių, pranešė Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas.

"Šiandien prasideda "Anakonda 20". Tai mokymai, kuriuose dalyvaus penki tūkstančiai karių. Nepaisant koronaviruso epidemijos ir nustatytų apribojimų, mes neatsisakome mokymų. Lenkijos kariuomenės kariai turi nuolat treniruotis, kelti savo kvalifikaciją ir būti pasirengę veikti", — RIA Novosti cituoja Blaščako pranešimą Twitter.

Ministras paaiškino, kad pratybų tikslas bus "patikrinimas, kaip įvairūs kariuomenės padaliniai sugeba kovoti dėl vieno tikslo". Pratybų metu planuojami veiksmai sausumoje, jūroje, kibernetinio saugumo srityje. Tačiau dėl koronaviruso pandemijos kai kurie pratybų elementai bus perkelti į metų pabaigą arba kitiems metams.

"Anakonda" — didžiausios Lenkijos kariuomenės pratybos, rengiamos kas dvejus metus nuo 2006 metų. Ankstesnėse 2018 metų pratybose dalyvavo apie 17,5 tūkst. karių — 12,5 tūkst. Lenkijoje ir apie 5 tūkst. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Nuo kovo mėnesio Lenkijoje įvestas epidemijos režimas, susijęs su koronavirusinės infekcijos plitimu. Užfiksuota beveik 24 tūkst. atvejų.

NATO stiprina grupavimąsi prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

Tegai:
karinės pratybos, Lenkija
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalys priimdamos NATO karius pritraukia pinigus, o ne sienų apsaugą
Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
Ekspertas: Baltijos šalys praras JAV ir NATO pinigus, jei sumažins išlaidas gynybai
Protesto dėl afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties gatvėje Niujorke dalyviai

CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti

(atnaujinta 16:56 2020.06.01)
Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuvilnijo protestų ir riaušių banga

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Per riaušes po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties JAV buvo sulaikyta apie 4 tūkst. žmonių, pranešė CNN.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės per JAV miestus nuvilnijo protestų ir riaušių banga.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija uždėjo Floydui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu prispaudė jam kaklą.

Floyd'as vaizdo įraše kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo. Galiausiai vyras mirė.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu. Vašingtone buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
protestai, riaušės, JAV, CNN
Dar šia tema
Trampo žvaigždė užgeso — vandalizmo aktas Šlovės alėjoje
Iranas ragina JAV valdžią nutraukti smurtą prieš savo piliečius
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų

(atnaujinta 14:32 2020.06.01)
Už obligacijų emisiją yra mokama 0,1 proc. metinių palūkanų, ji bus išperkama 2026 metais lapkričio 27 dieną

VILNIUS, birželio 1 – Sputnik. Vyriausybės vertybinių popierių aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už 30 mln. eurų, apie tai praneša Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

Už ją yra mokama 0,1 proc. metinių palūkanų, emisija bus išperkama 2026 metais lapkričio 27 dieną.

Vilniaus panorama, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Paklausa aukcione siekė 71,6 mln. eurų. Mažiausias siūlytas pelningumas buvo 0,210 proc., didžiausias patvirtintas – 0,260 proc., vidutinis svertinis pelningumas – 0,240 proc.

Kovo 16 dieną Vyriausybė patvirtino Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame, siekiant užtikrinti valstybės iždo likvidumą, numatyta Vyriausybei skolintis papildomai 5 mlrd. eurų. Kovo 17 dieną Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitą.

Vidaus rinkoje prognozuojama skolintis apie 1,8 mlrd. eurų išleidžiant Vyriausybės vertybinius popierius (obligacijas) aukciono būdu. Nuo metų pradžios aukcionuose jau yra pasiskolinta 794 mln. eurų, iš kurių 448 mln. eurų pasiskolinta nuo kovo 16 dienos.

Balandžio 6 dieną su Europos investicijų banku buvo pasirašyta 700 mln. eurų vertės sutartis. Šiaurės investicijų bankas taip pat suteikė Lietuvai 400 milijonų eurų paskolą.

Finansų ministerija kartu su Europos Tarybos vystymo banku (ETVB) turi dvi 2019 metų birželį (100 mln. eurų) ir 2020 metų kovą (200 mln. eurų) pasirašytas sutartis. Pagal esamas sutartis numatoma padidinti paskolos sumą iki 400 mln. eurų.

Tegai:
Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Vakarų Europa nenorės dalintis su Baltijos šalimis krizės metu
Nausėda nori vienodų sąlygų krizės paveiktoms ES šalims
Vasiliauskas apie krizę: be biudžeto korekcijų judėti į priekį sudėtinga