Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas Matthiasas Platzekas, archyvinė nuotrauka

Vokietijos politikas reikalauja "perkrauti" santykius su Rusija

45
(atnaujinta 12:50 2018.12.03)
Be to, politikas abejoja, ar Rusija atsakinga už įvykius Kerčės sąsiauryje; anot jo, šią situaciją būtinai reikia vertinti, atsižvelgiant į artėjančius Ukrainos prezidento rinkimus

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Interviu leidiniui "Märkische Oderzeitung" Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas Matthias'as Platzeck'as paragino sukurti naują saugumo "architektūrą" Europoje kartu su Rusija, praneša RIA Novosti.

Jo nuomone, dabartinė tarptautinė situacija reikalauja "perkrauti" santykius su Rusija ir jos tiesioginį dalyvavimą Europos saugumo sistemoje.

"Jau seniai kalba eina ne apie tai, ar rusai formuos savo visuomenę taip, kaip mūsų manymu teisinga. Kalba eina ne apie partnerystę ir draugystę ar panašius dalykus. Mes kalbame apie taikų sambūvį, apie klausimą, ar galime gyventi ramiai šalia vienas kito šiame žemyne. Deja, mes grįžome prie šio lygio. Mes tiesiog išgyvename liberalizmo eros pabaigą", — sakė Platzeck'as.

Politikas sukritikavo Paryžiaus chartiją, pasirašytą 1991 metais, pavadinęs ją "pasakų knyga", kuri visiškai neatspindi šiuolaikinės realybės.

Šiame dokumente išdėstyta tarptautinio bendradarbiavimo programa, parodyti dalyvaujančių šalių įsipareigojimai demokratijai, kuri remiasi pagarba žmogaus teisėms ir kuri užtikrina visuotinį klestėjimą, kartu garantuoja ekonominę laisvę ir socialinį teisingumą.

Platzeck'as taip pat aptarė pavojingą situaciją, kuri susidarė Ukrainoje po incidento Kerčės sąsiauryje. Jis mano, kad šis klausimas negali būti analizuojamas atskirai nuo artėjančių prezidento rinkimų šalyje klausimo. Karo padėties paskelbimas — tai jau ženklas, kad Porošenko pradėjo įgyvendinti savo rinkimų planą.

Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje >>

Be to, Platzekc'as išreiškė abejones dėl Rusijos atsakomybės už šią padėtį, nes nerado jos motyvacijos tokiai provokacijai.

"Verta mąstyti protingai: Putinui viskas pasibaigė nelabai gerai. Per pastarąsias savaites visi renginiai iš Rusijos pusės buvo nukreipti į planuojamą susitikimą su Trampu. O savo Twitter Porošenko atvirai džiaugėsi, kad susitikimas neįvyko", — pabrėžė Platzeck'as, pridurdamas, kad dar nėra aiškios visos įvykio aplinkybės.

45
Tegai:
Vokietija, Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą
EP pateiktas siūlymas svarstyti įstatymo pataisas dėl sankcijų Rusijai panaikinimo
Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija
Austrijos kancleris pakomentavo santykius su Rusija po šnipinėjimo skandalo