Nešančiosios raketos Sojuz-FG startas.

Baikonūre paleista nešančioji raketa "Sojuz-FG"

39
(atnaujinta 15:01 2018.12.03)
Praėjus mažiau nei dešimčiai minučių po paleidimo erdvėlaivis atsiskyrė nuo viršutinės raketos pakopos ir buvo nukreiptas į TKS

VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Raketa "Sojuz-FG" su kosminiu laivu "Sojuz MS-11" su trimis įgulos nariais paleista iš Baikonūro kosmodromo į Tarptautinę kosminę stotį, praneša RIA Novosti.

Į orbitą išėjo Rusijos kosmonautas Olegas Kononenko, kanadietis David Saint-Jacques ir amerikietis Ann Charlotte McClain. Praėjus mažiau nei dešimčiai minučių po paleidimo erdvėlaivis atsiskyrė nuo viršutinės raketos pakopos ir buvo nukreiptas į TKS. Susijungimas su stotimi planuojamas 20:36 valandą Maskvos laiku.

Stotyje naujos įgulos laukia Rusijos kosmonautas Sergejus Prokopjevas, vokietis Aleksandras Gerstas ir amerikietis Serina Aunion. Planuojama, kad Kononenko, Saint-Jacques ir McClain orbitoje bus 194 dienas.

Raketos paleidimas buvo planuotas gruodžio 20 dieną, tačiau po "Soyuz MS-10" avarijos buvo nuspręsta tai atlikti šiek tiek anksčiau. "Soyuz MS-10" įgulos nariai — Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir amerikietis Nickas Haigas — nepateko į TKS ir nusileido praėjus 20 minučių po starto.

Įgulos, kuri šiuo metu yra TKS, grįžimas į Žemę buvo numatytas prieš atvykstant "Soyuz MS-11". Tačiau, jei paleidimo grafikas nebūtų pasikeitęs, stotis kurį laiką galėjo būti negyvenama.

39
Tegai:
TKS, raketa
Dar šia tema
Pirmoji "Falcon 9" pakopa sėkmingai grįžo į kosmodromą Kalifornijoje
Raketos-nešėjos "Sojuz" paleidimo metu TKS įvyko avarija
"Roskosmos" oficialiai paskelbė, kodėl įvyko raketos "Sojuz" avarija
"Roskosmos" išplatino "Sojuz" avarijos vaizdo įrašą iš raketoje įmontuotų kamerų