Europos Parlamento pastatas

Europos Parlamentas paaiškino didėjančią Rusijos įtaką Artimuosiuose Rytuose

25
(atnaujinta 13:18 2018.12.04)
Maskva sugebėjo sustiprinti savo pozicijas Artimųjų Rytų regione, net neturėdama bendrų kultūrinių ir istorinių ryšių su ten esančiomis šalimis

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Didėjanti Rusijos įtaka Artimųjų Rytų regione paaiškinama tiek jos jėga, tiek nesėkmingos Vakarų šalių politikos rezultatais, teigiama Europos Parlamento Tyrimų centro ataskaitoje. Apie tai rašo RT.

Taigi, Maskva sugebėjo sustiprinti savo pozicijas, nepaisant "bendrų kultūrinių ir istorinių ryšių" nebuvimo su Artimųjų Rytų šalimis.

"Ten (Artimuosiuose Rytuose ― Sputnik) Rusija neturi vienodai reikšmingų išteklių, kad panaudotų "švelniąją jėgą" (tokių, kaip kultūrų panašumas ar istoriniai ryšiai), kurie suteikia jai pranašumų tokiuose regionuose kaip Vakarų Balkanai ir Rytų Europa. Kita vertus, dabartinę padėtį lemia Artimųjų Rytų gyventojų nepasitenkinimas Vakarų intervencijos rezultatais", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad pasitikėjimui Jungtinėmis Amerikos Valstijomis šio regiono šalyse pakenkė JAV pajėgų invazija į Iraką 2003 metais ir "Vašingtono nesugebėjimas ryžtingai įsikišti į Sirijos pilietinį karą".

25
Tegai:
Rusija, Artimieji Rytai, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Rusų patarimas: ką daryti, kad Lietuva išliktų
JAV buvo nustatyta, kad Putinu pasaulis labiau pasitiki nei Trampu
Putinas pareiškė, kad šalys turi glaudžiau bendradarbiauti politikoje