Brexit

TVF neatmetė "juodojo scenarijaus" Londonui po "Brexit"

28
(atnaujinta 07:38 2018.12.05)
TVF įvertinus Britanijos ekonominę padėtį, paaiškėjo, kad nuostolių dėl "Brexit" šaliai bus daugiau, nei buvo minėta anksčiau, jei nebus susitarimo

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Kristina Lagarde perspėjo, kad Didžiosios Britanijos ekonomikoje gali būti įgyvendintas "juodasis scenarijus", jei šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos be sandorio, praneša RIA Novosti.

Pasak jos, TVF, įvertinęs šalies ekonominę padėtį, pateikė Londonui tris situacijos plėtros scenarijus. Tarp jų buvo bazinis (kurį palaiko dauguma) ir "juodasis", kurio požymiai jau dabar pastebimi.

"Tai ("juodasis scenarijus" — Sputnik) labai aiškiai paaiškino, kokios pasekmės gali būti dėl to, kad nėra susitarimo dėl "Brexit"", — pridūrė Lagarde.

Kaip pažymėjo fondo vadovė, paaiškėjo, kad nuostolių dėl "Brexit" bus daugiau, nei buvo minėta anksčiau.

Britanija paliks ES 2019 metų kovo 29 dieną. Kol kas pereinamasis laikotarpis, kurį planuojama organizuoti ES ir Britanijos santykiuose, jei bus susitarta dėl "Brexit" sąlygų, nustatytas 21 mėnesiui — iki 2021 metų pradžios.

Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymėjo, kad dabartinis susitarimas dėl Britanijos pasitraukimo iš ES turi būtinas socialines garantijas Lietuvos Respublikos piliečiams.

ERPB ekonomistai prognozuoja, kaip "kietas" "Brexit" smogs Lietuvai >>

Kitą antradienį Britanijos parlamentas balsuos dėl "Brexit" susitarimo. Yra tikimybė, kad Britanija paliks ES be susitarimo, jei jis nebus patvirtintas. Pasak daugelio ekspertų, tai gali tapti ekonomine katastrofa šaliai. Dokumentą, kurį ministrė pirmininkė Teresa Mei vadina "geriausiu iš galimų sandorių", kritikuoja tiek opozicija, tiek konservatoriai.

28
Tegai:
Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Brexit, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Išvardintos Rytų Europos šalys, kurios labiausiai nukentės nuo "Brexit"
Mei nemato alternatyvų savo "Brexit" planui
"Brexit" susitarimą apsunkina Gibraltaro klausimas
ES šalių vadovai patvirtino "Brexit" susitarimą