Europos Parlamentas, archyvinė nuotrauka.

ES paskelbė "kovos su dezinformacija" planą rinkimų išvakarėse

30
(atnaujinta 16:08 2018.12.05)
Europos Komisija nurodo konkrečias šios problemos sprendimo priemones, įskaitant greito įspėjimo sistemos sukūrimą ir interneto paslaugų praktikos kodekso įvedimą

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Trečiadienį ES oficialiai pristatė "kovos su dezinformacija" planą prieš 2019 metų pavasarį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, numatydama sukurti įspėjimo sistemą ir daugiau nei dvigubai padidinti šios veiklos struktūrų finansavimą, praneša RIA Novosti.

"Europos Sąjunga pateikia veiksmų planą, skirtą aktyvinti kovos su dezinformacija pastangas Europoje ir už jos ribų. Europos Komisija nurodo konkrečias šios problemos sprendimo priemones, įskaitant greito įspėjimo sistemos sukūrimą ir interneto paslaugų praktikos kodekso įvedimą", — sakoma EK ataskaitoje.

Veiksmų plane taip pat numatyta padidinti šiems uždaviniams skirtus išteklius.

"Tikimasi, kad Europos komunikacijos užsienio reikalų tarnybos biudžetas, skirtas dezinformacijos problemai spręsti ir informuotumui apie jos neigiamą poveikį 2019 metais tobulinti padidės daugiau nei dvigubai nuo 1,9 mln. iki 5 mln. eurų. 2019 metais ES valstybės narės turėtų papildyti šias priemones, sustiprinti savo kovos su dezinformacija būdus", — pabrėžiama EK pranešime.

"Mes nusprendėme veikti kartu ir stiprinti mūsų atsakomąsias priemones. Tai yra europinis būdas spręsti vieną iš pagrindinių mūsų laikų iššūkių", — sakė Europos diplomatijos vadovė Federika Mogherini.

"Mes buvome bandymų kištis į rinkimus ir referendumus liudininkai ir nurodome, kad Rusija yra pagrindinis šių kampanijų šaltinis. Siekdami kovoti su šiomis grėsmėmis, siūlome gerinti koordinavimą su valstybėmis narėmis, taikant greito įspėjimo sistemą, sustiprinti savo dezinformacijos aptikimo komandas, didinti paramą žiniasklaidai ir tyrėjams bei prašome internetines platformas vykdyti savo įsipareigojimus", — sakė ES pirmininko pavaduotojas Andrus Ansipas.

Numatoma, kad greitojo įspėjimo sistema bus sukurta iki 2019 metų kovo mėnesį, prieš Europos Parlamento rinkimus. Nuo sausio iki gegužės mėnesio internetinės bendrovės turės kas mėnesį pranešti komisijai apie priemones, skirtas kovoti su dezinformacija tinkle.

Komisija taip pat atliks visapusišką tinklo paslaugų praktikos kodekso įgyvendinimo per pirmuosius 12 jo veiklos mėnesių įvertinimą. Jei praktikos kodekso įgyvendinimas nepateisins lūkesčių, komisija gali pasiūlyti papildomų priemonių.

Pastaruoju metu Vakarų žiniasklaidos informacinė kova su Rusijos žiniasklaida tapo itin arši. 2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją "ES strateginiai veiksmai prieš trečiųjų šalių propagandą".

Šiame dokumente teigiama, kad Rusija tariamai teikė finansinę paramą opozicinėms politinėms partijoms ir organizacijoms ES valstybėse narėse. Maskva šį dokumentą pavadino demokratijos degradacija Europos visuomenėje.

30
Tegai:
internetas, Europos Komisija
Dar šia tema
"Maskviečiai valgo žiurkes": kas Europoje kuria netikras naujienas apie Rusiją
Baltijos Slibinas Goryničius: kodėl Baltijos šalys mėgsta mitą apie "RF grėsmę"
Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
Sputnik ir RT draudimai: Vakarai ieško geležinės uždangos
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje
Aeroflot, archyvinė nuotrauka

"Aeroflot" ketina atnaujinti skrydžius Talinas–Maskva nuo rugpjūčio 1 dienos

(atnaujinta 18:56 2020.07.13)
Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 1 dienos Rusijos skrydžių bendrovė "Aeroflot" planuoja atnaujinti reguliarius skrydžius maršrutu Maskva–Talinas–Maskva, praneša portalas "ERR.ee".

Šiuo metu oficialioje "Aeroflot" svetainėje jau vyksta bilietų pardavimas šia kryptimi.

Atitinkamus planus taip pat patvirtina Talino oro uostas.

Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį.

"Mes nesame tikri, kad skrydžiai į Maskvą prasidės rugpjūčio 1 dieną, nes koronaviruso infekcijos lygis Rusijoje vis dar yra gana aukštas. Tai dabar yra pagrindinė problema", — sakė Talino oro uosto komercijos direktorius Eero Pärgmäe.

Anot jo, bendrovė tikisi, kad rugpjūtį bus galima skristi tiesiai iš Talino į 30 miestų. Tai leis įmonei priartėti prie ikikrizinio lygio, kai 15 oro linijų galėjo skraidinti iš Talino į 36 oro uostus, o 28 maršrutai buvo vykdomi ištisus metus.

Dabar reguliarius skrydžius iš Talino atidarė 7 oro linijų bendrovės: "AirBaltic", "Finnair", "Lufthansa", "Ryanair", "Norwegian", "Transaviabaltika" ir "Wizz Air". Liepos mėnesį prie jų greičiausiai bus pridėta "Belavia", "LOT", "easyJet", o rugpjūtį — "Turkish Airlines", "Aeroflot" ir SAS.

Pranešama, kad oro uostai ir oro linijų bendrovės deda visas pastangas, kad kelionės būtų saugios žmonėms.

"Nors kaukes lėktuvuose dėvėti privaloma, jas oro uostuose dažniausiai žmonės nori dėvėti savo noru", — teigė Eero Pärgmäe ir rekomendavo prieš kiekvieną skrydį susipažinti su saugos taisyklėmis ir galimais apribojimais, galiojančiais oro uostuose ir oro linijose.

Tuo tarpu Vengrijos skrydžių bendrovė "Wizz Air" tikisi nuo liepos 29 dienos atnaujinti skrydžius į Kijevą, Charkovą ir Lvovą.

Liepos mėnesį iš Talino oro uosto galima skristi 26 kryptimis. Naujos kelionės vietos yra Londonas, Milanas, Edinburgas, Malaga, Cherona, Diuseldorfas, Dublinas, Oslas ir Varšuva.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 565 tūkst. žmonių.

Tegai:
Maskva, Talinas, skrydžiai, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas
Lietuvos oro uostuose atgaunamas tempas: auga keleivių ir skrydžių skaičiai
Международный праздник День огурца

Kokia šiandien diena: liepos 14-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.07.13)
Šią dieną Lietuvoje minima Agurkų diena. Natūralu, kad tokią šventę pasiūlė Kėdainiai, kurie kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno

Liepos 14 yra 195-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 196-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 170 dienų.

Liepos 14-ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų diena. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 metais. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai laikas.

Kėdainiai kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno. Kad čia auginami agurkai, minima jau XVII a., karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 metais). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu.

Beje, Jungtinėse Amerikos Valstijose lapkričio 14-ąją minima raugintų agurkų diena. Manoma, kad tarp 1800 ir 1900 metų į Ameriką atvykę žydai čia išpopuliarino raugintus agurkus.

Katalikai liepos 14-ąją mini Šv. Kamilį Lelietį (1550–1614), kunigą. Jis gimė Abrucuose. Jau nuo jaunystės tarnavo kariuomenėje, dalyvavo karuose su Turkija, vėliau dirbo ligoninėse. Buvo linkęs į pasaulietinį gyvenimą. Galiausiai atsivertė ir atsidavė nepagydomų ligonių slaugai ligoninėje, tarsi slaugytų patį Kristų. Šv. Pilypo Nėrio paskatintas tapo kunigu, Romoje padėjo pamatus Reguliarių kunigų kongregacijai ligoniams slaugyti.

Šią dieną savo vardadienį švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas.

Tegai:
šventės, šventė