Sparnuotoji raketa, archyvinė nuotrauka.

Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse

60
(atnaujinta 16:55 2018.12.05)
Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo, kariuomenė sukūrė pakrančių gynybos sistemą, naudodama modernizuotą raketų sistemą C-125

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ukraina išbandė naujas sparnuotąsias raketas, su kuriomis planuojama stiprinti Juodosios ir Azovo jūrų pakrančių gynybą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovą Aleksandrą Turčinovą.

Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Стрингер

Bandymai buvo vykdomi poligone, esančiame Odesos srityje.

Turchinovo teigimu, šaudymai buvo sėkmingi. Jis pažymėjo, kad raketos gali pasiekti tikslą 280 kilometrų atstumu.

Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo, kariuomenė sukūrė pakrančių gynybos sistemą, naudodama modernizuotą raketų sistemą C-125.

"Šiandien sparnuotųjų raketų užduotis buvo patikrinti paviršiaus tikslų sklidimo diapazoną ir tikslumą. Remiantis pataikymo į plaukiojančius taikinius duomenimis, modernizuotos C-125 pasirodė esą efektyvios. Atlikti aštuoni paleidimai, per kuriuos buvo sunaikinti aštuoni paviršiniai taikiniai", — cituoja Turčinovo žodžius Nacionalinio saugumo tarybos atstovai spaudai.

"Išbandyti kompleksai žymiai sustiprins Juodosios ir Azovo jūrų pakrančių gynybą", — pridūrė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas.

Po atliktų bandymų Turčinovas surengė susitikimą su raketų technologijų kūrėjais ir karine vadovybe tam, kad "nustatytų prioritetines kryptis Juodosios-Azijos regiono apsaugai stiprinti".

Bandymai vyko netrukus po incidento Juodojoje jūroje, o tai dar labiau pablogino santykius tarp Kijevo ir Maskvos.

Trys Ukrainos laivyno laivai lapkričio 25 dieną pažeidė Rusijos sieną, pavojingai manevravo ir nesilaikė teisinių Rusijos sienos apsaugos tarnybos reikalavimų. Laivai ir jų įgulos nariai buvo sulaikyti.

Po to Ukrainos valdžios institucijos įvedė 30 dienų trukmės karo padėtį dešimtyje šalies regionų, tarp jų — Luhansko ir Donecko ir Azovo-Kerčės vidaus vandenų teritorijoje.

60
Tegai:
raketos, gynyba
Dar šia tema
Porošenko paskelbė apie kariuomenės padalinių perkėlimą prie Rusijos sienos
RAND siūlo dialogą su Rusija — Lietuvai metas sunerimti?
Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
Ukrainoje nuspėtos Rusijos verslo pasitraukimo pasekmės
Ukrainos URM vadovas nurodė "veiksmingiausią sankciją" Rusijai
Aktorius Leonardas Dikaprijas

Žiniasklaida: Leonardas Dikaprijas ruošiasi tapti tėvu

(atnaujinta 17:09 2020.10.01)
Vieno iš amerikiečių bulvarinių leidinių šaltiniai atskleidė 23 metų Holivudo sekso simbolio mylimosios — modelio Kamilos Moronės — nėštumą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių aktorius Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) ir modelis Kamila Moronė (Camila Morrone) ruošiasi tapti tėvais, apie tai pranešė leidinio "Woman's Day" insaideriai.

Kai tik Dikaprijas pradėjo susitikinėti su argentiniečių modeliu, gerbėjai pasmerkė aktorių dėl didelio amžiaus skirtumo — 47 metų Dikaprijas yra 24 metais vyresnis už Moronę.

Trejus metus modelis kentė viešus išpuolius, bandydama įrodyti pasauliui, kad amžius nėra kliūtis tikriems jausmams. Pernai pasirodė žinia, kad įsimylėjėliai susižadėjo.

Panašu, kad dabar gerbėjai turės pagaliau susitaikyti su savo dievaičio pasirinkimu. Kaip pranešė leidinys "Woman's Day", Leonardas Dikaprijas ir Kamila Moronė laukia pirmagimio.

Anot insaiderių, modelis yra ankstyvoje nėštumo stadijoje, todėl aktorius kruopščiai slepia džiugią žinią ir neskuba su oficialiu pranešimu.

Модель Камила Морроне
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Modelis Kamila Moronė

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad neseniai laimingų tėvų gretas papildė aktoriai Choakinas Feniksas (Joaquin Phoenix) ir Runi Mara (Rooney Mara).

Tegai:
aktorius, JAV
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Juokingas Dikaprijo šokis sukėlė ažiotažą Internete — video
JAV dainininkas Džonas Ledžendas ir jo žmona JAV modelis Krisi Teigen

Dainininko Džono Ledžendo žmona neteko vaiko

(atnaujinta 16:46 2020.10.01)
Savo Instagram paskyroje 34 metų Krisi Teigen atvirai parašė apie baisią netektį, kuri ištiko jos šeimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių muzikantas Džonas Ledžendas (John Legend) ir jo žmona Krisi Teigen (Chrissy Teigen) neteko vaiko: kraupi žinia sukrėtė visus žvaigždžių poros gerbėjus.

Neseniai paaiškėjo, kad nėščia muzikanto žmona atsidūrė ligoninės palatoje: modeliui prasidėjo stiprus kraujavimas, dėl kurio gydytojai pareikalavo skubios hospitalizacijos. Visą šį laiką Ledžendas nepaliko žmonos ir meldėsi dėl žmonos ir sūnaus išgelbėjimo.

Teigen Instagram paskyroje pasirodė nespalvotų kadrų iš ligoninės serija: modelis su skausmu pranešė, kad ji ir Džonas Ledžendas neteko trečiojo vaiko. Berniukas taip ir negimė.

"Mes taip ir nesugebėjome sustabdyti kraujavimo ir jo išgelbėti, nors ir buvo perpiltas kraujas. Šį mažą manyje gyvenusį žmogų mes pavadinome Džeku. Ir jis visada bus juo. Mes nesugebėjome suteikti tau namų gyventi, bet mes visada tave mylėsime", — parašė modelis.

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen taip pat padėkojo visiems gerbėjams už palaikymą ir pažadėjo dar labiau mylėti savo šeimą. Žvaigždžių pora jau augina du vaikus: vyresnę dukrą Luną ir jaunesnį sūnų Mailzą.

Tegai:
dainininkas, JAV
Paminklas Hariui Poteriui Londono centre

Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui

(atnaujinta 17:37 2020.10.01)
Skulptūra papildė projekto, skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, eksponatus, tarp kurių jau yra triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Londono centre, Lesterio aikštėje, pasirodė paminklas garsiam visame pasaulyje burtininkui Hariui Poteriui, praneša agentūra "Press Association".

Lenkų skulptoriaus Andžejaus Šimčiko (Andrzej Szymczyk) kūrinyje užfiksuota scena iš filmo "Haris Poteris ir Išminties akmuo", kur Hogvartso mokinys žaidžia kvidičą.

Bronzinis paminklas Hariui Poteriui įrengtas Londono Lesterio aikštėje, netoli kino teatro "Odeon", kur 2001 metais įvyko pasaulinė filmo premjera.

Skulptūra, vaizduojanti aktorių Danielį Redklifą (Daniel Radcliffe), taps projekto "Scenos aikštėje" (angl. "Scenes in the Square"), skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, dalimi. Įgyvendinant šį projektą, kuris tęsis iki 2023 metų liepos, Lesterio aikštėje jau įrengtos triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros.

Septynių britų rašytojos Džoanos Rouling (Joanne Rowling) romanų apie Harį Poterį serija, parašyta 1997–2007 metais, išleista 400 milijonų egzempliorių tiražu ir išversta į 65 pasaulio kalbas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Haris Poteris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku