Vašingtonas, archyvinė nuotrauka.

JAV valstybės departamentas: Rusija kalta dėl "didžiausios krizės Europoje"

69
(atnaujinta 16:14 2018.12.06)
Valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalų klausimais Vesas Mičelas kaltina Maskvą dėl agresijos per incidentą Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalų klausimais Vesas Mičelas (Wess Mitchell) apkaltino Rusiją dėl "didžiausios humanitarinės krizės Europoje", kuri vyksta Donbase, praneša RIA Novosti.

Be to, jis kaltina Maskvą dėl agresijos per incidentą Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti.

"Lapkričio 25 dieną mes buvome dar vieno pasipriešinimo liudininkai, kai Rusijos laivai puolė Ukrainos laivus. Rusijos agresyvumas prieštarauja visiems Helsinkio akto principams — tai dokumentas, kurio taisyklių neva laikosi Rusija", — sakė jis kalbėdamas Milane vykusiame ESBO Ministrų tarybos susitikime.

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir perplaukė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Jie pavojingai manevravo, nesilaikė teisėtų Rusijos valdžios institucijų reikalavimų. Buvo sulaikyti Ukrainos laivai su 24 jūreiviais, iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį incidentą pavadino provokacija, susijusia su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

Jis pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo funkcijas saugoti valstybės sieną.

Mičelas taip pat pareiškė, kad "destabilizuojantys Rusijos veiksmai privertė NATO sąjungininkus sustiprinti savo atgrasymo ir gynybos pozicijas".

"Per pastaruosius ketverius metus Rusijos veiksmai sukėlė didžiausią humanitarinę krizę Europoje — daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių žuvo Rytų Ukrainoje, daugiau nei 1,5 mln. gyventojų paliko šalį", — sakė jis.

Jis taip pat paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius ir laivus, grąžinti Krymą Ukrainai ir "sustabdyti neginkluotų ESBO SMM stebėtojų "persekiojimą" (Donbaso regione)" , tačiau nepateikė konkrečių tokio "persekiojimo" įrodymų.

69
Tegai:
laivai, Ukraina, Kerčės sąsiauris, Maskva, Europa
Dar šia tema
Putinas papasakojo apie susitikimą su Trampu G20
JAV senatorius ragina siųsti NATO laivyną į Juodąją jūrą
NATO žino, kaip nugalėti Rusiją Kryme ir Kaliningrade
Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
Baltarusijos vėliava

Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai

(atnaujinta 11:33 2020.08.09)
Išankstinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas viršijo 40 procentų. CRK paragino piliečius "nedelsti" išreikšti valios ir balsuoti iki vakaro

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Baltarusijoje atidaromos rinkimų apylinkės balsavimui prezidento rinkimuose, pranešė RIA Novosti.

Pranešama, kad išankstinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas viršijo 40 procentų.

Balsavimo apylinkės dirba nuo 08:00 iki 20:00. Išankstinis balsavimas vyko rugpjūčio 4–8 dienomis.

CRK tinklalapyje pateiktais duomenimis, iki išankstinio balsavimo pabaigos Minske dalyvavo 33,4 proc., Bresto srityje — 38,4, Vitebsko srityje — 39,34, Gomelio — 54,44, Gardino — 38,6, o Minsko — 39,66, Mogiliavo srityje — 49,92 proc.

Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina savo ruožtu paprašė šalies piliečių "nedelsti" išreiškiant valią ir ateiti ryte ar po pietų.

Anot jos, vakare rinkimų apylinkėse įves leidimo režimą, kad būtų išvengta didelio piliečių susibūrimo.

Prezidento lenktynėse dalyvauja penki kandidatai: dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kuris kandidatuoja jau šeštajai kadencijai, Andrejus Dmitrijevas, Ana Kanopackaja, Svetlana Tichanovskaja ir Sergejus Čerečenis. Balsavimo biuletenyje taip pat yra numatyta grafa "prieš visus".

Anksčiau RIA Novosti pranešė, kad Minske buvo sulaikyta opozicijos pagrindinės kandidatės Svetlanos Tichanovskajos kampanijos vadovė.

Baltarusijos prezidento rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvavo daugiau kaip pusė rinkėjų sąrašų įtrauktų rinkėjų. Pagal Baltarusijos Rinkimų kodeksą, kad laimėtų rinkimus, kandidatas į prezidentus turi surinkti daugiau nei pusę visų balsų. 

Anksčiau Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Jacekas Čaputovičius susitarė atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje šalyje, koordinuoti savo veiksmus ir pabrėžė koordinavimo ES lygiu svarbą.

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija
Šviežiai spaustos sultys

Tiesa apie šviežias sultis: kaip gerti, kad nepakenktų kūnui

(atnaujinta 09:54 2020.08.09)
Ekspertai primena, kad šviežiai spaustų sulčių vartojimas dideliais kiekiais gali pakenkti sveikatai

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Didelis šviežiai spaustų sulčių kiekis gali pakenkti sveikatai dėl didelio fruktozės, kuri, atsižvelgiant į Rusijos kokybės tarnybą ("Roskačestvo) medžiaga, yra neatsiejama cukraus dalis.

Kai iš šviežių vaisių ar daržovių išspaudžiamos sultys, skaidulos pašalinamos, paliekant skysčių su vitaminais ir didelę natūralaus cukraus koncentraciją.

"Sacharozę (baltąjį cukrų) sudaro gliukozė ir ta pati fruktozė. Suvartoti per didelį fruktozės kiekį organizmui yra tiek pat kenksminga, kiek suvartoti per didelį kiekį įprasto cukraus. Taip yra dėl fruktozės metabolizmo ypatumų", — teigia ekspertai.

Tuo tarpu ekspertai primena, kad žmogaus virškinimo sistema lengvai apdoroja pluoštą, iš jo gaunama viskas, ko jums reikia. Visiškai nereikia spausti sulčių iš vaisių ir daržovių, tikintis, kad tokiu būdu organizmas geriau pasisavins naudingus komponentus.

Ekspertai primena, kad dalis fruktozės, kuri nekeičiama į gliukozę energijai, virsta riebalais.

Be to, šviežiai spaustas sultis rekomenduojama suvartoti per 15-20 minučių po paruošimo — priešingu atveju sunaikinama daugybė vitaminų.

Ekspertai taip pat primena, kad dantų emalio eroziją galima pastebėti dėl maisto rūgščių poveikio. Todėl pavartojus vaisių ar vaisių sulčių patariama skalauti burną.

Šviežiai spaustų sulčių nerekomenduojama gerti nevalgius, nes jos gali sudirginti virškinimo trakto gleivinę ir staigius gliukozės kiekio kraujyje svyravimus.

Ekspertai taip pat nerekomenduoja sulčių dietos, jie tvirtina, kad tai negali prisidėti prie svorio metimo ir toksinų pašalinimo.

"Detoksinės dietos teorija yra tokia, kad suteikdami kūnui poilsį, galite kompensuoti savo nesveiką kasdienį gyvenimo būdą ir apsivalyti. Ši logika pagrįsta kaltės jausmu", — teigė departamentas.

Pasak ekspertų, geriausias būdas detoksikuoti organizmą yra valgyti sveiką, subalansuotą mitybą kiekvieną dieną.

Tegai:
sveika mityba, sveikata, sultys
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Po e. sveikatos sistemos darbo sutrikimo nuspręsta perkelti Registrų centro serverius
Kardiologė įvardino vitaminus, kuriuos būtina vartoti po koronaviruso
Klaipėdos uostas

Klaipėdos uoste išsiliejo naftos produktai

(atnaujinta 14:35 2020.08.09)
Dėmė buvo aptikta ankstyvą sekmadienio rytą. Šiuo metu Uosto direkcija ėmėsi visų priemonių jai likviduoti

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Klaipėdos uoste buvo pastebėta naftos produktų dėmė, praneša Uosto direkcijos spaudos tarnyba.

Vieta buvo aptikta žiemos įlankoje sekmadienį apie 06:00.

Uosto direkcijos dispečeriai informavo atsakingas institucijas apie įvykį ir į išsiliejimo vietą išsiuntė laivą "Zunda", skirtą teršalams surinkti.

Be to, buvo įtraukti narai ir naftos surinkimo laivas iš Uosto direkcijos "Naras". Išsiliejus, uoste buvo pastatytos 350 metrų ilgio užtvaros, kurios kaupia teršalus, lokalizuodamos plitimą.

Tiriama teršalų kilmė ir galimas išplitimas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Radviliškyje ir Klaipėdoje pro langą ir balkoną iškrito du mažamečiai vaikai
Sinoptikai gyventojams žada 30 laipsnių šilumą