Vašingtonas, archyvinė nuotrauka.

JAV valstybės departamentas: Rusija kalta dėl "didžiausios krizės Europoje"

69
(atnaujinta 16:14 2018.12.06)
Valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalų klausimais Vesas Mičelas kaltina Maskvą dėl agresijos per incidentą Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalų klausimais Vesas Mičelas (Wess Mitchell) apkaltino Rusiją dėl "didžiausios humanitarinės krizės Europoje", kuri vyksta Donbase, praneša RIA Novosti.

Be to, jis kaltina Maskvą dėl agresijos per incidentą Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti.

"Lapkričio 25 dieną mes buvome dar vieno pasipriešinimo liudininkai, kai Rusijos laivai puolė Ukrainos laivus. Rusijos agresyvumas prieštarauja visiems Helsinkio akto principams — tai dokumentas, kurio taisyklių neva laikosi Rusija", — sakė jis kalbėdamas Milane vykusiame ESBO Ministrų tarybos susitikime.

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarytą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir perplaukė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

Jie pavojingai manevravo, nesilaikė teisėtų Rusijos valdžios institucijų reikalavimų. Buvo sulaikyti Ukrainos laivai su 24 jūreiviais, iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį incidentą pavadino provokacija, susijusia su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

Jis pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo funkcijas saugoti valstybės sieną.

Mičelas taip pat pareiškė, kad "destabilizuojantys Rusijos veiksmai privertė NATO sąjungininkus sustiprinti savo atgrasymo ir gynybos pozicijas".

"Per pastaruosius ketverius metus Rusijos veiksmai sukėlė didžiausią humanitarinę krizę Europoje — daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių žuvo Rytų Ukrainoje, daugiau nei 1,5 mln. gyventojų paliko šalį", — sakė jis.

Jis taip pat paragino Rusiją paleisti Ukrainos jūreivius ir laivus, grąžinti Krymą Ukrainai ir "sustabdyti neginkluotų ESBO SMM stebėtojų "persekiojimą" (Donbaso regione)" , tačiau nepateikė konkrečių tokio "persekiojimo" įrodymų.

69
Tegai:
laivai, Ukraina, Kerčės sąsiauris, Maskva, Europa
Dar šia tema
Putinas papasakojo apie susitikimą su Trampu G20
JAV senatorius ragina siųsti NATO laivyną į Juodąją jūrą
NATO žino, kaip nugalėti Rusiją Kryme ir Kaliningrade
Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV