Automobilio Audi salonas, archyvinė nuotrauka.

Dėl "dyzelinio skandalo" "Audi" atšauks beveik 64 tūkst automobilių

38
(atnaujinta 17:55 2018.12.06)
Federalinė kelių transporto tarnyba leido "Audi" atnaujinti variklio programinę įrangą, tai taikoma 103,5 tūkst. A6, A7 "Sportback" ir A8 serijos, taip pat SUV Q5 ir SQ5 TDI automobiliams

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. "Audi" atšauks beveik 64 000 automobilių su dyzeliniais varikliais (V-TDI) į savo gamyklas, praneša RIA Novosti.

"Akcinė bendrovė "Audi" nuo rytojaus Vokietijoje atšauks beveik 64 tūkstančius automobilių su dyzeliniais varikliais V-TDI", — rašoma pranešime.

Federalinė kelių transporto tarnyba leido "Audi" atnaujinti variklio programinę įrangą. Tai taikoma 103,5 tūkst. A6, A7 "Sportback" ir A8 serijos, taip pat SUV Q5 ir SQ5 TDI automobiliams.

Kaip paaiškinta kompanijoje, šiais techniniais sprendimais programinės įrangos komponentas bus pašalintas iš variklio valdymo. Kai kuriuose modelių variantuose jutiklių sistema bus atnaujinta.

Tai reiškia, kad "Audi" klientams bus atnaujinta informacija ir ji neturės neigiamos įtakos degalų sąnaudoms, išmetamo CO2 kiekiui, variklio veikimui, didžiausiam sukimo momentui ir triukšmui, taip pat išmetamųjų dujų apdorojimo sistemos patvarumui.

"Norint atlikti programinės įrangos atnaujinimą, būtina atšaukti pagamintus automobilius. Dėl šios priežasties "Audi" susisiekia su visais automobilių savininkais, partneriais ar prekiautojais", — sakė kompanija.

Automobilių "Volkswagen" gamintojas, kurio padalinys yra "Audi", anksčiau buvo kaltinamas Jungtinėse Amerikos Valstijose, kad įrengė dyzelinius automobilius su programine įranga, kuri rodė žymiai mažesnį faktinį kenksmingų medžiagų išmetimo kiekį.

JAV vyriausybė įpareigojo atšaukti 482 tūkst. "Volkswagen" ir "Audi" automobilių, parduotų šalyje 2009-2015 metais. 2017 metų sausio mėnesį "Volkswagen" pagaliau suderino su JAV valdžios institucijomis 4,3 milijardo dolerių sumą siekiančią baudos išmoką.

38
Tegai:
Audi
Dar šia tema
Lietuviai turi finansinių galimybių įsigyti naujesnius automobilius
Spalį net 34% išaugo Lietuvos naujų automobilių rinka
Klaipėdoje pagauti prabangių automobilių vagišiai