Ukrainos nacionalinis bankas

Ukrainos nacionalinis bankas atskleidė milijardus siekiančias valstybės skolas

49
(atnaujinta 09:59 2018.12.09)
Ukraina per artimiausius dvejus metus turi padengti apie 12 milijardų dolerių siekiančias skolas užsieniui

VILNIUS, gruodžio 9 — Sputnik. Per artimiausius dvejus metus Ukraina turi sumokėti apie 12 milijardų dolerių, įskaitant palūkanas, valstybės skolų užsieniui.

Apie tai interviu "VOX Ukraine" pareiškė šalies nacionalinio banko vadovas Jakovas Smolijus.

Pasak Smolijaus, dėl to, kad be Tarptautinio valiutos fondo (TVF) programos Kijevas neturi prieigos prie kitų finansavimo kanalų (ES ir Pasaulio banko lėšų), pasiūlymas pasirašyti naują programą su TVF yra ekonomiškai pagrįstas.

Jis pridūrė, kad Nacionalinis bankas tikisi, jog TVF direktorių tarybos posėdis dėl paskolos skyrimo Ukrainai įvyks iki gruodžio pabaigos.

Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas spalio 19 dieną pareiškė, kad Kijevas ir TVF susitarė dėl naujos skolinimo programos nuo 2019 metų. Dėl nesugebėjimo įvykdyti dabartinės programos reikalavimų, Kijevas priverstas prašyti fondo paskolos trumpam laikotarpiui. Kaip pažymėjo TVF, tranšo dydis sudarys 3,9 milijardo dolerių 14 mėnesių laikotarpiui.

Pagal ketverių metų pagalbos planą buvo numatyta skirti Ukrainai 17,5 milijardo dolerių. Pirmąjį penkių milijardų dolerių tranšą Kijevas gavo 2015 metų kovą, antrąjį — 1,7 milijardo dolerių — tų pačių metų rugpjūtį, o trečiąjį ir ketvirtąjį — po vieną milijardą kiekvienas — 2016 ir 2017 metais. Penktąjį tranšą Ukrainos valdžia tikėjosi gauti iki 2017 metų pabaigos, tačiau jis taip ir nebuvo paskirtas.

49
Dar šia tema
Ukrainos valstybės skola pasiekė eilinį maksimumą
Tarptautinis valiutos fondas iškėlė Ukrainai keturias sąlygas
Porošenko neketina grąžinti Rusijai trijų milijardų dolerių skolos
Ukraina atiduos trečdalį biudžeto valstybės skolai grąžinti